Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 11,298.51 0.02%    FERS 74,000.00 1.36%    GRNT 1,034.77 0.65%    INPR 1,500.00 0%    KMB 6,279.63 -0.19%    MKSD 193.00 0.52%    MPT 76,500.00 0.08%    OKTA 4,700.00 2.17%    RZUS 75.00 -9.64%    SBT 2,590.73 3.49%    STB 1,180.00 0.09%    STIL 92.00 0.19%    TEL 310.00 0%    TNB 16,550.00 -0.18%    TTK 1,530.62 0.7%    UNI 2,390.00 1.27%    ZILU 150.00 8.7%    ZPKO 1,470.00 0%    

Германски, возбудлив, прифатлив: Видео серија за 120 години на иконите на Opel(фото+видео)

Време: 15:55

Датум: јули 18, 2019

Категорија: АВТОБИЗ

 • Историја низ видеа: Opel ги слави најфасцинантните модели со три видео клипови
 • Агилност и динамика: Од 1899 со моделот Lutzmann до денешната Insignia
 • Играта со карти станува реалност: познати личности и луѓе со бензин во крвта

Риселсхајм. 120 години автомобилско производство на Opel – 120 години полни со љубовни приказни. Приказни за вистински класични автомобили, како што се Opel Manta и Opel Kadett, но исто така и за авантурите на фанови што починале и кои никогаш не би размислувале за друг бренд. Сите тие се собрани и прославувани во видео серија од три дела која ќе биде објавена на YouTube и на каналите на социјалните медиуми под хаштагот # Opel120. 120 години автомобилско производство на Opel од A до Z – е исто така мотото на Instagram, каде што има дополнителни фотографии и на материјали што биле изработувани во кампањата.

Се започнува со краток преглед на 120 години автомобилско производство за помалку од една минута. Буквално брза возење низ историјата на Opel. Главните актери го вклучуваат Opel Patent Motor Car “System Lutzmann” од 1899, Opel Kapitan и Opel GT. Овие класични модели се дел од приказната, како што е тековниот предводник во понудата, моделот Opel Insignia. Сето тоа е за ефикасноста, агилноста и динамиката, како и основните вредности на брендот: германски, возбудлив и пристапен. Уште од самиот почеток, автомобилот со седиште во Риселсхајм е посветен на производство на автомобили што е можно поефикасно и на тој начин ги прави достапни за широка публика.

„Opel прославува 120 години автомобилско производство и 120 годинии полн со возбудливи, иновативни и пред се емотивни автомобили – и тоа е токму она што сакаме да го претставиме”, вели директорот на маркетинг, Тобиас Губиц.

„Финалната сцена во видеото исто така го покажува успехот на офанзивата на нашите производи и автомобилите како Insignia GSi, и колку силно повторно свети логото – молња на Opel”, додава Губиц.

Вкупно околу 30 модели ќе бидат уникатно претставени низ видео клиповите. Локација за снимање беше фабриката на Opel во Риселсхајм. Ова, исто така, игра значајна улога во второто видео, во кое во центарот на вниманието се наоѓаат фактите за брендот од А како Adam Opel до Б, како што се Bold (храбар) to Z, како Zeitgeist (период полн со верувања и идеи). На пример, кога различни генерации на Corsa GSi возат на улиците околу фабриката.

Третиот филм е наречен “Топ триумф” и ја носи популарната игра со картички “Quartett”. Играчите што се вклучуваат се музичкиот продуцент Мојс Пелхем, презентерот Детел Милер, актерката Емили Кокс, победник на Леман и амбасадор на брендот на Opel Јокел Винкелхок, тркачкиот возач и телевизиски презентер Тиф Недел, директор на одделот за автомобили на Opel и одделот за Моторспорт Фолкер Стричек, новинарот и јутјутер Мет Робинсон како возач на рели и вработен во Opel, Кети Мауер. Им се придружија и Рике ван Манта, извонреден обожавател на Opel. Таа ја носи нејзината љубов кон брендот за светот да се види со тетоважи од нејзината Manta, со букви, менувачи име.

„Амбасадорите во видеото имаат бензин во крвта”, вели Филип Кванц од тимот на социјалните медиуми на Opel. “Автомобилите се повеќе од само средство за транспорт за нив. Нашите ѕвезди имаат бензин во крвта и сите тие ја покажуваат својата страст за нашиот бренд “.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Специјално издание на Porsche Panamera – 10 Years Edition

  Специјално издание на Porsche Panamera – 10 Years Edition

  Porsche ја слави десетгодишнината од производството на Panamera со специјално издание. Новото издание на Panamera 10 Years Edition има особено обемна стандардна опрема во областите…

 • Новата Opel Insignia сјае со новата генерација на IntelliLux LED® пиксел светло

  Новата Opel Insignia сјае со новата генерација на IntelliLux LED® пиксел светло

  Поостар изглед: Grand Sport и Sport Tourer со подинамичен изглед Најсветло: следната генерација на IntelliLux LED® svetla со 168 LED елементи Висока ефикасност: целоснo штедливи…

 • Спортска, стилска, економичнa: Новата Opel Corsa достапна за нарачка од 13.990 евра во Германија

  Спортска, стилска, економичнa: Новата Opel Corsa достапна за нарачка од 13.990 евра во Германија

  Портфолио на погонски агрегати: шеста генерација на Opel Corsa со дизелски и бензински мотори, и за првпат на чисто електричен погон Забавна за возење: напредни…

 • Маск објасни зошто пукна непробојното стакло на Cubertruck

  Маск објасни зошто пукна непробојното стакло на Cubertruck

  Директорот на компанијата Tesla, Елон Маск, објасни зошто за време на претставувањето на електричниот пикап Cubertruck минатата недела пукна, наводно непробојното стакло на возилото, по што…

 • Маск по инцидентот изгуби дел од богатството

  Маск по инцидентот изгуби дел од богатството

  Извршниот директор на Tesla, Елон Маск го претстави електричниот пикап Cubertruck, a после тоа изгуби дел од своето богатство. Времето ќе покаже колку Cubertruck ќе…

 • Германскиот автомобилски гигант повлекува 230.000 автомобили

  Германскиот автомобилски гигант повлекува 230.000 автомобили

  Поради опасност од пожар, автомобилскиот гигант BMW ќе повлече 230.000 возила ширум светот, опремени со четирицилиндрични дизел мотори. Целата акција е лансирана минатата година, а сега,…

 • Синдикатите го одобрија спојувањето на групацијата PSA со Fiat

  Синдикатите го одобрија спојувањето на групацијата PSA со Fiat

  Повеќето синдикати кои ги претставуваат работниците на PSA групацијата го поддржаа планираното спојување со Fiat вредно 50 милијарди евра, соопштија официјални претставници на француската компанија…

 • Ford го претстави првиот електричен и првиот кросовер Mustang(фото)

  Ford го претстави првиот електричен и првиот кросовер Mustang(фото)

  Mach-E е прв електричен и прв кросовер Mustang и главниот адут на Ford на пазарот на електрични автомобили. Електричниот Mustang ќе биде достапен со батерии со капацитет…

 • Увоз на автомобили – наскоро данок наместо царина

  Увоз на автомобили – наскоро данок наместо царина

  Предлог – законите за акцизите и за возилата кои се уште не се донесени предвидуваат во иднина наместо акциза за увоз на автомобили да се…

 • Новата ŠKODA OCTAVIA – висока технологија, врвен дизајн и поголема практичност

  Новата ŠKODA OCTAVIA – висока технологија, врвен дизајн и поголема практичност

  Со четвртата генерација на својот бестселер ŠKODA достигнува нова димензија која буди емоции Уште подобра, попросторна, поемотивна и со подобра поврзаност од било кога, со…