Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

GRNT 1,004.68 0.07%    KMB 6,752.00 -0.04%    MTUR 3,900.00 -2.5%    UNI 2,400.00 0%    

Неделен хороскоп 20.07.2020 до 26.07.2020

Време: 07:00

Датум: јули 20, 2020

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Посакувате да остварите напредок на полето на работата, но како некој од соработниците да ве кочи во тоа.

ЉУБОВ: Кога е во прашање љубовта не сте премногу задоволни затоа што сметате дека саканата личност е ладна.

ЗДРАВЈЕ: На полето на здравјето ве очекуваат мали порблеми поврзани со нервнит систем, па затоа ви се порепорачува поголемо мнесување на магнезиум. Исто така, погрижете се за ножните зглобови.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Можни се мали конфликти со претпоставените или некој ваши барања нема да бидат одобрени од нивна страна.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација не ви се допадаѓа, затоа што не сакате повеќе да бидете стари.

ЗДРАВЈЕ: Здравствената состојба би можела да биде донекаде проблематична поради тегобите поврзани со грбот, кичмата и коските. Вкочанети сте и ви е потребна масажа. Покрај тоа погрижете се за вашите заби.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Можно е да го реализирате се она што сте го замислиле.

ЉУБОВ: На полето на љубовта ве очекува средба со една посебна личност.

ЗДРАВЈЕ: Кога станува збор за здравјте не би требало да имате поголеми тегоби и проблеми. Можни се пречки поврзани со болки во колената и нозете, но тоа не е ништо сериозно.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Загрижените сте за вашите финансии и тоа значително ви ја пореметува мотивацијата за работа.

ЉУБОВ: Кога е во прашање љубовта се сомневате во вашиот партнер, љубоморни сте и можни се различни проблеми.

ЗДРАВЈЕ: На полето на здравјето исто така не е одлична ситуацијата. Можете да очекувате пречки поврзани со крвотокот, дебелото црево, но и со уринарниот тракт. Одморајте често во оваа фаза и внимавајте на себе.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Бизнис партнерството кое неодамна сте го склучиле може да биде разнишано од некои цврсти причини.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација може да биде подобра, но е потребно неко време вашиот партнер да промени одредени работи.

ЗДРАВЈЕ: Здравствената состојба не е идеална, но постепено доаѓа до подобрување. Ако сте склони на алергии, тогаш овој период е малку незгоден. Внимавајте и на хормоните.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Имате многу енергија за работа, но околностите едноставно не ви одат од рака и многу работи не се во ваша корист.

ЉУБОВ: На полето на љубовта на некој начин ве оптеретува чувството на монотонија.

ЗДРАВЈЕ: Кога станува збор за здравјето, можни се нови проблеми, особено поврзани со органите за варање, желудникот и проблеми со жолчката. Имунитетот генерално ви е ослабен и би требало да посетите лекар.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Немојте да се потпирате на факторот среќа ниту да ризикувата премногу кога е во прашање работата.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта, може да се те во состојба на апатија заедно со вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: На полето на здравјето ве очекуваат тегоби поврзани со градниот кош, можни се проблеми со крвотокот, како и со притисокот. Можеби е време да се јавите кај кардиолог за преглед.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Доколку се занимавате со приватна работа ова е неповолен период, за сите останати оваа фаза е солидна.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација е далеку од тоа што што сте сакале да биде, засега.

ЗДРАВЈЕ: Здравствената состојба може да биде ослабена, особено со нагласување на проблеми поврзани со уринарниот тракт. Припадничките на женскиот пол од овој знак можат да имаат нагласени проблеми поврзани со јајниците или плодноста.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Работната комуникација засега не ви е многу силна страна, како да не умеете на вистински начин да се изразите.

ЉУБОВ: Но полето на љубовта ве очекуваат нови случувања со лице кое го познавате веќе подолго време.

