среда, 1 февруари 2023
ПочетнаКОМПАНИИПудра и СПФ заштита во еден производ! Со Eucerin Oil Control Tinted...

Пудра и СПФ заштита во еден производ! Со Eucerin Oil Control Tinted крем добиваме и сигурна заштита и изедначен тен.

Голем број жени избираат течни пудри со СПФ заштита за да го прескокнат чекорот со УВ заштита, со цел да го скратат времето на спремање, притоа нанесувајќи само еден производ. Но, не се доволно свесни дека течната пудра со СПФ не може целосно да го замени кремот за заштита од сонце, првенствено затоа што не ја нанесуваме во доволна количина!

Во услови кога штетното влијание на ултравиолетовите зраци е се поголема, кога свеста за заштитата е на највисоко ниво, потребен ни е еден производ кој ги комбинира двете работи, пудра и СПФ заштита.

А, барем денес тоа е лесно!

Научниците од Еуцерин, дојдоа до иновативно решение кое ги спојува овие два производи во еден. Новиот Eucerin Oil Control Tinted гел-крем за сончање SPF 50+, со пудра во светли и средно темни нијанси, штити од сонце, го изедначува тенот. Дава 12-часовен мат ефект на тенот, додека обоените пигменти го изедначуваат тенот и ги прикриваат несовршеностите. Има исклучително лесна и немрсна текстура, обезбедувајќи пријатно чувство на сува кожа на допир во секоја прилика.

Тука е и новиот Eucerin Anti-Pigment Skin Perfection серум кој обезбедува 100% изедначен изглед на кожата, по само 2 недели редовна употреба. Ги комбинира најдобрите и најефикасните активни состојки – патентиран тиамидол, хијалуронска киселина и глицерин за да имаме мазна и сјајна кожа. Штити од сонце и спречува хиперпигментација!

Имајте 100% сјајна кожа уште од денес!

(ПР Текст)

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП