понеделник, јануари 17, 2022
ПочетнаХОРОСКОПВикенд хороскоп 04-05.12.2021

Викенд хороскоп 04-05.12.2021

oven1

Овен (21.03 – 20.04)

Реагирате премногу импулсивно. Тоа ја нарушува вашата репутација на работа. Морате да го прифатите фактот дека не можете да добиете се што ќе посакате. Воведете физичка активност во вашиот живот.

bik1

Бик (21.04 – 21.05)

Колегите и надредените ве третираат како личност од доверба. Имате преголеми очекувања од партнерот. Обидете се да се контролирате малку. Релаксирајте се повеќе.

bliznaci1

Близнаци (22.05 – 22.06)

Искористете го својот шарм за стекнување на деловни предности. Имате чувство дека саканото лице е ладно кон вас. Обидете се да ја освежите врската со некое романтично изненадување.

rak1

Рак (22.06 – 22.07)

Не ги пренесувајте приватните проблеми на работа. Во љубовта прифатете нечиј повик, немојте да бидете секогаш негативни. Викендов ви се препорачува да одите на масажа или во сауна. Релаксацијата ви е неопходна.

lav1

Лав (23.07 – 22.08)

Морате да истраете во она што сте го наумиле. Во спротивно, нема да можете да дојдете до зацртаните цели. Вашиот партнер постојано се грижи меѓу вас се да биде во ред, редно време е малку вие да ја преземете таа обврска.

devica1

Девица (23.08 – 22.09)

Делувате вознемирено. Соработниците го забележуваат тоа. Во љубовта сте нетрпеливи. Почекајте, се ќе се случи во свое време. Проверете ја крвната слика.

vaga1

Вага (23.09 – 22.10)

Бидете реални во своите проценки. Понекогаш вистината е сокриена меѓу редови. Во љубовта е потребно да ги намалите страстите, да не бидете премногу нападни. Не ги потценувајте луѓето околу вас, ќе ви го завртат грбот.

shkorpija1

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Во некои ситуации морате да соберете храброст и да се соочите со надредените и колегите. Викендов е погоден за тоа. Во љубовта ќе прифатите се што ве асоцира на забава и на емотивно зближување со партнерот.

strelec1

Стрелец (22.11 – 21.12)

Потрудете се поправилно да ја контролирате импулсивната страна на својата природа, особено на работа. Обрнете му повеќе внимание на партнерот кој е загрижен за вашата врска, убедете го дека греши.

jarec1

Јарец (22.12 – 20.01)

Важно е да прифатите нечиј совет, без оглед што имате впечаток дека станува збор само за делумно бизнис решение. Во љубовта посакувате погрешно лице, а вашето опкружување искрено ќе ви го потенцира тоа.

vodolija1

Водолија (21.01 – 19.02)

Некој од колегите буди негативни чувства во вас. Позборувајте со тоа лице. Во љубовта се наоѓате на љубовна крстосница и не знаете како да постапите, овој пат ви се препорачува да го послушате и паметот, не само срцето.

riba1

Риби (20.02 – 20.03)

Се што ќе работите проверете го два пати. Концентрацијата не ви е на посакуваното ниво, па така лесно ќе дојде до грешки. Во љубовта се наоѓате во засилен емотивен занес кој ве принудува да ги проценувате работите на погрешен начин.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

СЛЕДЕТЕ НЕ

91,751фановиЗаследи
2,158следбенициЗаследи
1,420следбенициЗаследи