ЗДРАВЈЕ: Кога станува збор за здравјето, можни се проблеми поврзани со кашлицата, синусите, генерално ви се чувствители дишните патишта. Покрај тоа се можни проблеми со зглобовите на рацете.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Финансиските проблеми ве стигнуваат и премногу сте загрижени поради тоа. Не е поволен период за вложувања.

ЉУБОВ: Имате чувство дека партнерот некако ги занемарува вашите потреби.

ЗДРАВЈЕ: На полето на здравјето ве очекува половен период за слабеење, диета и загуба на килограми. Со мали рестрикции можете да се доведете во многу добра физичка форма.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Имате многу добри идеи, но ви недостига малку енергија да го спроведете тоа на дело.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација ви делува доста потешка отколку што навистина, а наскоро ќе се расчистат црните облаци.

ЗДРАВЈЕ: Полето на здравје е нагласено низ генерално поволни аспекти. Можни се мали проблеми поврзани со вкоченост и грбот, па ве советуваме да одите кај киропрактичар, физиотерапевт или некој друг.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Многу од тоа психички ве оптеретува да не сте подготвени за тоа озбилно да се посветите на обврските.

ЉУБОВ: На полето на љубовтта ве очекува мало разочарување, откако брзо ќе се вратите повторно во игра.

ЗДРАВЈЕ: Кога е во прашање здравјето, физички не би требало да имате некои поголеми проблеми. Меѓутоа, ќе ве мачи несонцата и можни се некои емотивни дилеми, па затоа сте малку потресени.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 21.09.2020 до 27.09.2020

  Неделен хороскоп 21.09.2020 до 27.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Имате впечаток дека проблемите ве притискаат од сите страни, но решението ќе ви дојде наскоро. ЉУБОВ: На полето за љубов…

 • Неделен хороскоп 14.09.2020 до 20.09.2020

  Неделен хороскоп 14.09.2020 до 20.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се надевате на период во кој нема да имате преголем број на деловни обврски. ЉУБОВ: На полето за…

 • Неделен хороскоп 07.09.2020 до 13.09.2020

  Неделен хороскоп 07.09.2020 до 13.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Неделава нема да биде претерано поволна за финансиите, па на овој план не очекувајте премногу. ЉУБОВ: Во љубовта ви следи…

 • Неделен хороскоп 31.08.2020 до 05.09.2020

  Неделен хороскоп 31.08.2020 до 05.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Време е сериозно да размислите за промена на работата или започнување на сопствен бизнис. Оваа недела ви нуди бројни…

 • Неделен хороскоп 24.08.2020 до 30.08.2020

  Неделен хороскоп 24.08.2020 до 30.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред вас е поволен период во кој ќе успеете финансиски да се стабилизирате. ЉУБОВ: На полето за љубов се ќе…

 • Неделен хороскоп 17.08.2018 до 23.08.2020

  Неделен хороскоп 17.08.2018 до 23.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ќе имате среќа на ова поле, па се што сте имале во план ќе обавите лесно и без многу…

 • Неделен хороскоп 10.08.2020 до 16.08.2020

  Неделен хороскоп 10.08.2020 до 16.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Не ве очекуваат поголеми проблеми или промени кога станува збор на деловно поле. ЉУБОВ: Љубовната ситуација може да биде многу…

 • Неделен хороскоп 03.08.2020 до 09.08.2020

  Неделен хороскоп 03.08.2020 до 09.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ги одложувате своите обврски со надеж дека ќе направите некоја отстапка. Ќе се појави некој проблем но ќе го…

 • Неделен хороскоп 27.07.2020 до 01.08.2020

  Неделен хороскоп 27.07.2020 до 01.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се радувате и да славите бидејќи ќе успеете да дојдете до значителен напредок на полето за финансии.…

 • Неделен хороскоп 13.07.2020 до 19.07.2020

  Неделен хороскоп 13.07.2020 до 19.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се потпрете на деловниот партнер кој ќе ви се понуди да ја обавува работата и за двајцата,…