Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,595.67 -0.06%    GRNT 1,011.33 1.13%    KMB 5,989.65 -0.19%    MPT 67,718.93 -0.44%    OKTA 3,802.00 0.53%    REPL 82,000.00 0%    SBT 2,998.00 3.69%    STB 1,130.33 2.76%    TEL 319.00 0%    TNB 16,299.91 -0.62%    TTK 1,242.00 -1.5%    UNI 2,021.00 1.05%    

Неделен хороскоп 09.03.2020 до 15.03.2020

Време: 07:00

Датум: март 9, 2020

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Ќе си поставите приоритети за решавање на финансиските проблеми и максимално ќе бидете посветени на тоа. Ништо друго нема да ве интересира оваа недела.

ЉУБОВ: Емотивните случувања ви се во втор план бидејќи воопшто не сте му посветени на партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Поведете сметка за своите заби.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Не сте во поволен период за донесување на важни одлуки, можете да дојдете до некои поголеми проблеми ако бидете брзоплети.

ЉУБОВ: Можни се поголеми кавги и конфликти со партнерот. Некои лаги ќе ве доведат во непријатна ситуација.

ЗДРАВЈЕ: Можни се силни главоболки.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Многу поволен период за да направите деловна стратегија и планови за во иднина. Имате вистински увид во деловната ситуација и ќе успеете да го постигнете планираното.

ЉУБОВ: Не ги покажувате емоциите сосема отворено. Поработете малку на своето однесување.

ЗДРАВЈЕ: Нервозите ќе ви донесат зголемен притисок.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Очекувајте помош и поддршка од некој колега и соработник. Поволен период да се вклучите во некој тимски проект.

ЉУБОВ: Полека ја губите самодовербата бидејќи партнерот не ви посветува доволно внимание.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Многу е важно да бидете максимално фокусирани на работата. Оваа недела ќе дојде до значителни промени кои ќе ви ја отежнат ситуацијата.

ЉУБОВ: Ќе имате можност за интересен флерт и контакт со некое интересно лице. Свесни сте дека тоа може да ви донесе непријатности.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со грбот.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Ќе ви се овозможи прилика да склопите некој важен деловен договор со соработници од странство.

ЉУБОВ: Во текот на оваа недела нема да имате драстични промени на полето на љубовта. Се ќе биде прилично мирно.

ЗДРАВЈЕ: Поведете сметка за можните проблеми со црниот дроб и жолчката.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Поволен период ако сте планирале да побарате некој кредит или позајмица. Следи благо финансиско подобрување.

ЉУБОВ: Доколку сте во брак односите со партнерот стануваат се подобри и полека пронаоѓате компромис за некои прашања кои ве мачеле.

ЗДРАВЈЕ: Зголемете го внесот на течности.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Можни се кавги и препреки на работното место. Без грижа до крајот на неделата ќе дојдете до позитивно решение.

ЉУБОВ: Внимавајте како се однесувате со партерот, потребно е повеќе да го почитувате. Оние кои не се врска, оваа недела нека не очекуваат нешто посериозно.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со урогениталниот тракт.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Преоптеретени сте со деловни обврски и немате сила да се посветите на нешто друго.

ЉУБОВ: Доколку сте слободни можете да очекувате интересна средба оваа недела.

ЗДРАВЈЕ: Поведете сметка за хроничниот замор.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Не верувајте во лажни ветувања. Некој ќе се обиде да ве измами и да ви подметне некои невистини.

ЉУБОВ: Можете брзоплето да се впуштите во некоја нова врска. Лесно може да се случи погрешно да го процените партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Можни се настинки, вирусни инфекции.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Ако се занимавате со приватен бизнис, можете да очекувате мали проблеми и компликации на тој план. Внимавајте кој се меша во финансиите.

ЉУБОВ: Малку се досадувате кога станува збор за љубовното поле. Оваа недела нема да дојде до некои значајни промени.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со стомакот.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Следи дополнително стабилизирање и зацврствување на некои важни договори. Поволни аспекти и стабилна ситуација.

ЉУБОВ: Тешко доаѓате до промени на љубовен план, иако ги посакувате. Некои работи едноставно не одат според планираното.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со белите дробови.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 25.05.2020 до 31.05.2020

  Неделен хороскоп 25.05.2020 до 31.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Не сте задоволни со случувањата на работа. Можно е да имате ситни трошоци и тоа да ве излуди. Без…

 • Неделен хороскоп 18.05.2020 до 24.05.2020

  Неделен хороскоп 18.05.2020 до 24.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Цела недела постојано ќе се грижите поради финансиските ограничувања кои се појавиле. Олабавете малку. ЉУБОВ: На ова поле ве очекува…

 • Неделен хороскоп 11.05.2020 до 17.05.2020

  Неделен хороскоп 11.05.2020 до 17.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да очекувате подобрување на деловен план, како и помош од некој член од семејството. ЉУБОВ: Кога станува збор за…

 • Неделен хороскоп 04.05.2020 до 10.05.2020

  Неделен хороскоп 04.05.2020 до 10.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можни се кавги и расправии со деловните партнери. Сметате дека тие не ги исполнуваат вашите очекувања. ЉУБОВ: Саканото лице ви…

 • Неделен хороскоп 27.04.2020 до 02.05.2020

  Неделен хороскоп 27.04.2020 до 02.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да очекувате важни деловни случувања, како и почеток на ново, позитивно партнерство. ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта, слободно…

 • Неделен хороскоп 20.04.2020 до 26.04.2020

  Неделен хороскоп 20.04.2020 до 26.04.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Вие ќе имате доста енергија, па ако се занимавате со приватна работа можете да бидете многу ефикасни. ЉУБОВ: Кога станува…

 • Неделен хороскоп 13.04.2020 до 19.04.2020

  Неделен хороскоп 13.04.2020 до 19.04.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Амбициозни сте и сакате да се докажете но ќе имате мали недоразбирања со надредените. ЉУБОВ: Слободните може да очекуваат многу…

 • Неделен хороскоп 06.04.2020 до 12.04.2020

  Неделен хороскоп 06.04.2020 до 12.04.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Вашите финансиски проблеми ќе ги направите приоритетни и максимално ќе им се посветите. Ништо друго нема да ве интересира.…

 • Неделен хороскоп 30.03.2020 до 04.04.2020

  Неделен хороскоп 30.03.2020 до 04.04.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Одлична енергија оваа недела, и покрај моменталните случувања. ЉУБОВ: Незадоволство во врската, можна е и разделба. ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со зглобовите.…

 • Неделен хороскоп 23.03.2020 до 29.03.2020

  Неделен хороскоп 23.03.2020 до 29.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Многу успешна недела. Успехот на работа ќе ви помогне да заборавите на останатите проблеми кои ги имате. ЉУБОВ: Личноста родена…