Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,801.76 -0.26%    BESK 6,283.00 3%    KMB 7,074.91 0.02%    MPT 68,224.60 1.47%    SBT 2,837.00 2.99%    TNB 17,200.00 -1.02%    TTK 1,350.00 1.13%    USJE 25,001.00 0%    

Веќе 230.000 луѓе го имаат нарачано новиот „Ford Bronco“

Време: 10:25

Датум: август 4, 2020

Категорија: АВТОБИЗ

Неодмана претставениот „Ford Bronco“ го привлече вниманието на голем број луѓе, а тоа го потврдија и од компанијата со тоа што веќе имаат 230.000 нарачки за овој модел, а се верува дека тоа не е се и дека побарувачката ќе продолжи да расте.

Интересно е тоа што „Ford“ ги најави првите испораки дури за пролетта 2021-ва, па така сосема е сигурно дека многумина од купувачите ќе мораат да чекаат дури до 2022-ва година за да го добијат своето возило.

Ова е реткост во последно време иако можеме да се потсетиме дека ваков интерес владееше за некои од моделите на „Тeslа“, но вакво нешто досега се нема видено кога станува збор за некој теренец.

Сепак, треба да се каже дека и „Jeep“ минатата година продаде околу 220.000 примероци од моделот „Wrangler“.

Доколку мислевте дека „Bronco“ е евтин, тогаш сте се излажале. Затоа што, основната верзија со две врати чини 28.500 долари, додека таа со плус две врати е 30.000 долари.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • „Ferrari“ го модернизираше својот најдостапен модел (ФОТО/ВИДЕО)

  „Ferrari“ го модернизираше својот најдостапен модел (ФОТО/ВИДЕО)

  Италијанскиот производител „Ferrari“ го обнови најприфатливиот модел во својата гама – купе-кабриолетот „Portofino“. Промените во возилото се главно во техничкиот дел, бидејќи тој доби додаток…

 • „Mercedes“ го покажа својот прв камион на водород (ВИДЕО)

  „Mercedes“ го покажа својот прв камион на водород (ВИДЕО)

  Германската компанија „Dailmer“ го претстави „Mercedes-Benz GenH2“ – првиот камион на брендот со водороден погон. Моделот дебитираше како концепт, а сериското производство ќе започне во…

 • Колку ќе чини новата „Mercedes S Сlasѕ“?

  Колку ќе чини новата „Mercedes S Сlasѕ“?

  „Mercedes“ на почетокот на септември ја претстави новата генерација на „S Сlasѕ“, a сега се познати и цените на овој автомобил на германскиот пазар. Оние…

 • Британците тврдат: Млад хрватски претприемач се подготвува да го преземе Bugatti

  Британците тврдат: Млад хрватски претприемач се подготвува да го преземе Bugatti

  Групацијата Volkswagen наводно би сакала да се ослободи од производителот на луксузни спортски автомобили Bugatti, а како можен купувач, со кого наводно преговорите веќе отишле…

 • Ретро! „Nissan“ го претстави „Z Proto“ – наследникот на „370Z“ (ФОТО/ВИДЕО)

  Ретро! „Nissan“ го претстави „Z Proto“ – наследникот на „370Z“ (ФОТО/ВИДЕО)

  Автомобилот со кој „Nissan“ го најавува наследникот на актуелниот „370Z“ има твин-турбо „V6“ мотор и мануелен менувач, кој ќе ги воодуштеви традиционалистите. „Nissan 370Z“ дебитираше…

 • Радикално поразличен: Пристигна новиот „Hyundai Tucson“ (ФОТО/ВИДЕО)

  Радикално поразличен: Пристигна новиот „Hyundai Tucson“ (ФОТО/ВИДЕО)

  „Hyundai“ ги објави фотографиите и техничките детали од новиот „Tucson“ кој веќе на прв поглед значително се разликува од актуелната верзија на овој модел. Корејскиот…

 • Освежен изгледот на лимузината „G70“ (ФОТО)

  Освежен изгледот на лимузината „G70“ (ФОТО)

  Луксузниот бренд на „Hyundai“, „Genesis“ го освежи изгледот на својата најмала лимузина „G70“ која сега има унапреден дизајн и технологија. „G70“ е директен ривал на…

 • „Audi“ претстави два електрични „SUV“ модели со 3 електромотори и 500 „коња“ (ФОТО/ВИДЕО)

  „Audi“ претстави два електрични „SUV“ модели со 3 електромотори и 500 „коња“ (ФОТО/ВИДЕО)

  Германскиот производител ги објави фотографиите и техничките детали за моделите „E-Tron S“ и „E-Tron S Sportback“ кои се наоѓаат во врвот на понудата на нивните…

 • „Tesla“ добива сериозна конкуренција: Електричниот „Lucid Air“ има автономија од 832 km! (ФОТО/ВИДЕО)

  „Tesla“ добива сериозна конкуренција: Електричниот „Lucid Air“ има автономија од 832 km! (ФОТО/ВИДЕО)

  По четири години тестирања и прикажувањето на прототипи, „Lucid Motors“ jа откри продукциската верзија на својата луксузна лимузина на електрина енергија. Во последниве неколку години…

 • Пристигна нова италијанска „лута“ машина – „Maserati MC20“! (ФОТО/ВИДЕО)

  Пристигна нова италијанска „лута“ машина – „Maserati MC20“! (ФОТО/ВИДЕО)

  Новиот суперспортски „Maserati“ ќе може да се нарача со твин-турбо „V6“ мотор, но и во верзија со електричен погон, со што италијанскиот производител покажа дека…