четврток, 7 јули 2022
ПочетнаСПОРТБИЗНемања Матиќ е нов фудбалер на Рома

Немања Матиќ е нов фудбалер на Рома

Немања Матиќ е нов фудбалер на Рома. Римскиот клуб го промовираше српскиот фудбалер кој доаѓа на барање на Жозе Мурињо.

„Клубот со задоволство може да го потврди потпишувањето со Немања Матиќ. 33-годишниот фудбалер стави потпис на едногодишен договор со трајност до 30 јуни 2023 година“, стои во соопштението на Рома.

Матиќ и Мурињо третпат ќе работат заедно.

„Задоволство и чест ми е што доаѓам во овој клуб и не можам да дочекам да ја почнам сезоната со моите соиграчи. Рома е голем клуб со неверојатни фанови и тренер, Жозе Мурињо кој добро им е познат на сите. Се надевам дека со него ќе оствариме големи работи“.

Матиќ ќе го носи дресот со број 21.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП