петок, јануари 21, 2022
ПочетнаХОРОСКОПДневен хороскоп 03.12.2021

Дневен хороскоп 03.12.2021

oven1

Овен (21.03 – 20.04)

Можно е да го привлекувате вниманието на сосема поинаков начин. Време е да го преиспитате вашиот систем на вредности. Во љубовта имате добри намери кон партнерот, но некако лошо се поставувате и лошо реагирате на неговите предлози.

bik1

Бик (21.04 – 21.05)

Можно е малку да претерувате кога на себе си си доделувате разни епитети, а воопшто нема да делувате убедливо. Во љубовта со саканото лице се обидувате да создадете складни односи и атмосфера, но некако тешко ви оди, променете го односот.

bliznaci1

Близнаци (22.05 – 22.06)

Потребно е повеќе да се ангажирате ако сакате да остварите напредок. Ако останете статични, такви ќе бидат и вашите резултати. Во љубовта можно е да го зголемите нивото на нервоза со вашите непромислени коментари.

rak1

Рак (22.06 – 22.07)

Можете да очекувате мал успех на овој план. Ќе најдете решение за проблемот за кој долго време бевте загрижени. Во љубовта заедно со пaртнерот ќе пронајдете решение за секој проблем.

lav1

Лав (23.07 – 22.08)

Многу нешта не се одвиваат онака како што очекувавте и доаѓа време да ја менувате деловната тактика. Во љубовта помеѓу вас и партнерот ќе се појават одредени несогласувања, брзо најдете решение за нив.

devica1

Девица (23.08 – 22.09)

Потребна ви е подобра организација. Имате премногу работа и под голем притисок сте со цел се да обавите навремено. Во љубовта ќе имате важен разговор со саканото лице и со тоа прилика да ги поправите недоразбирањата.

vaga1

Вага (23.09 – 22.10)

Потребно е во комуникацијата со соработниците да се покажете како коректно лице кое е подготвено на компромис. Доколку со саканото лице навлегувате во нови расправии, само дополнително ќе ја засилите тензијата.

shkorpija1

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Во деловното опкружување се можни мали конфликти бидејќи немате добра комуникација со соработниците. Во љубовта можно е да немате исто ниво на страст и емоции со партнерот, па да дојде до прекин на врската.

strelec1

Стрелец (22.11 – 21.12)

Решивте да се обидете со нешто сосема поинакво и да најдете работно место во склоп на професија со која досега не сте се занимавале. Во љубовта потребно е да имате малку поголемо разбирање за партнерот.

jarec1

Јарец (22.12 – 20.01)

Можеби ќе размислувате за нова позајмица или кредит што всушност и не е најдоброто решение за вашиот проблем. Саканото лице очекува од вас да и ги покажете своите емоции. Прашање е дали вие можете да одговорите на тој предизвик.

vodolija1

Водолија (21.01 – 19.02)

Можно е да делувате многу конфузно во комуникацијата со своето деловно опкружување. Соработниците и пријателите нема да можат да ве разберат. Во љубовта немојте да барате нови причини да го зголемите конфликтот со партнерот.

riba1

Риби (20.02 – 20.03)

Доаѓа време да ја промените вашата работа. Позитивно се поставувате во комуникацијата со саканото лице што доведува до подобрување на односите и помирување. Покажете му ги вашите емоции најотворено.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП