Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,704.50 7%    BESK 5,643.00 10%    GRNT 790.86 6.03%    KMB 6,027.13 7.4%    MPT 50,496.41 8.52%    MTUR 4,400.00 10%    OKTA 3,000.00 0.99%    STB 885.95 6.61%    TNB 13,878.00 10%    TTK 1,166.00 10%    UNI 1,885.00 5.78%    ZUMS 1,000.00 0%    

Неделен хороскоп 17.02.2020 до 23.02.2020

Време: 07:20

Датум: февруари 17, 2020

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Mожно е моментално на работен план да дојде до судир на желбите и можностите. Обидете се да го рационализирате тоа што го сакате.

ЉУБОВ: Многу интересна недела и за слободните и за зафатените Овни.

ЗДРАВЈЕ: Несоница и внатрешен немир.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Великодушни сте и со задоволство им помагате на луѓето кои ве опкружуваат на работното место. Тоа сигурно ќе ви биде од корист.

ЉУБОВ: На полето на љубовата ве очекува многу интересна ситуација со Вага или Рак.

ЗДРАВЈЕ: Кога станува збор за здравјето, погрижете се за циркулацијата, особено во пределот на ногата.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Иако многумина се сомневаа во тоа, ќе успеете да дојдете до успех во работата.

ЉУБОВ: Љубовната состојба моментално не ви е премногу интересна, затоа што ниту самите не се грижите за тоа.

ЗДРАВЈЕ: Поведете сметка за проблемите кои генерално ги имате со грбот, сувата кожа и коса, како и со чувствителните заби.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Можете да очекувате многу позитивна работна соработка со странство.

ЉУБОВ: Среќата ве следи и на полето на љубовта, па можете да остварите се што сте замислиле со саканата личност.

ЗДРАВЈЕ: Без здравствени проблеми.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Проблеми со финансиите. Ве советуваме да не подигнувате кредит и не земате позајмица, затоа што на тој начин само дополнително ќе ја влошите моменталната ситуација.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта, цврсто верувате во своите емоции кон една личност. Покажете и што чувствувате.

ЗДРАВЈЕ: Погрижете се за вашиот црн дроб. Избегнувајте да внесувате алкохол или други опијати.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Имате многу амбициозни планови, што не е лесно да се остварат. Бидете подготвени за битка. Не се откажувајте веднаш кога ќе се судрите со првата пречка.

ЉУБОВ: На полето на љубовта ве очекуваат многу интересни настани. Можно е склучување на брак.

ЗДРАВЈЕ: Кога станува збор за здравјето, погрижете се за парните ограни – очи, уши, бубрези, бели дробови…

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: По бурниот период на работа, можете да очекувате големо олеснување.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта, можете да се надевате на убави моменти покрај саканата личност.

ЗДРАВЈЕ: На полето на здравјето не се нагласени поголеми проблеми. Доколку водите сметка за своите навики, внесувате доволно витамини и се храните на вистински начин, не би требало да имате никакви проблеми.

.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Ве очекува многу опуштена недела во која нема да имате премногу работни обврски. Тоа искористете го за едукација и одмор.

ЉУБОВ: Состојбата во љубовта е многу интересна, доколку сте слободни можна е нова врска.

ЗДРАВЈЕ: Можни се мали проблеми со срцето, но долку тие продолжат задолжително одете на лекар.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Имате големи очекувања и под голем притисок сте да ги остварите, особено долку имате приватен бизнис. Не дозволувајте тоа чувство да ве промени.

ЉУБОВ: Променлива состојба во љубовта. Најмногу проблеми ќе имаат оние кои се во брак.

ЗДРАВЈЕ: Бидете повнимателни отколку вообичаеното, затоа што е нагласена појава на хронични проблеми.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Можете да се надевате на позитивен исход на полето на работата, се оди како подмачкано.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта, ситуацијата е многу возбудлива и можете да имате успех со воздушните знаци.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со грлото и синусите. Избегнувајте ладни и газирани пијалоци.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Во текот на оваа недела ќе добиете одлична бизнис можност која ќе ви помогне да остварите стабилни финансиски приходи.

ЉУБОВ: Стабилна љубовна состојба кај сите Водолии кои се во врска или брак. Слободните можат да очекуваат интересна љубовна авантура.

ЗДРАВЈЕ: Зголемениот апетит може да доведе до зголемување на телесната тежина.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Одлична недела за работа, особено доколку е приватен бизнис.

ЉУБОВ: Малку се имате одалечено од партнерот. Искористете ја оваа недела за вас двајца. Посветете се максимално на вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Нискиот притисок може да предизвика вртоглавица и замор.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 30.03.2020 до 04.04.2020

  Неделен хороскоп 30.03.2020 до 04.04.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Одлична енергија оваа недела, и покрај моменталните случувања. ЉУБОВ: Незадоволство во врската, можна е и разделба. ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со зглобовите.…

 • Неделен хороскоп 23.03.2020 до 29.03.2020

  Неделен хороскоп 23.03.2020 до 29.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Многу успешна недела. Успехот на работа ќе ви помогне да заборавите на останатите проблеми кои ги имате. ЉУБОВ: Личноста родена…

 • Неделен хороскоп 16.03.2020 до 22.03.2020

  Неделен хороскоп 16.03.2020 до 22.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Имате добри идеи кои колективот ги поддржува. Ова ќе биде недела полна со ентузијазам. ЉУБОВ: Се чувствате лошо поради една…

 • Неделен хороскоп 09.03.2020 до 15.03.2020

  Неделен хороскоп 09.03.2020 до 15.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ќе си поставите приоритети за решавање на финансиските проблеми и максимално ќе бидете посветени на тоа. Ништо друго нема…

 • Неделен хороскоп 02.03.2020 до 08.03.2020

  Неделен хороскоп 02.03.2020 до 08.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Оваа недела на работното место ќе направите некоја кавга. Јавно ќе им замерите на колегите кои не си ги…

 • Неделен хороскоп 24.02.2020 до 30.02.2020

  Неделен хороскоп 24.02.2020 до 30.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Оваа недела ќе се борите да одите негде во странство да работите и на себе да си обезбедите подобар…

 • Хороскопски знаци кои имаат најголема шанса да добијат на лото

  Хороскопски знаци кои имаат најголема шанса да добијат на лото

  Овој е знак е предодреден за богатство и успех Многумина сакаат да заработат пари преку популарните игри на среќа, а астрологијата може да ви помогне…

 • Неделен хороскоп 10.02.2020 до 16.02.2020

  Неделен хороскоп 10.02.2020 до 16.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Не сте расположени за работење и обврски. Се ќе ви биде тешко. Обидете се некако да се вратите во…

 • Неделен хороскоп 03.02.2020 до 09.02.2020

  Неделен хороскоп 03.02.2020 до 09.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   ЉУБОВ: Ризична недела со мали проблеми. Вашиот партнер ќе започне да се инаети и да ви создава проблеми. Бидете внимателни,…

 • Неделен хороскоп 27.01.2020 до 01.02.2020

  Неделен хороскоп 27.01.2020 до 01.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Горди сте и тврдоглави – беспотребно трошите енергија на борба со другите. Не ги сметајте колегите за ривали. ЉУБОВ: Опседнати…