среда, јануари 19, 2022
ПочетнаСПОРТБИЗГол за кој зборува Каталонија – седумгодишниот Педрито е „новиот Меси“?(ВИДЕО)

Гол за кој зборува Каталонија – седумгодишниот Педрито е „новиот Меси“?(ВИДЕО)

Фудбалската академија на Барселона, славната „Ла масија“, во својата историја произведе неверојатен број на квалитетни фудбалери, секако со Лео Меси како прва ѕвезда, и во Каталонија се надеваат дека имаат уште еден талент кој ќе достигне големи фудбалски височини – седумгодишниот Педрито Хуарез.

Ова доаѓа откако видеото од неговиот соло-гол за 6:5 победа над Сант Виченс во последната минута, стана вирално во Шпанија. Еден од талентите кои Барса несомнено ќе го следи.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

СЛЕДЕТЕ НЕ

91,744фановиЗаследи
2,161следбенициЗаследи
1,419следбенициЗаследи