понеделник, 3 октомври 2022
ПочетнаЗДРАВЈЕКако да го намалите обемот на половината за само 7 дена?

Како да го намалите обемот на половината за само 7 дена?

Погледнeте го овој вкусен и здрав трик кој ќе ви помогне да се ослободите од мастите…

Ако сакате да изгледате совршено и да ги согорите масните наслаги на стомакот, пробајте го овој домашен напиток. Неговите состојки лесно се набавуваат, а станува збор за природен напиток, кој може да го намали вашето сало на стомакот за само седум дена.

Магичната состојка е токму бананата. Бананите не само што можат да помогнат при детоксикација – кога се комбинираат со ленено семе, туку можат и да го намалат вашиот стомак.

Состојки:

– банана

– портокал

– ½ шолји јогурт со низок процент на масти

– 1 лажица кокосово масло

– прстофат ѓумбир

– 2 чажици лененo семе

Сите состојки ставете ги во блендер, мешајте и уживајте!

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП