понеделник, 23 мај 2022
ПочетнаХОРОСКОПДневен хороскоп 18.01.2022

Дневен хороскоп 18.01.2022

oven1

Овен (21.03 – 20.04)

Немате доверба во соработниците. Ве осветуваме да не ги откривате вашите планоци. Ве нервира однесувањето на партнерот. Не ви одговараат неговите постојани изговори.

bik1

Бик (21.04 – 21.05)

Иако сте полни со енергија треба да имате во предвид дека не можете да остварите се што сте зацртале. Потребно е да научите да ги одделите приватниот и деловниот живот, со цел да не си направите проблеми.

bliznaci1

Близнаци (22.05 – 22.06)

Променете ја деловната тактика за да остварите подобри деловни резултати. Слободните Близнаци можат да очекуваат зближување со една личност од опкружувањето.

rak1

Рак (22.06 – 22.07)

Можеби малку претерувате со вашите деловни амбиции и со докажувањето на работа. Колегите ќе ве замразат, бидејќи свесни се дека половина од работите ги извршувате со ситни измами. Преиспитајте ја емотивната врска, нешто почнува да шкрипи.

lav1

Лав (23.07 – 22.08)

Вложувате големи напори на работа, но околината нема доволно почит за вашите деловни интереси. Партнерот има одлични идеи и планови, вклучете се и вие во нив.

devica1

Девица (23.08 – 22.09)

Избегнувајте секаков вид на ризици во деловните преговори.Држете се до правилата. Премногу сте попустливи кон саканото лице. Партнерот тоа го искористува максимално.

vaga1

Вага (23.09 – 22.10)

Ќе добиете интересен деловен предлог. Размислете пред да се залетате. Партнерот ги одредува правилата за емотивното однесување, а на вас ви преостанува да се помирите со неговите одлуки.

shkorpija1

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Позитивно сте расположени. Обидете се тоа да го пренесете на работа. Нема причина за лажна скромност. Партнерот ќе ве изненади со некои негови потези, позитивно се разбира.

strelec1

Стрелец (22.11 – 21.12)

Имате одлични идеи но не знаете како да ги преставите, време е да научите како да се истакнувате. Во љубовта без причина имате негативни мисли. Исфрлете ги од главата.

jarec1

Јарец (22.12 – 20.01)

Вашите соработници и пријатели имаат добри намери, па така денес ве очекуваат позитивни случувања. Во љубовта не се двоумете за личноста која ви упатува емотивни сигнали.

vodolija1

Водолија (21.01 – 19.02)

Вашата основна предност е во тоа што соработниците немаат доволно знаење или храброст да ви се спротивстават. Ќе се соочите со критиките од партнерот, не реагирајте бурно.

riba1

Риби (20.02 – 20.03)

Внесете малку трпение и сигурно ќе успеете да ги остварите зацртаните планови. Преиспитајте го однесувањето на партнерот, најверојатно нешто крие.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП