понеделник, 28 ноември 2022
ПочетнаСПОРТБИЗСкандал во Премиерлигата: Патрик Виеира со нога удри навивач на Евертон

Скандал во Премиерлигата: Патрик Виеира со нога удри навивач на Евертон

Голем скандал се случи во Премиерлигата откако менаџерот на Кристал Палас, Патрик Виеира, физички нападна еден навивач на Евертон. Стотици фанови на домашниот тим влетаа на теренот откако Евертон победи со 3:2 и успеа да обезбеди опстанок.

Французинот, чиј тим имаше прендост од 0:2 по првиот дел, во еден момент нападна и со клоца удри навивач на Евертон. Тоа не остана незабележано од камерите. Сепак, може да се види дека навивачот на Евертон прв го провоцираше Виеира.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП