Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,801.76 -0.26%    BESK 6,283.00 3%    KMB 7,074.91 0.02%    MPT 68,224.60 1.47%    SBT 2,837.00 2.99%    TNB 17,200.00 -1.02%    TTK 1,350.00 1.13%    USJE 25,001.00 0%    

Дневен хороскоп 20.01.2020

Време: 06:19

Датум: јануари 20, 2020

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Ќе ви биде укажана шанса своите идеи да ги спроведете во дела. Вашата врска би можела да прерасне во нешто поважно и поголемо. Уживајте во хармонијата со партнерот.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Денес ќе бидете полни со енергија. Искористете го тоа за да напредувате на работа. Личноста која не сте ја забележувале досега можно е да ви се вовлече под кожа.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Окупирани сте со деловните обврски, а ништо не постигнувате да завршите. Околу вас владее хаос. Го запоставувате партнерот. Објаснете му дека ви е потребно малку време да средите се околу вас.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Денес некој ќе ви претстави солидна понуда во која ќе видите потенцијал да заработите некој денар плус. Прочитајте ги два-три пати правилата. Партнерот е многу толерантен кон вас, имате среќа.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Не се потпирајте на туѓите ветувања. Фатете се за работа! Во љубовта се навраќате во минатото. Посакувате средба со личност која некогаш ви била многу блиска.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Ќе ве измачува неорганизираноста. Обидете се најпрвин да воспоставите ред. Во љубовта ова е вистински ден за остварување на комуникација со личноста која одамна ви се допаѓа, доколку сте во брак или врска, ова ќе биде среќен ден за вас.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Кога станува збор за работата, ќе биде потребно малку да се водите и од својата интуиција. Во љубовта конечно ќе ја докажете вашата доминантност во врската. Одлично ќе се чувствувате.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ве очекува одлична деловна прилика. Ќе биде потребно паметно да ја искористите, прашајте ја блиската околина и лицата од доверба за совет. На љубовен план треба да донесете некоја многу важна одлука. Не одолговлекувајте.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Што се однесува на работата, вие сте многу задволни. Денес е одличен ден за разговор со партнерот. Доколку нешто ве мачи, денес треба отворено да го кажете тоа.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Не сте задоволни со ситуацијата на работа. Се додека ги обвинувате другите за својот неуспех, нема да бидете задоволни. Доста луѓе се обидуваат да влијаат на вас, не го дозволувајте тоа.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Во изминатиот период многу вредно работевте. Време е малку да одморите и да не се грижите за обврските, едноставно препуштете им ги на колегите. Можно е непромислено да влетате во некоја авантура, но доколку сте во брак не си го дозволувајте тоа.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Можна е една ненадејна ситуација на работа. Останете прибрани и се ќе успеете да решите. Ќе се разочарате доколку премногу го идеализирате лицето кое ви се допаѓа.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 21.09.2020

  Дневен хороскоп 21.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Без оглед што жалите за неискористените можности кои ви се отворија во претходниот период, кога се најдовте пред одлична ситуација…

 • Викенд хороскоп 19-20.09.2020

  Викенд хороскоп 19-20.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Викендов е можно да преживеете некое разочарување. Наместо да се нервирате, обидете се да ја поврзете последицата со причината за…

 • Дневен хороскоп 18.09.2020

  Дневен хороскоп 18.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден може да ви помине во средување на некоја документација. Кариерата ви оди по нагорна линија, но морате да…

 • Дневен хороскоп 17.09.2020

  Дневен хороскоп 17.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Се наоѓате во период во кој ќе остварите многу соништа. Идејата која ја имавте во изминатиот период конечно ќе почне…

 • Дневен хороскоп 16.09.2020

  Дневен хороскоп 16.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес на работното место ситуацијата ќе биде мирна. Конверзацијата со колегите повеќе не е напната и не треба да стравувате…

 • Дневен хороскоп 15.09.2020

  Дневен хороскоп 15.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Работите ви се подржани од планетите па немојте да го жалите вложениот труд во решавањето на проблемите и отстранување на…

 • Дневен хороскоп 14.09.2020

  Дневен хороскоп 14.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ако се занимавате со пишување можно е да имате потреба да се осамите и да го искористите напливот на инспирација.…

 • Викенд хороскоп 12-13.09.2020

  Викенд хороскоп 12-13.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ве очекува некој помал прилив на пари или можност на деловен план да остварите мал напредок. Во љубовта очекувајте поволна…

 • Дневен хороскоп 11.09.2020

  Дневен хороскоп 11.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Потребата за материјални добра секојдневно ви се зголемува. Денес ќе чувствувате дека не сте направиле се во тој правец и…

 • Дневен хороскоп 10.09.2020

  Дневен хороскоп 10.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Во моментов приоритет ви се пријателите и заедничкото дружење. Тоа ве исполнува и го храни вашето его. Сакате да им…