Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 11,950.00 -0.46%    GRNT 975.00 0%    KMB 5,849.74 -0.11%    STB 1,057.78 0.62%    TNB 16,700.00 2.45%    

Неделен хороскоп 24.02.2020 до 30.02.2020

Време: 07:05

Датум: февруари 24, 2020

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Оваа недела ќе се борите да одите негде во странство да работите и на себе да си обезбедите подобар живот. Ќе добиете некоја добра прилика.

ЉУБОВ: Можно е да ви се допаѓа личност родена во знакот на Шкорпија, но тоа не сакате да го признаете.

ЗДРАВЈЕ: Замор и стрес.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Можни се мали несогласувања и турбуленции, но нема да биде нешто што не можете да го решите. Само бидете смирени.

ЉУБОВ: Позитивни сте и насмеани. Пренесете го тоа на луѓето во вашата околина и ова ќе биде недела за паметење.

ЗДРАВЈЕ: Лоша венска циркулација.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Ја сакате својата работа. Поради тоа можете да очекувате огромни резултати.

ЉУБОВ: Излезете на романтична вечера со партнерот, тоа ќе ви ја подобри врската.

ЗДРАВЈЕ: Воведете физичка активност во секојдневието.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Лесно ќе ги прифаќате туѓите критики и сугестии, а така можно е да го загубите својот авторитет. Размислете за постапките.

ЉУБОВ: Одлична недела за љубовни авантури, изненадувања…

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Многу ви е важно да се чувствувате пријатно на работа. Оваа недела можна е мала непријатна ситуација која ќе ве раздрма.

ЉУБОВ: Не копајте по минатото, оставете го таму каде што му е местото.

ЗДРАВЈЕ: Можен е проблем со притисокот.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Имате одлични деловни идеи, но некако не ви се работи сами, пробајте да ги мотивирате и колегите.

ЉУБОВ: Конечно ќе ја добиете неопходната љубов и внимание од партнерот. Тоа ќе ви донесе голема среќа.

ЗДРАВЈЕ: Можна е честа главоболка.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Неделата ќе ја одбележат помали проблеми во соработката со лицата родени во знакот на Рак. Бидете истрајни.

ЉУБОВ: Партнерот некое време ве иритира. Се повеќе сакате некоја промена.

ЗДРАВЈЕ: Сте го запоставиле своето здравје.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Ве очекува паричен прилив преку личноста родена во знакот на Рак или Водолија.

ЉУБОВ: Зрачите со позитивна енергија, тоа ќе ви донесе некое ново познанство.

ЗДРАВЈЕ: Поминувајте повеќе време на свеж воздух.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Многу успешна недела. Успехот на работа ќе ви помогне да заборавите на останатите проблеми кои ги имате.

ЉУБОВ: Личноста родена во знакот на Вага отворено ви укажува на тоа дека и се допаѓате. Тоа би можела да биде сериозна врска.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со жолчката.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Можно е дека во текот на оваа недела ќе добиете деловна понуда која ќе биде поврзана со патувања.

ЉУБОВ: Можно е околу вас да се мотка личност родена во знакот на Риби.

ЗДРАВЈЕ: Време е физички да се активирате.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Премногу и се посветувате на работата, а тоа не ви остава време ниту за приватниот живот.

ЉУБОВ: Ова за вас ќе биде недела на неодлучност, која може многу скапо да ве чини.

ЗДРАВЈЕ: Наспијте се добро.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Добро размислете пред секоја одлука која оваа недела ќе ја донесете.

ЉУБОВ: Музиката и друштвото ќе ви бидат лек за осаменоста. Зафатените можат да очекуваат мирна недела.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето ви е сосема во ред.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 01.06.2020 до 07.06.2020

  Неделен хороскоп 01.06.2020 до 07.06.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Доколку сте склопиле договор со некој, дури и усмен, треба да го почитувате. Така ќе ги зачувате добрите деловни…

 • Неделен хороскоп 25.05.2020 до 31.05.2020

  Неделен хороскоп 25.05.2020 до 31.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Не сте задоволни со случувањата на работа. Можно е да имате ситни трошоци и тоа да ве излуди. Без…

 • Неделен хороскоп 18.05.2020 до 24.05.2020

  Неделен хороскоп 18.05.2020 до 24.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Цела недела постојано ќе се грижите поради финансиските ограничувања кои се појавиле. Олабавете малку. ЉУБОВ: На ова поле ве очекува…

 • Неделен хороскоп 11.05.2020 до 17.05.2020

  Неделен хороскоп 11.05.2020 до 17.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да очекувате подобрување на деловен план, како и помош од некој член од семејството. ЉУБОВ: Кога станува збор за…

 • Неделен хороскоп 04.05.2020 до 10.05.2020

  Неделен хороскоп 04.05.2020 до 10.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можни се кавги и расправии со деловните партнери. Сметате дека тие не ги исполнуваат вашите очекувања. ЉУБОВ: Саканото лице ви…

 • Неделен хороскоп 27.04.2020 до 02.05.2020

  Неделен хороскоп 27.04.2020 до 02.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да очекувате важни деловни случувања, како и почеток на ново, позитивно партнерство. ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта, слободно…

 • Неделен хороскоп 20.04.2020 до 26.04.2020

  Неделен хороскоп 20.04.2020 до 26.04.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Вие ќе имате доста енергија, па ако се занимавате со приватна работа можете да бидете многу ефикасни. ЉУБОВ: Кога станува…

 • Неделен хороскоп 13.04.2020 до 19.04.2020

  Неделен хороскоп 13.04.2020 до 19.04.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Амбициозни сте и сакате да се докажете но ќе имате мали недоразбирања со надредените. ЉУБОВ: Слободните може да очекуваат многу…

 • Неделен хороскоп 06.04.2020 до 12.04.2020

  Неделен хороскоп 06.04.2020 до 12.04.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Вашите финансиски проблеми ќе ги направите приоритетни и максимално ќе им се посветите. Ништо друго нема да ве интересира.…

 • Неделен хороскоп 30.03.2020 до 04.04.2020

  Неделен хороскоп 30.03.2020 до 04.04.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Одлична енергија оваа недела, и покрај моменталните случувања. ЉУБОВ: Незадоволство во врската, можна е и разделба. ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со зглобовите.…