Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 13,096.21 0.01%    GRNT 1,234.43 0.05%    KMB 7,400.11 -0.02%    MPT 78,121.84 -0.92%    OHB 5,200.00 0%    RZTK 690.00 -1.43%    STB 1,210.00 -0.02%    STBP 657.00 0.15%    TEL 321.00 -1.03%    TNB 17,800.00 -0.14%    TTK 1,656.29 -2.57%    USJE 24,215.00 0%    

Неделен хороскоп 10.12.2019 до 16.12.2019

Време: 07:21

Датум: декември 10, 2019

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Деловната ситуација ви е променлива, матна и ни самите немате увид во сите случувања.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта ве очекува зближување доколку сте во врска и нови можности за врска доколку сте слободни.

ЗДРАВЈЕ: Можен проблем со болки во грбот.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Генерално состојбата на работа би можела да ви биде подобра и наскоро ќе им се посветите на добрите промени.

ЉУБОВ: На полето за љубов не сте премногу ангажирани, слободата ќе ви одговара.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со болки во нозете, особено колената.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Ве очекува подобрување на материјалната ситуација со која ќе бидете многу задоволни.

ЉУБОВ: Љубовта која ја чувствате кон некое лице од некоја причина мора да остане скриена.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со уринарниот тракт.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Периодот е неповолен за склопување на било каква соработка или нови договори.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта сакате да го сочувате бракот, но кавгите се константни.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Имате многу работа, а можно е од некоја причина да ги решавате и туѓите проблеми и задачи.

ЉУБОВ: На полето за љубов имате секојдневни ситни кавги со саканото лице но не се откажувате од него, ниту тоа од вас.

ЗДРАВЈЕ: Можете да очекувате пад на имунитетот.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Немојте да очекувате дека било што ќе извлечете на среќа. Единствено со работа и труд ќе дојдете до резултати.

ЉУБОВ: На полето за љубов ве очекува ненадејно и возбудливо познанство.

ЗДРАВЈЕ: Слаба точка ќе ви биде кардиоваскуларниот систем.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Доколку се занимавате со приватна работа, можни се некои компликации и потешкотии.

ЉУБОВ: На љубовното поле ве очекува период во кој нема да имате многу сила за расправии со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Водете сметка за органите за варење, најверојатно се прејадувате.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Доколку планирате деловно патување во странство периодот е добар за овие нешта.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта, можно е да гаите некои илузии за саканото лице.

ЗДРАВЈЕ: Можни потешкотии со дишните патишта.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Може да се каже дека имате впечаток дека на деловен план тапкате во место, иако финансиите не се лоши.

ЉУБОВ: Емотивната состојба ви е стабилна, имате мали проблеми но се е во најдобар ред.

ЗДРАВЈЕ: Можни тешкотии поради лошата исхрана.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Периодот нема да ви биде поволен за работа и најдобро е сега да ги оставите на страна важните работи.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта повредени сте но и подготвени сте да му простите на партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со главоболка и чувствителен предел околу очите.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Лесно ќе ги заобиколувате деловните проблеми и нема да бидете оптеретени со обврски.

ЉУБОВ: На полето за љубов повеќе ви одговара самотијата или некоја авантура, отколку сериозна врска.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со низок притисок, недостаток на енергија.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Многу соработници и пријатели може да ве разочараат, па затоа задржете ги важните информации само за себе.

ЉУБОВ: Љубовта ви е важна но некако немате доволно време за тоа, потрудете се да го пронајдете.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 20.01.2020 до 26.01.2020

  Неделен хороскоп 20.01.2020 до 26.01.2020

      Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Не сте задоволни со ситуацијата на работа, но нема да знаете како да ја промените. ЉУБОВ: Ова недела ќе…

 • Неделен хороскоп 13.01.2020 до 19.01.2020

  Неделен хороскоп 13.01.2020 до 19.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Креативни сте и поинакви, но колегите немаат разбирања за вас. Позборувајте отворено за тоа што ве мачи. ЉУБОВ: Оваа недела…

 • Неделен хороскоп 30.12.2019 до 04.01.2020

  Неделен хороскоп 30.12.2019 до 04.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се надевате на позитивна и стабилна ситуација на полето за работа во овој период. ЉУБОВ: Љубовната ситуација е…

 • Неделен хороскоп 23.12.2019 до 29.12.2019

  Неделен хороскоп 23.12.2019 до 29.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Внимавајте некој од страна да не ви ги расипе деловните планови. Некој ќе сака да ве измами. ЉУБОВ: Ќе му…

 • Неделен хороскоп 16.12.2019 до 22.12.2019

  Неделен хороскоп 16.12.2019 до 22.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Доколку се занимавате со приватна работа периодот е тежок, а во спротивно ќе уживате. ЉУБОВ: Љубовната ситуација ќе ви биде…

 • Неделен хороскоп 02.12.2019 до 08.12.2019

  Неделен хороскоп 02.12.2019 до 08.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува значителен успех во деловните преговори, како и важно потпишување. ЉУБОВ: Љубовната ситуација е многу интересна, имате бројни прилики…

 • Неделен хороскоп 25.11.2019 до 01.12.2019

  Неделен хороскоп 25.11.2019 до 01.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можно е на деловен план да се појават некои интриги кои ќе ве закочат да напредувате. ЉУБОВ: Со емотивниот партнер…

 • Неделен хороскоп 18.11.2019 до 24.11.2019

  Неделен хороскоп 18.11.2019 до 24.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува генерално поволна фаза, особено кога станува збор за финансиите. ЉУБОВ: На полето за љубов задоволни сте со ситуацијата,…

 • Неделен хоросокоп 11.11.2019 до 17.11.2019

  Неделен хоросокоп 11.11.2019 до 17.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Доста нешта зависат од вашите одлуки иако ви се чини дека сте под голем притисок. ЉУБОВ: Љубовната ситуација нема да…

 • Неделен хороскоп 04.11.2019 до 10.11.2019

  Неделен хороскоп 04.11.2019 до 10.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Секоја работа во која сега ќе вложите пари ќе ви се исплати, материјално ви доаѓа подобрување. ЉУБОВ: Кога станува збор…