среда, јануари 19, 2022
ПочетнаЗДРАВЈЕЧувствувате замор? Елиминирајте го со овој енергетски микс

Чувствувате замор? Елиминирајте го со овој енергетски микс

Покрај тоа што е здрав избор на природен шеќер, сувото грозје обезбедува и витамин А, Б6, калиум и железо, а заедно со шипката и копривата ќе му овозможи на вашето тело моќна енергетска поддршка.

Состојки:

– 1 лажица суво грозје

– 2 лажици сушена шипка

– 1 лажица исецкани листови од коприва

– ½ лажица мед

Подготовка:

Сомелете една лажица суво грозје, две лажици плодови од шипка и една лажица исецкани листови од коприва. Додадете половина лажица мед и добро измешајте. Наутро и навечер изедете по една лажица. Заморот ќе исчезне!

НАЈНОВИ ВЕСТИ

СЛЕДЕТЕ НЕ

91,744фановиЗаследи
2,161следбенициЗаследи
1,419следбенициЗаследи