14 јули, 2024
ПочетнаКУЛТУРАПо 17 години Северина проговори за скандалот кој се споменува до ден...

По 17 години Северина проговори за скандалот кој се споменува до ден денес: „Шест месеци не излегов од дома“

Северина Којиќ призна за српскиот магазин “Неделник”, дека била шокирана кога нејзиното експлицитно видео протече во јавноста, а исто така се сети и кој и е најголемата поддршка.

Пејачката Северина Којиќ (48) даде одлично интервју за српскиот магазин Неделник во кое, меѓу другото, зборуваше за експлицитната снимка од јахтата која протече во јавноста во 2004 година и на која беше со нејзиниот тогашен партнер Милан Лучиќ.

Оттогаш многумина тврдат дека самата пејачка го објавила видеото во јавноста за рекламни цели, но таа истакнува дека тоа не е точно.

“Никогаш не сум сакала мојата интима да излезе во јавност. Тоа беше голем шок. Потоа дадов две интервјуа за тоа и тоа беше тоа. Беше тешко, но преживеав. Но, тоа беше забава, за некои дури и денес. Значи, кога немаат што да ми кажат, тогаш го споменуваат тоа несреќно видео од бродот“, рече Северина и потсети на поддршката што ја добила од пријателите и мајката.

„Но, тогаш ми се јави мојата Лепа Смоје и ми рече:„ Малечка, кои се тие “пуњетари” (сплитски израз за недораснати момчиња)? Од кога таа работа е поврзана со моралот? Кој го измислува тоа? Потоа Пеки ми се јави да ме насмее и ми рече: “Па, не можеш да снимиш сè во еден кадар. Требаше да го шутираш”. Арсен Дедиќ, од друга страна, започна телефонски разговор на друг начин: Колешке, слушам дека ти треба филмска музика? “Мајка ми беше најпрецизна, таа рече:„ Ајде ќерко, ќе се смееме на тоа еден ден“. И ние денес се смееме “, нагласи таа, но исто така призна дека воопшто не било смешно на почетокот.

“Тогаш не ја напуштив куќата шест месеци. Прво имаше жалење, а потоа и осуда што и самата си ја дадов заради популарноста”, додава Северина.

Во интервјуто, пејачката се осврнала и на темата за говор на омраза, за која неодамна сними видео кампања со Горан Богдан и Христина Поповиќ, а исто така кажа што мисли за актерката Милена Радуловиќ и нејзините колеги кои јавно ги споделија своите искуства за сексуално вознемирување.

“Милена Радуловиќ, Данијела Штајнфелд и Мерима Исаковиќ се исто така многу храбри. Ова е големо олеснување за сите жени. Во Хрватска тоа покрена лавина на факултетите, особено на Академијата за драмски уметности”, заклучи Северина .

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП