Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Неделен хороскоп 10.02.2020 до 16.02.2020

Време: 07:10

Датум: февруари 10, 2020

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Не сте расположени за работење и обврски. Се ќе ви биде тешко. Обидете се некако да се вратите во колосек.

ЉУБОВ: Одлична недела за ново познанство. Зафатените ќе уживаат со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со притисокот.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Вообичаена работна недела. Нема да има поголеми промени и случувања. Ќе успеете да се одморите малку.

ЉУБОВ: Ако сте слободни, излегувајте и дружете се. Одете на сите забави на кои сте повикани, не седете дома.

ЗДРАВЈЕ: Можна појава на грчеви.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Одлична недела за вас. Вашиот труд, работа и залагање конечно ќе ви се исплатат. Добра недела за финансиите.

ЉУБОВ: Неповолна љубовна ситуација. Можно е да дојде до кавга или конфликт.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Одлична недела за правење на долгорочни планови. Бидете јасни и концизни. Ќе добиете поддршка.

ЉУБОВ: Слободните би можеле да запознаат некоја многу интересна личност. Зафатените ќе уживаат со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Внесувајте поквалитетни намирници.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Пред вас е успешна работна недела. Ќе бидете во недоумица за неколку потези, но по добиените совети, ќе знаете како да постапите.

ЉУБОВ: Оние кои се сами ќе мечтаат за авантура, оние во врска ќе се одлучат за повеќе нови и посмели чекори.

ЗДРАВЈЕ: Одвојте малку време за спорт.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Одлична работна недела е пред вас. Искористете ја правилно. Посебен успех ќе имаат оние кои се занимаваат со јавна работа.

ЉУБОВ: Одлична недела за правење на долгорочни планови. Слободните ќе имаат многу случувања.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со забите.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Имате одлични идеи и замисли. Оваа недела е исто така одлична и за приватен бизнис, па доколку нешто сте планирале, направете го тоа.

ЉУБОВ: Задоволителна ситуација кај сите Ваги кои се во брак или врска.

ЗДРАВЈЕ: Поведете сметка за исхраната.

.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Оваа недела парите ќе ви бидат најважни. Ќе направите се за да заработите некој денар повеќе.

ЉУБОВ: На љубовниот план нема да постојат некои позначителни случувања.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со коските.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Пренатрупани сте со обврски. Ако не се организирате подобро, ништо нема да успеете да завршите.

ЉУБОВ: Слободните ќе запознаат некое интересно, но зафатено лице. Зафатените ќе мора да направат отворен муабет со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Доколку вашата работа има врска со млади лица, ова ќе биде многу успешна работна недела за вас.

ЉУБОВ: Многу поволна љубовна ситуација за сите Јарци. Зафатените ќе уживаат во љубовта со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Одлично се чувствувате.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Почетокот на неделата ќе биде многу поволен. Но, на крајот може да се појави некој деловен проблем.

ЉУБОВ: Слободните Водолии можат да очекуваат промена на ситуацијата. Зафатените ќе имаат ситни кавги.

ЗДРАВЈЕ: Солидно.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Пред вас е рутинска работна недела. Нема да имате големи проблеми, ниту пак нешто посебно работни обврски.

ЉУБОВ: Слободните ќе бидат расположени за дружење. Поради позитивната енергија ќе имаат голем број на додворувачи.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со видот.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 25.05.2020 до 31.05.2020

  Неделен хороскоп 25.05.2020 до 31.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Не сте задоволни со случувањата на работа. Можно е да имате ситни трошоци и тоа да ве излуди. Без…

 • Неделен хороскоп 18.05.2020 до 24.05.2020

  Неделен хороскоп 18.05.2020 до 24.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Цела недела постојано ќе се грижите поради финансиските ограничувања кои се појавиле. Олабавете малку. ЉУБОВ: На ова поле ве очекува…

 • Неделен хороскоп 11.05.2020 до 17.05.2020

  Неделен хороскоп 11.05.2020 до 17.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да очекувате подобрување на деловен план, како и помош од некој член од семејството. ЉУБОВ: Кога станува збор за…

 • Неделен хороскоп 04.05.2020 до 10.05.2020

  Неделен хороскоп 04.05.2020 до 10.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можни се кавги и расправии со деловните партнери. Сметате дека тие не ги исполнуваат вашите очекувања. ЉУБОВ: Саканото лице ви…

 • Неделен хороскоп 27.04.2020 до 02.05.2020

  Неделен хороскоп 27.04.2020 до 02.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да очекувате важни деловни случувања, како и почеток на ново, позитивно партнерство. ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта, слободно…

 • Неделен хороскоп 20.04.2020 до 26.04.2020

  Неделен хороскоп 20.04.2020 до 26.04.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Вие ќе имате доста енергија, па ако се занимавате со приватна работа можете да бидете многу ефикасни. ЉУБОВ: Кога станува…

 • Неделен хороскоп 13.04.2020 до 19.04.2020

  Неделен хороскоп 13.04.2020 до 19.04.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Амбициозни сте и сакате да се докажете но ќе имате мали недоразбирања со надредените. ЉУБОВ: Слободните може да очекуваат многу…

 • Неделен хороскоп 06.04.2020 до 12.04.2020

  Неделен хороскоп 06.04.2020 до 12.04.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Вашите финансиски проблеми ќе ги направите приоритетни и максимално ќе им се посветите. Ништо друго нема да ве интересира.…

 • Неделен хороскоп 30.03.2020 до 04.04.2020

  Неделен хороскоп 30.03.2020 до 04.04.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Одлична енергија оваа недела, и покрај моменталните случувања. ЉУБОВ: Незадоволство во врската, можна е и разделба. ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со зглобовите.…

 • Неделен хороскоп 23.03.2020 до 29.03.2020

  Неделен хороскоп 23.03.2020 до 29.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Многу успешна недела. Успехот на работа ќе ви помогне да заборавите на останатите проблеми кои ги имате. ЉУБОВ: Личноста родена…