Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,760.64 -0.03%    BUTE 3,075.00 2.5%    CEVI 567.00 -2.91%    GRNT 1,202.69 0.29%    KMB 7,231.37 -0.1%    MPT 79,852.73 -0.06%    SBT 3,200.00 2.17%    SDOM 30.00 0%    STB 1,200.00 -1.72%    TNB 17,636.98 0.24%    TTK 1,600.00 1.78%    ZILU 195.00 2.63%    ZPKO 2,539.00 19.99%    ZPOG 1,800.00 -10%    

Неделен хороскоп 28.10.2019 до 02.11.2019

Време: 07:01

Датум: октомври 28, 2019

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Можен е прекин на некој деловен договор, нови околности доаѓаат неочекувано.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација исто така ви е променлива, имате впечаток дека не знаете што сака вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Можни гинеколошки проблеми.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Немате доволно енергија да излезете на крај со голем број на деловни обврски.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта нема да има некои поголеми промени во односот со саканото лице.

ЗДРАВЈЕ: Можен проблем со вирус, грип, настинка или инфекција.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Неделата не е поволна за ризици на деловниот план. Останете смирени.

ЉУБОВ: На полето за љубов ви следат интересни случувања со едно доминантно лице.

ЗДРАВЈЕ: Можни мали проблеми поврзани за срцето.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Можно е да посакате некои промени на полето за работа, особено ако имате некој приватен бизнис.

ЉУБОВ: Саканото лице има некои проблеми, па вашиот однос во овој период нема да биде најдобар.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со стомакот во вид на тешко варење.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Немојте сега да планирате било какви патувања бидјеќи можете да имате повеќе штета отколку корист.

ЉУБОВ: На полето за љубов ве очекува интересен флерт со лице кое е родено во огнен знак.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со кашлица и проблеми со синусите.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Финансиската ситуација ви е прилично променлива и не сте ниту малку задоволни поради тоа.

ЉУБОВ: Можете да очекувате дека и односот со емотивниот партнер ќе биде на некој начин подложен на промени.

ЗДРАВЈЕ: Нагласени тешкотии поврзани со исхраната.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Пред вас е тежок период во кој нема да можете лесно да дојдете до остварување на своите цели.

ЉУБОВ: На емотивен план имате впечаток дека се руши се што сте граделе некое време.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со мигрена, можна е и омалаксаност.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Психички ќе бидете многу оптеретени и ќе бидете под голем стрес кога станува збор за работата.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација нагло се менува, можен е прекин на некоја емотивна врска.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со хормоните, но генерално сте добри.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Можете да очекувате прилично опуштена фаза во која нема да имате премногу работа.

ЉУБОВ: На полето за љубов ве очекува интересен флерт но нема сеуште да забележите конкретни промени.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Можни се несогласувања со надредените или промена на работното место, пад од некоја позиција.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта можно е односот со партнерот да не оди во посакуваниот правец.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми поврзани со грбот, вкочанетост, чувствителни коски и зглобови.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Пред вас е добра фаза во која не ве очекуваат деловни проблеми.

ЉУБОВ: На полето за љубов можете да очекувате возбудлива ситуација.

ЗДРАВЈЕ: Намалете го внесот на алкохол.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: На деловен план ситуацијата е генерално стабилна но можно е да имате некоја дупка во буџетот.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта можни се мали проблеми поради недоверба и љубомора.

ЗДРАВЈЕ: Можни тешкотии поради стрес.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 13.01.2020 до 19.01.2020

  Неделен хороскоп 13.01.2020 до 19.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Креативни сте и поинакви, но колегите немаат разбирања за вас. Позборувајте отворено за тоа што ве мачи. ЉУБОВ: Оваа недела…

 • Неделен хороскоп 30.12.2019 до 04.01.2020

  Неделен хороскоп 30.12.2019 до 04.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се надевате на позитивна и стабилна ситуација на полето за работа во овој период. ЉУБОВ: Љубовната ситуација е…

 • Неделен хороскоп 23.12.2019 до 29.12.2019

  Неделен хороскоп 23.12.2019 до 29.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Внимавајте некој од страна да не ви ги расипе деловните планови. Некој ќе сака да ве измами. ЉУБОВ: Ќе му…

 • Неделен хороскоп 16.12.2019 до 22.12.2019

  Неделен хороскоп 16.12.2019 до 22.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Доколку се занимавате со приватна работа периодот е тежок, а во спротивно ќе уживате. ЉУБОВ: Љубовната ситуација ќе ви биде…

 • Неделен хороскоп 10.12.2019 до 16.12.2019

  Неделен хороскоп 10.12.2019 до 16.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Деловната ситуација ви е променлива, матна и ни самите немате увид во сите случувања. ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта…

 • Неделен хороскоп 02.12.2019 до 08.12.2019

  Неделен хороскоп 02.12.2019 до 08.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува значителен успех во деловните преговори, како и важно потпишување. ЉУБОВ: Љубовната ситуација е многу интересна, имате бројни прилики…

 • Неделен хороскоп 25.11.2019 до 01.12.2019

  Неделен хороскоп 25.11.2019 до 01.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можно е на деловен план да се појават некои интриги кои ќе ве закочат да напредувате. ЉУБОВ: Со емотивниот партнер…

 • Неделен хороскоп 18.11.2019 до 24.11.2019

  Неделен хороскоп 18.11.2019 до 24.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува генерално поволна фаза, особено кога станува збор за финансиите. ЉУБОВ: На полето за љубов задоволни сте со ситуацијата,…

 • Неделен хоросокоп 11.11.2019 до 17.11.2019

  Неделен хоросокоп 11.11.2019 до 17.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Доста нешта зависат од вашите одлуки иако ви се чини дека сте под голем притисок. ЉУБОВ: Љубовната ситуација нема да…

 • Неделен хороскоп 04.11.2019 до 10.11.2019

  Неделен хороскоп 04.11.2019 до 10.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Секоја работа во која сега ќе вложите пари ќе ви се исплати, материјално ви доаѓа подобрување. ЉУБОВ: Кога станува збор…