Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,801.76 -0.26%    BESK 6,283.00 3%    KMB 7,074.91 0.02%    MPT 68,224.60 1.47%    SBT 2,837.00 2.99%    TNB 17,200.00 -1.02%    TTK 1,350.00 1.13%    USJE 25,001.00 0%    

Неделен хороскоп 10.08.2020 до 16.08.2020

Време: 07:00

Датум: август 10, 2020

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Не ве очекуваат поголеми проблеми или промени кога станува збор на деловно поле.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација може да биде многу комплицирана бидејќи вашиот партнер не умее да се постави на вистинскиот начин кон вас.

ЗДРАВЈЕ: Можна е појава на алергиски реакции.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Како да се вртите во круг околу некои ситни обврски кои никако да завршат.

ЉУБОВ: На полето на љубов ве очекува солидна и стабилна ситуација, без поголеми проблеми. Можете да се надевате на генерално добра состојба.

ЗДРАВЈЕ: Обидете се да го подобрите имунитетот.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Пред вас е исклучително поволен период за одмор и релаксација. Работата сега не ви е приоритет.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта, ви следат бројни нови случувања, флерт и нови познанства.

ЗДРАВЈЕ: Можен е мал пад на имунитетот.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Периодот е поволен ако работите две работи или ако сте во потрага за дополнителен извор за заработка.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација би требало да биде солидна, со саканото лице имате одличен однос.

ЗДРАВЈЕ: Поведете сметка за можни здравствени проблеми поврзани за органите за варење.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Периодот е поволен за деловни преговори, кратки патувања и се што може да има врска со документи.

ЉУБОВ: На полето за љубов ве очекува убава ситуација со саканото лице.

ЗДРАВЈЕ: Поведете сметка за можните проблеми со синусите.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Периодот е поволен за вашето поле за финансии, можете да очекувате многу добра ситуација на материјален план.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта можна е богата понуда, многу додворувачи.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со зголемен шеќер во крвта.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Лошата концентрација може доста да ви нашкоди и на вас и на вашата работа, поведете сметка за тоа.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација ви е сега приоритет, сакате максимално да му се посветите на саканото лице.

ЗДРАВЈЕ: Можни се тешкотии поврзани за главата, болки, притисок во главата и очите.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Имате големи идеи и планови но многу работи се одложуваат и не можете се да реализирате.

ЉУБОВ: На полето за љубов можни се несогласувања со саканото лице со кое имате нејасен однос.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми на нервна база.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Задоволни сте со резултатот од обавената работа и делува дека ќе бележите успех на подолги стази.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта, многу лесно освојувате и заведувате. Ќе имате среќа оваа недела.

ЗДРАВЈЕ: Одлично здравје, ќе бидете полни со позитивна енергија.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Максимално сте и посветени на работата но без оглед на тоа некои работи не ви одат од рака.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација ќе ви биде како на раскрсница, големи проблеми поради ситни недоразбирања.

ЗДРАВЈЕ: Можно болки во грбот, или проблем со забите.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Среќата ве следи па остварувате добри резултати дури и кога не се трудите доволно.

ЉУБОВ: На полето на љубовта можете да очекувате интересна атмосфера со личност од странство.

ЗДРАВЈЕ: Можни се мали проблеми со крвниот притисок.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Можете да се надевате на мало подобрување на полето на финансии. Добро се чувствате поради тоа.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта, многу сте страствени и желни за нови случувања и авантури.

ЗДРАВЈЕ: На полето на здравје ве очекува солидна ситуација. Сепак, можна е појава на некои хронични проблеми поврзани за уринарниот тракт.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 21.09.2020 до 27.09.2020

  Неделен хороскоп 21.09.2020 до 27.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Имате впечаток дека проблемите ве притискаат од сите страни, но решението ќе ви дојде наскоро. ЉУБОВ: На полето за љубов…

 • Неделен хороскоп 14.09.2020 до 20.09.2020

  Неделен хороскоп 14.09.2020 до 20.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се надевате на период во кој нема да имате преголем број на деловни обврски. ЉУБОВ: На полето за…

 • Неделен хороскоп 07.09.2020 до 13.09.2020

  Неделен хороскоп 07.09.2020 до 13.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Неделава нема да биде претерано поволна за финансиите, па на овој план не очекувајте премногу. ЉУБОВ: Во љубовта ви следи…

 • Неделен хороскоп 31.08.2020 до 05.09.2020

  Неделен хороскоп 31.08.2020 до 05.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Време е сериозно да размислите за промена на работата или започнување на сопствен бизнис. Оваа недела ви нуди бројни…

 • Неделен хороскоп 24.08.2020 до 30.08.2020

  Неделен хороскоп 24.08.2020 до 30.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред вас е поволен период во кој ќе успеете финансиски да се стабилизирате. ЉУБОВ: На полето за љубов се ќе…

 • Неделен хороскоп 17.08.2018 до 23.08.2020

  Неделен хороскоп 17.08.2018 до 23.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ќе имате среќа на ова поле, па се што сте имале во план ќе обавите лесно и без многу…

 • Неделен хороскоп 03.08.2020 до 09.08.2020

  Неделен хороскоп 03.08.2020 до 09.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ги одложувате своите обврски со надеж дека ќе направите некоја отстапка. Ќе се појави некој проблем но ќе го…

 • Неделен хороскоп 27.07.2020 до 01.08.2020

  Неделен хороскоп 27.07.2020 до 01.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се радувате и да славите бидејќи ќе успеете да дојдете до значителен напредок на полето за финансии.…

 • Неделен хороскоп 20.07.2020 до 26.07.2020

  Неделен хороскоп 20.07.2020 до 26.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Посакувате да остварите напредок на полето на работата, но како некој од соработниците да ве кочи во тоа. ЉУБОВ: Кога…

 • Неделен хороскоп 13.07.2020 до 19.07.2020

  Неделен хороскоп 13.07.2020 до 19.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се потпрете на деловниот партнер кој ќе ви се понуди да ја обавува работата и за двајцата,…