Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 11,298.51 0.02%    FERS 74,000.00 1.36%    GRNT 1,034.77 0.65%    INPR 1,500.00 0%    KMB 6,279.63 -0.19%    MKSD 193.00 0.52%    MPT 76,500.00 0.08%    OKTA 4,700.00 2.17%    RZUS 75.00 -9.64%    SBT 2,590.73 3.49%    STB 1,180.00 0.09%    STIL 92.00 0.19%    TEL 310.00 0%    TNB 16,550.00 -0.18%    TTK 1,530.62 0.7%    UNI 2,390.00 1.27%    ZILU 150.00 8.7%    ZPKO 1,470.00 0%    

Неделен хороскоп 03.06.2019 до 09.06.2019

Време: 07:53

Датум: јуни 3, 2019

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Неповолен период за финансиите. Не позајмувајте пари и не подигнувајте кредити. Можно е да западнете во големи долгови.

ЉУБОВ: Можни се проблеми со љубомора и посесивност. Очекувајте чести кавги со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на алкохолот.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Доколку сте склопиле договор со некој, дури и усмен, треба да го почитувате. Така ќе ги зачувате добрите деловни односи.

ЉУБОВ: Ве очекува тешка недела за љубов, бидејќи можни се расправии со партнерот. Премолчете за некои работи.

ЗДРАВЈЕ: Чувствително грло.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Не сте задоволни со случувањата на работа. Можно е да имате ситни трошоци и тоа да ќе ве излуди. Без паника, тоа е само мал проблем.

ЉУБОВ: На полето на љубовта ве очекува стабилност, но вие сепак имате чувство дека нешто не е во ред. Олабавете се малку и подобрете го однесувањето кон партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Претерувате со храната.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: На работа не се потпирајте премногу на пријателите. Оваа недела ќе морате да се потпрете само на себе.

ЉУБОВ: Во љубовта имате чувство дека лицето кое го сакате или ви се допаѓа се одалечува од вас. Направете нешто доколку тоа лице навистина ви значи.

ЗДРАВЈЕ: Зголемете го внесот на калциум и магнезиум.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Имате чувство дека повеќе не можете да се потпирате на ветувањата кои ви ги дава надредениот. Чувството не ве лаже.

ЉУБОВ: Заинтересирани сте за едно лице и посакувате голема промена на љубовен план. Можно е тие чувства да не ви бидат возвратени.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со грбот.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Ви делува дека сте во финансиски колапс и тоа воопшто е ви одговара. Поведете повеќе сметка за вашите финансии.

ЉУБОВ: Имате сомнежи кога станува збор за партнерот. Прочитајте неколку нешта меѓу редови и се ќе ви стане јасно.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со урогениталниот тракт.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Во текот на оваа недела ќе морате да вложите многу повеќе енергија и сила од вообичаено. Финансиските проекти одложете ги за наредната недела.

ЉУБОВ: Ви се допаѓа некоја личност но не знаете како да и пријдете. Оние во врска или брак ги очекува благосостојба.

ЗДРАВЈЕ: Можна е настинка.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Полни сте со позитивна енергија и елан. Внесете го тоа на полето на работењето и сигурно ќе отидете чекор понапред.

ЉУБОВ: Оние кои се сами ќе доживеат емотивно зближување со некое лице. Оние во врска ќе имаат потреба од разговор со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Малку повеќе сон и свежо овошје ќе ви ја поврати силата.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Доколку започнувате нова работа или воспоставувате нова соработка, бидете внимателни оваа недела.

ЉУБОВ: Зафатените ќе бидат во стабилна и мирна врска, додека оние кои се сами ќе имаат прилика за страствен флерт.

ЗДРАВЈЕ: Внесувајте повеќе витамини и минерали.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Ве очекува многу напорна недела на работа. Постои шанса некои задачи да ви се дуплираат.

ЉУБОВ: На полето на љубовта нема да постојат големи промени. Ситуацијата е стабилна за оние во врска или брак.

ЗДРАВЈЕ: Лоша крвна слика.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Ситуацијата е стабилна. Меѓутоа, не се впуштајте во финансиски ризици, тоа може да ве доведе до проблеми со парите.

ЉУБОВ: Имате чувство дека односот со саканото лице оди чекор напред. Партнерот ќе ви биде поддршка во најтешките моменти.

ЗДРАВЈЕ: Добро.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Неделава не е поволна за деловни презентации, како ни за настапи во јавноста. Побарајте колегите да ве заменат на тие настани.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта можно е да донесете некои многу важни одлуки во врска со брак. Слободните Риби може да очекуваат слатка, но кратка авантура.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 10.12.2019 до 16.12.2019

  Неделен хороскоп 10.12.2019 до 16.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Деловната ситуација ви е променлива, матна и ни самите немате увид во сите случувања. ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта…

 • Неделен хороскоп 02.12.2019 до 08.12.2019

  Неделен хороскоп 02.12.2019 до 08.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува значителен успех во деловните преговори, како и важно потпишување. ЉУБОВ: Љубовната ситуација е многу интересна, имате бројни прилики…

 • Неделен хороскоп 25.11.2019 до 01.12.2019

  Неделен хороскоп 25.11.2019 до 01.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можно е на деловен план да се појават некои интриги кои ќе ве закочат да напредувате. ЉУБОВ: Со емотивниот партнер…

 • Неделен хороскоп 18.11.2019 до 24.11.2019

  Неделен хороскоп 18.11.2019 до 24.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува генерално поволна фаза, особено кога станува збор за финансиите. ЉУБОВ: На полето за љубов задоволни сте со ситуацијата,…

 • Неделен хоросокоп 11.11.2019 до 17.11.2019

  Неделен хоросокоп 11.11.2019 до 17.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Доста нешта зависат од вашите одлуки иако ви се чини дека сте под голем притисок. ЉУБОВ: Љубовната ситуација нема да…

 • Неделен хороскоп 04.11.2019 до 10.11.2019

  Неделен хороскоп 04.11.2019 до 10.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Секоја работа во која сега ќе вложите пари ќе ви се исплати, материјално ви доаѓа подобрување. ЉУБОВ: Кога станува збор…

 • Неделен хороскоп 28.10.2019 до 02.11.2019

  Неделен хороскоп 28.10.2019 до 02.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можен е прекин на некој деловен договор, нови околности доаѓаат неочекувано. ЉУБОВ: Љубовната ситуација исто така ви е променлива, имате…

 • Неделен хороскоп 21.10.2019 до 27.10.2019

  Неделен хороскоп 21.10.2019 до 27.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Имате некои сериозни планови поврзани за работата но ќе ви биде потребно малку повеќе време за да ги реализирате.…

 • Неделен хороскоп 14.10.2019 до 20.10.2019

  Неделен хороскоп 14.10.2019 до 20.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да сметате на подобрување на односите со надредените, што секако ви оди во прилог. ЉУБОВ: На полето за љубов…

 • Неделен хороскоп 07.10.2019 до 13.10.2019

  Неделен хороскоп 07.10.2019 до 13.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да сметате на подобрување на односите со надредените, што секако ви оди во прилог. ЉУБОВ: На полето за љубов…