Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,760.64 -0.03%    BUTE 3,075.00 2.5%    CEVI 567.00 -2.91%    GRNT 1,202.69 0.29%    KMB 7,231.37 -0.1%    MPT 79,852.73 -0.06%    SBT 3,200.00 2.17%    SDOM 30.00 0%    STB 1,200.00 -1.72%    TNB 17,636.98 0.24%    TTK 1,600.00 1.78%    ZILU 195.00 2.63%    ZPKO 2,539.00 19.99%    ZPOG 1,800.00 -10%    

Неделен хороскоп 13.01.2020 до 19.01.2020

Време: 07:40

Датум: јануари 13, 2020

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Креативни сте и поинакви, но колегите немаат разбирања за вас. Позборувајте отворено за тоа што ве мачи.

ЉУБОВ: Оваа недела ќе ви ја обележи личност родена во знакот на Риби.

ЗДРАВЈЕ: Стомачни тешкотии.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: За да бидете во тек, неопходно е редовно да посетувате тренинзи и едукативни центри, потрудете се да бидете напредни.

ЉУБОВ: Уживате во флертот, љубовните афери и авантури. Оваа недела ќе имате прилика за сето тоа.

ЗДРАВЈЕ: Пронајдете вежби за релаксација.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Безпотребно се грижите поради парите. Оваа недела обрнете им повеќе внимание на односите со колегите.

ЉУБОВ: Ќе водите долги разговори со партнерот, се додека не успеете во она што сте го наумиле. Внимавајте само да не го налутите.

ЗДРАВЈЕ: Пронајдете нешто каде ќе го исфрлате стресот.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Одлично се чувствувате во ваша кожа. Сметате дека сте доволно способни за се што правите. Тоа во голем дел ќе се покаже како точно.

ЉУБОВ: Можна е врска со личност родена во знакот на Близнаци.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Доколку имате некоја идеја или недоумица, запрашајте некоја роднина во знакот на Бик или Девица за совет.

ЉУБОВ: Мали се шансите дека нешто на љубовен план може да се промени. Ќе бидете способни да воведете само минимални промени.

ЗДРАВЈЕ: Можна е несоница.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Во текот на оваа недела на работното место ќе ви биде тензично, внимавајте на вашите реакции.

ЉУБОВ: Неповолна недела за љубов. Генерално не сте расположени за никаква комуникација.

ЗДРАВЈЕ: Осетлив стомак.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Преоптеретени сте со работа. Работите повеќе од потребното. Одморете малку, не се преценувајте.

ЉУБОВ: Иако сте пренатрупани со обврски, треба да одвоите малку време и за љубов.

ЗДРАВЈЕ: Замор и стрес.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Огромен успех за сите Шкорпии кои се занимаваат со јавна работа. Сите останати може да очекуваат вообичаена атмосфера.

ЉУБОВ: Некоја личност во знакот на Риби ќе ви посвети многу внимание. Сепак, мали се шансите таа личност да е идеалната за вас.

ЗДРАВЈЕ: Зајакнете го имунитетот.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Вашата финансиска ситуација не е задоволителна. Поради тоа работете повеќе од тоа што можете.

ЉУБОВ: Можни се мали расправии со партнерот или со личноста која ви се допаѓа.

ЗДРАВЈЕ: Нервоза и стрес.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Доколку подолго време размислувате за да отворите сопствен бизнис, најдобро е прво да ја напуштите работата која ве спречува во плановите.

ЉУБОВ: Сеуште не сте заборавиле некоја личност од минатото. Поради тоа никако не можете да тргнете понатака.

ЗДРАВЈЕ: Мали проблеми со грбот.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Соработниците сакаат кога имаат стабилна и реална личност за соработка. Вие сте личност со такви особини и партнерите/колегите ќе бидат задоволни од вас.

ЉУБОВ: Ви се допаѓа нечие внимание и додворување. Посакувате да имате малку повеќе време за тоа, но работата ве загушува.

ЗДРАВЈЕ: Чувствителни црева.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Имате одлични идеи. Време е да ги спроведете во дела, на колегите ќе им се допадне вашата позитивна енергија.

ЉУБОВ: Вие сте многу емотивна личност и тоа околината многу го цени. Партнерот ќе ви биде голема поддршка.

ЗДРАВЈЕ: Витални и здрави.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 30.12.2019 до 04.01.2020

  Неделен хороскоп 30.12.2019 до 04.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се надевате на позитивна и стабилна ситуација на полето за работа во овој период. ЉУБОВ: Љубовната ситуација е…

 • Неделен хороскоп 23.12.2019 до 29.12.2019

  Неделен хороскоп 23.12.2019 до 29.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Внимавајте некој од страна да не ви ги расипе деловните планови. Некој ќе сака да ве измами. ЉУБОВ: Ќе му…

 • Неделен хороскоп 16.12.2019 до 22.12.2019

  Неделен хороскоп 16.12.2019 до 22.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Доколку се занимавате со приватна работа периодот е тежок, а во спротивно ќе уживате. ЉУБОВ: Љубовната ситуација ќе ви биде…

 • Неделен хороскоп 10.12.2019 до 16.12.2019

  Неделен хороскоп 10.12.2019 до 16.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Деловната ситуација ви е променлива, матна и ни самите немате увид во сите случувања. ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта…

 • Неделен хороскоп 02.12.2019 до 08.12.2019

  Неделен хороскоп 02.12.2019 до 08.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува значителен успех во деловните преговори, како и важно потпишување. ЉУБОВ: Љубовната ситуација е многу интересна, имате бројни прилики…

 • Неделен хороскоп 25.11.2019 до 01.12.2019

  Неделен хороскоп 25.11.2019 до 01.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можно е на деловен план да се појават некои интриги кои ќе ве закочат да напредувате. ЉУБОВ: Со емотивниот партнер…

 • Неделен хороскоп 18.11.2019 до 24.11.2019

  Неделен хороскоп 18.11.2019 до 24.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува генерално поволна фаза, особено кога станува збор за финансиите. ЉУБОВ: На полето за љубов задоволни сте со ситуацијата,…

 • Неделен хоросокоп 11.11.2019 до 17.11.2019

  Неделен хоросокоп 11.11.2019 до 17.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Доста нешта зависат од вашите одлуки иако ви се чини дека сте под голем притисок. ЉУБОВ: Љубовната ситуација нема да…

 • Неделен хороскоп 04.11.2019 до 10.11.2019

  Неделен хороскоп 04.11.2019 до 10.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Секоја работа во која сега ќе вложите пари ќе ви се исплати, материјално ви доаѓа подобрување. ЉУБОВ: Кога станува збор…

 • Неделен хороскоп 28.10.2019 до 02.11.2019

  Неделен хороскоп 28.10.2019 до 02.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можен е прекин на некој деловен договор, нови околности доаѓаат неочекувано. ЉУБОВ: Љубовната ситуација исто така ви е променлива, имате…