среда, јануари 19, 2022
ПочетнаСПОРТБИЗИмпресивно ќе изгледа новиот „Сантијаго Бернабеу“

Импресивно ќе изгледа новиот „Сантијаго Бернабеу“

Реал Мадрид објави видео, кои покажува како во целост ќе изгледа реконструираниот „Сантијаго Бернабеу“.

Клубот, во петминутното видео, открива како под стадионот ќе се чува и одржува тревата и како со отстранувањето на тревникот се открива терен со вештачка трева.

Просторот може да биде прилагоден за одржување на саеми, за кошаркарски и тениски натпревари и концерти.

Видеото покажува и како тревникот се враќа на површината и се спојува со останатите делови, а открива и како во поткровјето изгледа ВИП делот.

Реконструкцијата треба да биде готова во декември наредната година, кога легендарниот стадион ќе го прослави 75 роденден.

https://twitter.com/realmadrid/status/1456290150431051783

НАЈНОВИ ВЕСТИ

СЛЕДЕТЕ НЕ

91,744фановиЗаследи
2,161следбенициЗаследи
1,419следбенициЗаследи