Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 11,115.52 -0.08%    GRNT 1,010.00 -2.42%    KMB 5,900.68 0.01%    MPT 72,010.00 -0.01%    RMDEN18 98.70 0%    STIL 91.00 -1.09%    TEL 306.00 -0.57%    TNB 16,599.82 0%    

Lula душек за иднината на спиењето(видео)

Време: 21:16

Датум: октомври 14, 2019

Категорија: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Душеците Lula се дизајнирани така што корисниците можат да ги обликуваат на многу начини, и на тој начин прилагодувајќи ги на сопствените потреби за квалитетен сон.

Имено, се работи за производ кој сонот го носи на сосема ново ниво, со тоа што дејствува како „скулптура“ која може да ја промени формата. Душекот ја менува формата врз основа на движењата кои ги прави корисникот, што овозможува спиењето да се прилагоди подобро од кој било друг сличен производ. Направен е од гумена пена, што го прави удобен и издржлив, а може да се обликува на различни начини, како пред спиење, така и за време на сонот.

Се чини дека креветите полека еволуираат, и непријатните душеци ги оставаат зад себе додека попримаат футуристичка форма која се води од индивидуалните потреби и облиците на телото, и омилените позиции во текот на спиењето.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • После штрајкот, откази: Lufthansa отпушта 800 работници

  После штрајкот, откази: Lufthansa отпушта 800 работници

  Германската авиокомпанија Lufthansa ќе укине 800 работни места во филијалата Austrian Airlines. Lufthansa соопшти дека ќе укине 700 до 800 работни места во својата подружница…

 • Првата европска фабрика Tesla ја отвара во Берлин

  Првата европска фабрика Tesla ја отвара во Берлин

  Извршниот директор на Tesla, Елон Маск изјави дека неговата прва фабрика на европско тло ќе биде отворена во Берлин, бидејќи добро познатиот производител на автомобили…

 • Елон Маск тврди: За една населба на Марс ќе бидат потребни 1.000 летала

  Елон Маск тврди: За една населба на Марс ќе бидат потребни 1.000 летала

  Елон Маск одлучи детално да проговори за плановите за “походот” на Марс, и тоа не само за патувањето до Црвената планета, туку и за акциите…

 • Науката пресуди – ова се најубавите автомобили во изминатата деценија

  Науката пресуди – ова се најубавите автомобили во изминатата деценија

  Сите знаеме дека убавината е во окото на гледачот, затоа не е благодарно да се донесат конечни пресуди за естетските вредности на автомобилот – освен…

 • Американскиот советник за климатски промени Џонатан Бенкс: Воведете стандарди за печките во домаќинствата, а во зградите парно

  Американскиот советник за климатски промени Џонатан Бенкс: Воведете стандарди за печките во домаќинствата, а во зградите парно

  “Немате стандарди за печките на дрва, на јаглен, на нафта, на мазут, на пелети, а токму нивното воспоставување е можеби наједноставниот чекор од низата што…

 • Баерн може да го назначи Алонсо за главен тренер доколку не се договори со Тен Хаг

  Баерн може да го назначи Алонсо за главен тренер доколку не се договори со Тен Хаг

  Раководството на Баерн Минхен го вклучи поранешниот играч од средниот ред на тимот Чаби Алонсо меѓу кандидатите за функцијата нов главен тренер, пренесува „Франс фудбал“.…

 • Дали овој изум ќе биде најдобриот пријател за луѓето кои се обидуваат да се ослободат од вишокот килограми?

  Дали овој изум ќе биде најдобриот пријател за луѓето кои се обидуваат да се ослободат од вишокот килограми?

  Чип кој се вградува во рака ги предупредува лицата кога се сити и дека би требало да престанат да јадат. Тој постојано го проверува нивото…

 • ММФ ги обновува преговорите со Киев за нов кредит

  ММФ ги обновува преговорите со Киев за нов кредит

  Мисијата на Меѓународниот монетарен фонд во четврток ќе ги продолжи преговорите за новата кредитна програма за Украина, соопшти меѓународната финансиска институција. Украина и ММФ се…

 • Ангеловска: Директна поддршка на приватниот сектор со 6,7 милијарди денари од буџетот за 2020

  Ангеловска: Директна поддршка на приватниот сектор со 6,7 милијарди денари од буџетот за 2020

  Приватниот сектор е важен генератор за економски раст и затоа Владата останува посветена на креирање на соодветни политики како одговор на клучните предизвици со кои…

 • Облачно со повремен дожд и ветер

  Облачно со повремен дожд и ветер

  Претежно облачно време со слаб до умерен ветер ќе преовладува денеска во државата. Претпладне особено на истокот од државата ќе има врнежи од дожд и…