понеделник, јануари 17, 2022
ПочетнаХОРОСКОПДневен хороскоп 29.11.2021

Дневен хороскоп 29.11.2021

oven1

Овен (21.03 – 20.04)

Имате огромна потреба на луѓето од вашата околина да им објасните што и како треба да работат. Време е да оладите малку. Зафатените Бикови ги очекува пријатен ден со саканото лице.

bik1

Бик (21.04 – 21.05)

Конечно ќе добиете некоја многу важна информација поврзана со некоја личност. Бидете внимателни. Во љубовта се плашите дека саканото лице би можело да ве остави.

bliznaci1

Близнаци (22.05 – 22.06)

Премногу е рано за конкретни промени на работа. Не се брзајте, почекајте десетина дена, времето ќе ви биде од корист. Можни се мали кавги со саканото лице.

rak1

Рак (22.06 – 22.07)

Колегите ве опоменуваат дека е време да го промените своето однесување. Послушајте ги, не бидете твтдоглави. Во љубовта нема потреба да го провоцирате партнерот.

lav1

Лав (23.07 – 22.08)

Поминувате многу време на работа и поради тоа ги запоставувате другите обврски. Партнерот има чувство дека не му посветувате многу време, и сосема е во право.

devica1

Девица (23.08 – 22.09)

Денес ќе реагирате поимпулсивно отколку вообичаено. Можно е да повредите некоја личност, ненамерно. Добро размислете пред да кажете нешто. Во љубовта не се возбудувајте за некои ситници.

vaga1

Вага (23.09 – 22.10)

Доколку сметате дека туѓиот план не е доволно добар, направете свој. Пробајте ги двата плана, па дури тогаш донесете конечен заклучок. Споредувањето со други лица, негативно влијае на вашиот љубовен живот.

shkorpija1

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Време е да се посветите на собирањето на контакти кои би можеле да ви помогнат да напредувате во кариерата. Слободните Шкорпии ќе имаат прилика да запознаат некое многу интересно лице.

strelec1

Стрелец (22.11 – 21.12)

Ако сакате да ги постигнете сите зацртани цели, ќе морате да поработите на организацијата. Непотребно се грижите поради однесувањето на саканото лице. Се е во добар ред, не му наоѓајте замерки.

jarec1

Јарец (22.12 – 20.01)

Имате чувство дека колегите и надредените ви смислиле некој план зад вашиот грб. Прашајте ги отворено за намерите, не дозволувајте никој да ве прави глупави. Во љубовта имате чувство дека партнерот има преголеми очекувања од вас.

vodolija1

Водолија (21.01 – 19.02)

Време е да решите некое важно прашање, насочете ја вашата енергија кон тоа и подоцна ќе го видите резултатот. Во љубовта одличен ден за планирање на патување со саканото лице.

riba1

Риби (20.02 – 20.03)

Имате одлични идеи, но не знаете како да ги реализирате. Некој од семејството ќе ви даде одличен совет. Еден неочекуван романтичен повик пријатно ќе ве изненади.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

СЛЕДЕТЕ НЕ

91,751фановиЗаследи
2,158следбенициЗаследи
1,420следбенициЗаследи