сабота, 30 септември 2023
ПочетнаХОРОСКОПДневен хороскоп 22.07.2021

Дневен хороскоп 22.07.2021

oven1

Овен (21.03 – 20.04)

Бурно реагирате на секоја ситуација. Ви недостасува одлучност, па незадоволство комбинирано со страв го манифестирате во вид на стрес. Професионалната ситуација е под строга контрола. Вашите колеги ќе се разочараат од вас и вашиот однос кон новите проекти, бидете подготвени да го поправите тоа.

bik1

Бик (21.04 – 21.05)

Напнатоста постапно ќе ви се зголемува. Неповолните аспекти на планетите ќе ви донесат тешкотии во некои работи. Ве очекуваат и непријателства кои можат сериозно да ја загрозат вашата позиција. Избегнувајте кавги бидејќи секоја конфротација може негативно да делува врз вас.

bliznaci1

Близнаци (22.05 – 22.06)

Не располагате со енергијата која ви е потребна за совладување на работните задачи. Можеби некој од вашето семејство врши голем притисок врз вас и ви ја одзема енергијата која треба да ја насочите на работно поле. Оставете ги неважните работи и целосно насочете се кон тоа што се случува на деловен план.

rak1

Рак (22.06 – 22.07)

Бидете конкретни ако барате да ве подржат во некој деловен план. Онолку колку што ќе бидете убедливи толку и ќе добиете поддршка. Можно е и да заминете на некој службен пат. Нема таква сила која ќе ве убеди во спротивното од она што вие сте го замислите.

lav1

Лав (23.07 – 22.08)

Денеска некои работи ќе добијат погрешен тек на одвивање, но нека не ве загрижува тоа бидејќи тоа е само моментална ситуација. Не си дозволувајте импровизации и не се базирајте на вашиот шарм. Морате да верувате во себе си и да работите поодговорно.

devica1

Девица (23.08 – 22.09)

Ќе се спојат напредувањата со разочарувањата, така што и овој пат вашите прекрасни планови ќе ги расипе не така совршената сегашност. Сериозните врски ги зафатила монотонија што ќе ви пречи вас и на вашиот партнер. Преземете нешто.

vaga1

Вага (23.09 – 22.10)

Ве очекуваат некои непријатностите кои можат да бидат поврзани со судски спорови. Денес не е погоден ден за започнување на некои поголеми работи, бидејќи ќе делувате под влијание на негативните емоции. Финасиската ситуација ќе ви задава грижи.

shkorpija1

Шкорпија (23.10 – 21.11)

На работното место ви следи нов проект, но поради големиот број на работни задачи ќе бидете во дилема дали да го прифатите. Наш совет е да прифатите без размислување затоа што тоа ќе ви помогне да го наполните својот паричник. Партнерот ќе се потруди да ве изненади за да ви го подобри расположението

strelec1

Стрелец (22.11 – 21.12)

Ќе бидете целосно посветени на работата па така несетно ќе ви мине работното време. Се чуствувате помалку исцрпени и нерасположени. Немојте да ја занемарувате забавата како и се она што може да ве опушти. Настојувате да не мислите само на обврските и грижите.

jarec1

Јарец (22.12 – 20.01)

Ќе бидете ведри ќе наидувате на многу задоволства и дружење. Ова е добар ден за склопување на нови пријателства како и за друштвениот живот кој не мора да биде диригиран од деловните интересеи, но во иднина може да се покаже и работно корисен.

vodolija1

Водолија (21.01 – 19.02)

Одличен ден за работа. Со поамбициозните работи сте на прав пат па затоа ќе имате напредок. Односите со соработниците и претпоставените се задоволителни, а финансиската состојба ви задава грижи. Во приватниот живот ќе имате многу среќен ден.

riba1

Риби (20.02 – 20.03)

Можеби ќе работите некоја работа која вам не ви се допаѓа. Во овој момент не можете многу да бирате. Немојте да се нервирате ако мислите дека губите време, бидејќи подобро е да работите нешто отколку да седите дома. Успехот ќе дојде брзо, но само ако се добро испланирате.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП