понеделник, 25 септември 2023
ПочетнаНЕДЕЛЕН ХОРОСКОПНеделен хороскоп 25.05.2020 до 31.05.2020

Неделен хороскоп 25.05.2020 до 31.05.2020

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Не сте задоволни со случувањата на работа. Можно е да имате ситни трошоци и тоа да ве излуди. Без паника, тоа е само мал проблем.

ЉУБОВ: На полето на љубовта ве очекува стабилност, но вие сепак имате чувство дека нешто не е во ред. Олабавете се малку и подобрете го однесувањето кон партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Претерувате со храната.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: На работа не се потпирајте премногу на пријателите. Оваа недела ќе морате да се потпрете само на себе.

ЉУБОВ: Во љубовта имате чувство дека лицето кое го сакате или ви се допаѓа се одалечува од вас. Направете нешто доколку тоа лице навистина ви значи.

ЗДРАВЈЕ: Зголемете го внесот на калциум и магнезиум.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Имате чувство дека повеќе не можете да се потпирате на ветувањата кои ви ги дава надредениот. Чувството не ве лаже.

ЉУБОВ: Заинтересирани сте за едно лице и посакувате голема промена на љубовен план. Можно е тие чувства да не ви бидат возвратени.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со грбот.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Ви делува дека сте во финансиски колапс и тоа воопшто е ви одговара. Поведете повеќе сметка за вашите финансии.

ЉУБОВ: Имате сомнежи кога станува збор за партнерот. Прочитајте неколку нешта меѓу редови и се ќе ви стане јасно.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со урогениталниот тракт.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Во текот на оваа недела ќе морате да вложите многу повеќе енергија и сила од вообичаено. Финансиските проекти одложете ги за наредната недела.

ЉУБОВ: Ви се допаѓа некоја личност но не знаете како да и пријдете. Оние во врска или брак ги очекува благосостојба.

ЗДРАВЈЕ: Можна е настинка.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Полни сте со позитивна енергија и елан. Внесете го тоа на полето на работењето и сигурно ќе отидете чекор понапред.

ЉУБОВ: Оние кои се сами ќе доживеат емотивно зближување со некое лице. Оние во врска ќе имаат потреба од разговор со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Малку повеќе сон и свежо овошје ќе ви ја поврати силата.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Доколку започнувате нова работа или воспоставувате нова соработка, бидете внимателни оваа недела.

ЉУБОВ: Зафатените ќе бидат во стабилна и мирна врска, додека оние кои се сами ќе имаат прилика за страствен флерт.

ЗДРАВЈЕ: Внесувајте повеќе витамини и минерали.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Ве очекува многу напорна недела на работа. Постои шанса некои задачи да ви се дуплираат.

ЉУБОВ: На полето на љубовта нема да постојат големи промени. Ситуацијата е стабилна за оние во врска или брак.

ЗДРАВЈЕ: Лоша крвна слика.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Ситуацијата е стабилна. Меѓутоа, не се впуштајте во финансиски ризици, тоа може да ве доведе до проблеми со парите.

ЉУБОВ: Имате чувство дека односот со саканото лице оди чекор напред. Партнерот ќе ви биде поддршка во најтешките моменти.

ЗДРАВЈЕ: Мали проблеми со грбот, во вид на вкочанетост.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Неделава не е поволна за деловни презентации, како ни за настапи во јавноста. Побарајте колегите да ве заменат на тие настани.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта можно е да донесете некои многу важни одлуки во врска со брак. Слободните може да очекуваат слатка, но кратка авантура.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со бубрезите, во вид на појава на песок или камења.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Неповолен период за финансиите. Не позајмувајте пари и не подигнувајте кредити. Можно е да западнете во големи долгови.

ЉУБОВ: Можни се проблеми со љубомора и посесивност. Очекувајте чести кавги со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на алкохолот.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Доколку сте склопиле договор со некој, дури и усмен, треба да го почитувате. Така ќе ги зачувате добрите деловни односи.

ЉУБОВ: Ве очекува тешка недела за љубов, бидејќи можни се расправии со партнерот. Премолчете за некои работи.

ЗДРАВЈЕ: Чувствително грло.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП