Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 13,096.21 0.01%    GRNT 1,234.43 0.05%    KMB 7,400.11 -0.02%    MPT 78,121.84 -0.92%    OHB 5,200.00 0%    RZTK 690.00 -1.43%    STB 1,210.00 -0.02%    STBP 657.00 0.15%    TEL 321.00 -1.03%    TNB 17,800.00 -0.14%    TTK 1,656.29 -2.57%    USJE 24,215.00 0%    

Неделен хороскоп 18.11.2019 до 24.11.2019

Време: 07:53

Датум: ноември 18, 2019

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Ве очекува генерално поволна фаза, особено кога станува збор за финансиите.

ЉУБОВ: На полето за љубов задоволни сте со ситуацијата, саканото лице ви е максимално посветено.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Доколку ве очекува некое патување, можни се компликации и проблеми да поведете сметка за тоа.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта постојат некои тајни кои не сакате да му ги кажете на партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со дишните патишта.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Ви доаѓаат промени поврзани за вашето поле за финансии, ќе имате и приходи но и расходи.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација ви е генерално стабилна но негде во длабочината на душата ќе чувствувате дека нешто ви недостасува.

ЗДРАВЈЕ: Без нагласени проблеми.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Периодот не ви е добар, особено на полето за работа, можете да се соочите со стрес и разочарување.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта немате сила за партнерот кој како некогаш да бара премногу од вас.

ЗДРАВЈЕ: Можна мигрена и вртоглавица.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Како се на деловниот план да се случува надвор од вашата контрола и немате многу обврски но ни преголемо влијание.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта, можно е да имате некои дилеми во врска со вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стрес и несоница.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Можно е да не се сите соработници искрени кон вас, не можете на сите да им верувате.

ЉУБОВ: На полето за љубов ве очекува некое мало разочарување или ви се допаѓа што партнерот е ладен.

ЗДРАВЈЕ: Можни посериозни проблеми со нервниот систем.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Периодот не е поволен за деловно напредување ниту пак е поволен за комуникација со надредените.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација некако ве гуши, не сте задоволни покрај партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со грбот и урогениталниот такт.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Немате ниту една причина за грижа кога станува збор за работата, ќе ви дојдат некои пари и поддршка.

ЉУБОВ: На полето за љубов можете да очекувате голема блискост со саканото лице.

ЗДРАВЈЕ: Можна е слаба циркулација во пределот на нозете.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Сериозно сте и посветени на вашта работа и целите, периодот е добар за нов договор и ново партнерство.

ЉУБОВ: Емотивно сте ладни и не поминувате доволно време со саканото лице.

ЗДРАВЈЕ: Можна вкочанетост во грбот и пределот на вратот.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: На работа максимално сте ангажирани но како тоа да не е доволно за да дојдете до посакуваните резултати.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта имате некои стравови и љубомора кон партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Омалаксаност и недостаток на енергија.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Пред вас е фаза во која нема да имате многу деловни обврски, можете да се одморате без проблеми и напнатост.

ЉУБОВ: Емоциите не ви се во најдобрата фаза, а ако сте слободни сеуште нема нова врска на видик.

ЗДРАВЈЕ: Без проблеми.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Посветени сте и на работата, особено ако се занимавате со приватен бизнис, ќе забележите успех.

ЉУБОВ: Малку потешко ќе ги покажувате емоциите, на партнерот ќе му изгледа како да сте се затвориле во себе.

ЗДРАВЈЕ: Можни нагли осцилации на крвниот притисок.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 20.01.2020 до 26.01.2020

  Неделен хороскоп 20.01.2020 до 26.01.2020

      Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Не сте задоволни со ситуацијата на работа, но нема да знаете како да ја промените. ЉУБОВ: Ова недела ќе…

 • Неделен хороскоп 13.01.2020 до 19.01.2020

  Неделен хороскоп 13.01.2020 до 19.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Креативни сте и поинакви, но колегите немаат разбирања за вас. Позборувајте отворено за тоа што ве мачи. ЉУБОВ: Оваа недела…

 • Неделен хороскоп 30.12.2019 до 04.01.2020

  Неделен хороскоп 30.12.2019 до 04.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се надевате на позитивна и стабилна ситуација на полето за работа во овој период. ЉУБОВ: Љубовната ситуација е…

 • Неделен хороскоп 23.12.2019 до 29.12.2019

  Неделен хороскоп 23.12.2019 до 29.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Внимавајте некој од страна да не ви ги расипе деловните планови. Некој ќе сака да ве измами. ЉУБОВ: Ќе му…

 • Неделен хороскоп 16.12.2019 до 22.12.2019

  Неделен хороскоп 16.12.2019 до 22.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Доколку се занимавате со приватна работа периодот е тежок, а во спротивно ќе уживате. ЉУБОВ: Љубовната ситуација ќе ви биде…

 • Неделен хороскоп 10.12.2019 до 16.12.2019

  Неделен хороскоп 10.12.2019 до 16.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Деловната ситуација ви е променлива, матна и ни самите немате увид во сите случувања. ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта…

 • Неделен хороскоп 02.12.2019 до 08.12.2019

  Неделен хороскоп 02.12.2019 до 08.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува значителен успех во деловните преговори, како и важно потпишување. ЉУБОВ: Љубовната ситуација е многу интересна, имате бројни прилики…

 • Неделен хороскоп 25.11.2019 до 01.12.2019

  Неделен хороскоп 25.11.2019 до 01.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можно е на деловен план да се појават некои интриги кои ќе ве закочат да напредувате. ЉУБОВ: Со емотивниот партнер…

 • Неделен хоросокоп 11.11.2019 до 17.11.2019

  Неделен хоросокоп 11.11.2019 до 17.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Доста нешта зависат од вашите одлуки иако ви се чини дека сте под голем притисок. ЉУБОВ: Љубовната ситуација нема да…

 • Неделен хороскоп 04.11.2019 до 10.11.2019

  Неделен хороскоп 04.11.2019 до 10.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Секоја работа во која сега ќе вложите пари ќе ви се исплати, материјално ви доаѓа подобрување. ЉУБОВ: Кога станува збор…