Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,600.00 0.8%    GRNT 1,006.66 0.26%    KMB 6,888.28 1.97%    MTUR 3,900.00 -2.5%    REPL 87,000.00 2.62%    STB 1,167.91 -1.22%    TETE 1,946.00 2.96%    TTK 1,350.00 2.27%    UNI 2,400.00 0%    ZPKO 2,575.00 3%    

Скорсезе ги замоли гледачите да не го гледаат неговиот нов филм на мобилен телефон

Време: 14:33

Датум: декември 3, 2019

Категорија: КУЛТУРА

Режисерот Мартин Скорсезе ги замоли гледачите да не го гледаат неговиот нов филм „Ирецот“ на мобилни телефони.

Три и полчасовниот крими еп на Скорсезе, во кој глумат Роберт де Ниро, Ал Пачино и Џо Пеши, е снимен во продукција на стриминг сервисот на „Нетфликс“, така што, покрај неколкуте избрани киносали во САД, тој е достапен за светската публика преку таа интернет-платформа.

Скорсезе, пак, апелира дека опцијата не треба да се користи за гледање на „Ирецот“ на мобилни телефони, пренесува NME.

„Би ви предложил, ако некогаш сакате да гледате некои од моите филмови, или повеќето филмови воопшто, ве молам да не ги гледате на телефон“, рече Скорсезе.

Иако е свесен за времетраењето на неговиот нов филм, славниот режисер би сакал луѓето да го гледаат одеднаш, по можност во кино.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

Еден одговор за Скорсезе ги замоли гледачите да не го гледаат неговиот нов филм на мобилен телефон

 1. Пингбек: Скорсезе ги замоли гледачите да не го гледаат неговиот нов филм на мобилен телефон - ММС

 • Онлајн продавницата „Митра“ слави прв роденден со виртуелен „Митрафест“

  Онлајн продавницата „Митра“ слави прв роденден со виртуелен „Митрафест“

  Македонската онлајн продавница „Митра“ прославува една година постоење. По повод роденденот, а истовремено почитувајќи ја моменталната здравствена ситуација, „Митра“ го организира виртуелниот музички фестивал  „Митрафест“ на…

 • Изложба на фотографии од Милчо Манчевски во МСУ

  Изложба на фотографии од Милчо Манчевски во МСУ

  „Уметничкиот пристап на Милчо Манчевски кон создавање слики постојано ги поместува границите и ги избегнува конвенциите. Во „ТАМУ“, тој нѐ води на патување кое е…

 • Возможна мисија – Том Круз доби зелено светло да снима филм на Меѓународната вселенска станица

  Возможна мисија – Том Круз доби зелено светло да снима филм на Меѓународната вселенска станица

  Тој е познат по ризичните сцени што сака да ги изведува сам, без каскадери, во филмовите од хит-серијалот „Невозможна мисија“. И, конечно, на Том Круз…

 • Женското трио од „Пријатели“ – Анистон, Кокс и Кудроу – повторно заедно(видео)

  Женското трио од „Пријатели“ – Анистон, Кокс и Кудроу – повторно заедно(видео)

  Трите ѕвезди на култната ТВ-серија „Пријатели“ Џенифер Анистон, Кортни Кокс и Лиза Кудроу се собраа во неделата вечер во куќата на Џенифер, каде заедно ги…

 • 92 години од првиот цртан филм со Мики Маус

  92 години од првиот цртан филм со Мики Маус

  Денес се навршуваат точно 92 години од првото прикажување на анимираниот цртан филм „Паробродот Вили“, кој е првиот звучен цртан филм во историјата. Покрај тоа…

 • Tом Харди е новиот Џејмс Бонд

  Tом Харди е новиот Џејмс Бонд

  Том Харди, наводно, е избран како следен Џејмс Бонд кој ќе го замени Даниел Крејг по „Не е време за умирање“, објави весникот „Дејли експрес“…

 • Две ТВ-серии водат во трката за „Еми“, а „Нетфликс“ растури со 160 номинации

  Две ТВ-серии водат во трката за „Еми“, а „Нетфликс“ растури со 160 номинации

  Годинешните „Еми“ награди ќе бидат официјално објавени на виртуелна церемонија во Лос Анџелес доцна вечерва, односно во раните утрински часови понеделник според македонско време. Некои…

 • „Врба“ со номинација за најдобар меѓународен филм, Манчевски за најдобар режисер на фестивал во Лондон

  „Врба“ со номинација за најдобар меѓународен филм, Манчевски за најдобар режисер на фестивал во Лондон

  „Врба“ доби номинација за најдобар меѓународен филм, а Милчо Манчевски е номиниран за најдобар режисер на претстојниот фестивал „Рејнденс“ во Лондон, најголемиот фестивал на независен…

 • Лавина од добра музика за 12-тото издание на Фестивалот на музика од светот

  Лавина од добра музика за 12-тото издание на Фестивалот на музика од светот

  Од 18-ти до 20-ти септември во Битола ќе се одржи 12-то издание на Фестивалот на музика од светот. „Светот заради пандемијата, денес ни е домашниот…

 • Битрикс најавува година на танцот: Шестото издание на интернационалниот фестивал „Битрикс Танцова Лига’’ од 18 до 20 септември во Охрид

  Битрикс најавува година на танцот: Шестото издание на интернационалниот фестивал „Битрикс Танцова Лига’’ од 18 до 20 септември во Охрид

  И покрај пандемијата и сите случувања во светот, уметноста не смее да замре. Танцовото студио Битрикс своите активности ќе ги започне со реализацијата на шестото…