Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,600.00 0.8%    GRNT 1,006.66 0.26%    KMB 6,888.28 1.97%    MTUR 3,900.00 -2.5%    REPL 87,000.00 2.62%    STB 1,167.91 -1.22%    TETE 1,946.00 2.96%    TTK 1,350.00 2.27%    UNI 2,400.00 0%    ZPKO 2,575.00 3%    

Неделен хороскоп 03.08.2020 до 09.08.2020

Време: 07:43

Датум: август 3, 2020

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Ги одложувате своите обврски со надеж дека ќе направите некоја отстапка. Ќе се појави некој проблем но ќе го најдете решението.

ЉУБОВ: Со партнерот ќе одлучите да промените многу нешта, доколку не ви успее планот ќе бидете одлучни да ја прекинете врската.

ЗДРАВЈЕ: Внесувајте витамини.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Делувате снаодливо пред соработниците, но имате лошо претчувство и најверојатно ќе биде вистинито. Чувајте се од измами.

ЉУБОВ: Партнерот во моментов нема премногу разбирања за вашите објаснувања. Наместо да се правдате извинете се.

ЗДРАВЈЕ: Немате кондиција, поработете на тоа.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Имате добра волја и ќе преземете одговорност за крајниот исход во деловните преговори. Внимавајте на финансиската состојба.

ЉУБОВ: Ќе сакате да ги разрешите ситните проблеми но од партнерот нема да добиете фидбек. Без нервоза, оставете му малку простор и време.

ЗДРАВЈЕ: Добро.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Имате впечаток дека некој од соработниците го контролира вашиот начин на работа. Ваквиот период брзо ќе помине, не им префрлувајте на соработниците.

ЉУБОВ: Не дозволувајте сомнежите да создадат неповолна ситуација со партнерот. Нерасположението ќе биде главен предизвикувач на проблеми.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми за хроничните болни.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Вашата инспирација и креативното расположение делуваат потикнувачки на околината. Вложете средства во нешто што навистина вреди.

ЉУБОВ: Во одредени ситуации свесно ги користите своите заводнички манири во однос на блиското лице, сепак немојте да го злоупотребувате.

ЗДРАВЈЕ: Можна е мигрена.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Успешно предвидувате нечии деловни потези и умеете да го наметнете своето мислење. Одлично се справувате со проблемите.

ЉУБОВ: Ќе се појави љубомора која всушност ќе ве натера да донесувате погрешни заклучоци за партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Можна е главоболка.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Имате специфичен начин на изразување кој луѓето од вашето опкружување често не можат да го разберат. И покрај тоа не се откажувате од своите цели.

ЉУБОВ: Имате намера да освоите нечие внимание, но тоа го правите на многу погрешен начин.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Имате впечаток дека на полето на работа се се сведува на принципот земање и давање. Не си правете проблеми коментирајки невистини.

ЉУБОВ: Можно е да ви недостасува нечие присуство и емотивно внимание.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со видот.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Обрнете им внимание на своите проблеми и побарајте финансиска поддршка.

ЉУБОВ: Вашите зборови на звучат доволно искрено пред сканото лице.

ЗДРАВЈЕ: Проверете ј крвната слика.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Непотребно се заплеткувате во некои деловни води, внимавајте што ветувате и каде инвестирате.

ЉУБОВ: Делувате вознемирено и не успевате да ги остварите вашите емотивни планови.

ЗДРАВЈЕ: Лоша циркулација.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Можно е некои нови обврски да ги доживувате како голем товар или извесна неправда.

ЉУБОВ: Потешко од вообичаено ја согледувате вистината во однос на реалните можности, не се преценувајте и не го навредувајте партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Можна е настинка.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Деловната добивка која ја очекувате најверојатно ќе замине во туѓи раце. Не дозволувајте тоа да ве извади од контрола.

ЉУБОВ: Со прикривањето на вистината пред саканото лице поттикнувате несигурност кај вас, а тоа многу јасно се гледа.

ЗДРАВЈЕ: Спијте повеќе.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 21.09.2020 до 27.09.2020

  Неделен хороскоп 21.09.2020 до 27.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Имате впечаток дека проблемите ве притискаат од сите страни, но решението ќе ви дојде наскоро. ЉУБОВ: На полето за љубов…

 • Неделен хороскоп 14.09.2020 до 20.09.2020

  Неделен хороскоп 14.09.2020 до 20.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се надевате на период во кој нема да имате преголем број на деловни обврски. ЉУБОВ: На полето за…

 • Неделен хороскоп 07.09.2020 до 13.09.2020

  Неделен хороскоп 07.09.2020 до 13.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Неделава нема да биде претерано поволна за финансиите, па на овој план не очекувајте премногу. ЉУБОВ: Во љубовта ви следи…

 • Неделен хороскоп 31.08.2020 до 05.09.2020

  Неделен хороскоп 31.08.2020 до 05.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Време е сериозно да размислите за промена на работата или започнување на сопствен бизнис. Оваа недела ви нуди бројни…

 • Неделен хороскоп 24.08.2020 до 30.08.2020

  Неделен хороскоп 24.08.2020 до 30.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред вас е поволен период во кој ќе успеете финансиски да се стабилизирате. ЉУБОВ: На полето за љубов се ќе…

 • Неделен хороскоп 17.08.2018 до 23.08.2020

  Неделен хороскоп 17.08.2018 до 23.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ќе имате среќа на ова поле, па се што сте имале во план ќе обавите лесно и без многу…

 • Неделен хороскоп 10.08.2020 до 16.08.2020

  Неделен хороскоп 10.08.2020 до 16.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Не ве очекуваат поголеми проблеми или промени кога станува збор на деловно поле. ЉУБОВ: Љубовната ситуација може да биде многу…

 • Неделен хороскоп 27.07.2020 до 01.08.2020

  Неделен хороскоп 27.07.2020 до 01.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се радувате и да славите бидејќи ќе успеете да дојдете до значителен напредок на полето за финансии.…

 • Неделен хороскоп 20.07.2020 до 26.07.2020

  Неделен хороскоп 20.07.2020 до 26.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Посакувате да остварите напредок на полето на работата, но како некој од соработниците да ве кочи во тоа. ЉУБОВ: Кога…

 • Неделен хороскоп 13.07.2020 до 19.07.2020

  Неделен хороскоп 13.07.2020 до 19.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се потпрете на деловниот партнер кој ќе ви се понуди да ја обавува работата и за двајцата,…