четврток, 7 јули 2022
ПочетнаЗДРАВЈЕНаправете го ова пред спиење и нема да имате проблеми со килограмите...

Направете го ова пред спиење и нема да имате проблеми со килограмите…

Сите ги сакаме вечерните грицки…

За да успееме да ги задржиме посакуваните килограми, потребно е да ги исфрлиме вечерните грицки, а најдобро ќе успееме во тоа доколку ги замениме со доле наведениот напиток.

За нашиот организам да ги согори мастите, потребен му е одмор, но и адекватен начин на исхрана. Ако не сакате да таложите килограми, особено сега кога доаѓаат поладните денови, секоја вечер испијте го овој напиток и на грижете се за салото околу стомакот!

Најдобро би било ова да го испиете/изедете саат време пред спиењето.

– 1 лимон

– 20 грама сецкан магдонос

– 1 лажица цимет

– 1 лажица оцет

– 1 лажица мед или ѓумбир

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП