Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 10,797.55 -0.38%    GRNT 1,026.84 -2.51%    KMB 5,605.21 -0.09%    MPT 71,273.31 -3.55%    RMDEN18 98.70 -0.15%    RZUS 83.00 -7.78%    SBT 2,500.00 -1.34%    STB 1,158.97 -2.6%    STIL 100.67 1.08%    TEL 300.00 -1.31%    TTK 1,431.43 2.46%    UNI 2,277.50 1.22%    

Неделен хороскоп 10.06.2019 до 16.06.2019

Време: 07:35

Датум: јуни 10, 2019

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Можни се бројни конфликти на работа. Обидете се да делувате пријателски и да дадете се од себе со цел да ја смирите ситуацијата.

ЉУБОВ: Не ги покажувате своите емоции отворено. Мистични сте, а тоа може да ви создаде проблеми со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Уморни и исцрпени.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Лицата родени во знакот на Овен или Јарец ќе имаат потреба од ваша помош. Не се однесувајте ладно, помогнете им.

ЉУБОВ: Конечно покажувате емоции кон партнерот. Поради тоа ве очекува убава и романтична недела.

ЗДРАВЈЕ: Размислете да започнете со јога.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Послушајте што ви зборуваат другите, но не дозволувајте да донесуваат одлуки наместо вас. Размислете, сигурно ќе успеете да донесете одлука сами.

ЉУБОВ: Зафатените ќе посакаат да излезат од врска. Слободните ќе запознаат многу интересна личност.

ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Ова е одлична недела за преговори со странство. Успехот е загарантиран.

ЉУБОВ: Можно е да стапите во тајна врска со една Девица. Доколку сте во врска, размислете пред да направите глупост.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со коските.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Креативни сте, иновативни и интуитивни. Искористете ги сите особини за постигнување на значаен деловен успех.

ЉУБОВ: Доколку во ваша близина имате личност родена во знакот на Близнаци, размислите за продлабочување на односот со тоа лице.

ЗДРАВЈЕ: Стрес и напнатост.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Ова е поволна недела за барање на работа, бидејки планетите покажуваат дека сигурно ќе се вработите.

ЉУБОВ: Ве очекуваат интересни авантури со личност која ќе ја запознаете на работа или во некоја образовна установа.

ЗДРАВЈЕ: Започнете да се занимавате со некој спорт.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: На деловен план се е во најдобар ред. Очекувате преговори во врска со големи заработки.

ЉУБОВ: Поради премногу обврски на работа нема да можете да му се посветите на љубовниот живот.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со очите.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Доколку нешто не ви е јасно, побарајте совет од некоја Вага.

ЉУБОВ: Потребна ви е љубов и страст. Немојте само да седите, направете нешто за тоа.

ЗДРАВЈЕ: Одлично

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Би сакале да ги решите сите свои проблеми преку ноќ. Тоа е невозможно, па затоа не се нервирајте.

ЉУБОВ: Венера и Сонцето се во голем пораст. Голем пресврт во љубовниот живот.

ЗДРАВЈЕ: Неопходно е да ја поправите исхраната.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Доколку продолжите да трошите со ова темпо, ве очекуваат големи финансиски проблеми.

ЉУБОВ: Во вашиот живот ќе влезе некој друг Јарец, ве очекува врска полна со љубов и емоции.

ЗДРАВЈЕ: Чувствителна кожа.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Можна е повреда на работа. Бидете повеќе внимателни.

ЉУБОВ: Се сомневате во саканото лице, но без причина. Партнерот ќе направи се за да ве задоволи.

ЗДРАВЈЕ: Одмарајте повеќе.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Без причина се плашите поради финансиите. Оваа недела ќе заработите повеќе.

ЉУБОВ: Ладни сте и нестраствени. Не ги покажувате своите емоции, а тоа му пречи на партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Чувствителен стомак.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 14.10.2019 до 20.10.2019

  Неделен хороскоп 14.10.2019 до 20.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да сметате на подобрување на односите со надредените, што секако ви оди во прилог. ЉУБОВ: На полето за љубов…

 • Неделен хороскоп 07.10.2019 до 13.10.2019

  Неделен хороскоп 07.10.2019 до 13.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да сметате на подобрување на односите со надредените, што секако ви оди во прилог. ЉУБОВ: На полето за љубов…

 • Неделен хороскоп 30.09.2019 до 05.10.2019

  Неделен хороскоп 30.09.2019 до 05.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ви делува дека некои планови кои ги имате не се баш лесно остварливи. Сепак важно е да се трудите.…

 • Неделен хороскоп 23.09.2019 до 29.09.2019

  Неделен хороскоп 23.09.2019 до 29.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можно е да не ви е сосема лесно да остварите некои нови деловни договори иако тоа сте го посакувале.…

 • Неделен хороскоп 16.09.2019 до 22.09.2019

  Неделен хороскоп 16.09.2019 до 22.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Нема да и бидете претерано посветени на работата, некако нема да имате доволно енергија за неа. ЉУБОВ: Љубовното поле дефинитивно…

 • Неделен хороскоп 09.09.2019 до 15.09.2019

  Неделен хороскоп 09.09.2019 до 15.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува период во кој доста нешта нема да одат според планираното. Воопшто нема да имате олеснување од ниедна…

 • Неделен хороскоп 02.09.2019 до 08.09.2019

  Неделен хороскоп 02.09.2019 до 08.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Не се откажувајте на првата препрека. Продолжете да се трудите, само така ќе успеете. ЉУБОВ: Изберете ја вистинската личност за…

 • Неделен хороскоп 26.08.2019 до 31.08.2019

  Неделен хороскоп 26.08.2019 до 31.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Периодот не е поволен за деловни патувања, па затоа најдобро е да не ризикувате. ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта,…

 • Неделен хороскоп 19.08.2019 до 25.08.2019

  Неделен хороскоп 19.08.2019 до 25.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ви следи прилика да напредувате и да прејдете на далеку подобра деловна позиција. Искористете ги поволните аспекти. ЉУБОВ: Доколку имате…

 • Неделен хороскоп 12.08.2019 до 18.08.2019

  Неделен хороскоп 12.08.2019 до 18.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Среќата ве следи па остварувате добри резултати дури и кога не се трудите доволно. ЉУБОВ: На полето на љубовта можете…