Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Неделен хороскоп 27.05.2019 до 01.06.2019

Време: 07:57

Датум: мај 27, 2019

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

ЉУБОВ: Проблематичен период во кој ќе се појават кавги и недоразбирања, но сето тоа ќе помине по оваа недела. Партнерот можеби ќе го промени однесувањето со вас, но заедничкиот искрен разговор ќе ви помогне да ги поминете сите пречки.

РАБОТА: Оваа недела ве очекува плоден период во кој ќе напредувате. Некои обврски можеби ќе ви бидат потешки, но со малку поголем труд ќе успеете да ги завршите. Проширувањето на вашите хоризонти ви носи нови деловни можности.

ЗДРАВЈЕ: Добро, можна е појава на несоница.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

ЉУБОВ: Оваа недела ви носи напнатост на љубовното поле, несогласување со партнерот и семејството. Обидете се работите да ги согледате реално и не паничете непотребно.

РАБОТА: Доаѓа период во кој ви е потребна финансика реорганизација, за тоа ќе ви биде потребна и помош од некој пријател кој ќе ви помогне и со деловните обврски. Не создавајте непотребни трошоци и однапред испланирајте ги потезите во делувањето.

ЗДРАВЈЕ: Добро, не ја заборавајте физичката активност.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

ЉУБОВ: Оваа недела романтиката ќе преовладува во вашето љубовно поле, ќе се обидувате на секој начин да му удоволите на партнерот. Ќе организирате мали изненадувања кои позитивно ќе влијаат на вашата врска.

РАБОТА: Работата во оваа недела нема да претрпи некои поголеми промени, одлично ќе постигнете да ги извршите сите задачи, ќе учествувате на некои нови проекти, односно се ќе се одвива нормално. Концентрирајте се на финансиите.

ЗДРАВЈЕ: Стресот може да влијае на вашиот организам. Најдете начин да го елиминирате.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

ЉУБОВ: Пријателите, семејството и партнерот оваа недела ќе ви забележат за многу работи. Ќе се посомневаат во искреноста на вашата љубов кон нив, а вие ќе се почувствувате отфрлено. Не го потценувајте искрениот разговор.

РАБОТА: Во оваа недела ќе ви се случат одлични промени, ќе забележите совршено добри резултати, ќе успеете да склучите некој многу важен договор. Можно е да ве демотивира стресот, но не се откажувајте од плановите. Парите нема да ви недостасуваат, но сепак не претерувајте.

ЗДРАВЈЕ: Одлично

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

ЉУБОВ: Одличен период за оние кои се во врска, можно е планирање на некое заедничко патување за релаксација со партнерот. Оние кои не се во врска ќе добијат неочекуван повик од некое лице со кое биле во минатото. Внимавајте да не им се вратите повторно на веќе поминатите проблеми.

РАБОТА: На работното место ќе ви биде прилично напорно, обврските ќе ве совладаат, а заморот комплетно ќе ве демотивира. Планетите неповолно ќе влијаат се до наредниот викенд. Ова е минлив период па затоа не се грижете.

ЗДРАВЈЕ: Добро, внимавајте на проблемите со алергијата.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

ЉУБОВ: Ви се чини дека во последно време сте го запоставиле семејството и партнерот, и тоа всушност е така, но тоа ќе го оправдате со големите проекти на деловен план. Побарајте разбирање и ќе бидете сфатени. На крајот од неделата ќе дојде до подобрување на љубовен план.

РАБОТА: Ќе имате премногу обврски, кои ќе го земат и вашето слободно време. Немојте да бидете нервозни поради тоа бидејќи оваа недела под влијание на планетите ќе успеете да забележите одлични деловни резултати. На крајот на неделата ќе ги вкусите заслужените плодови од напорната работа.

ЗДРАВЈЕ: Добро, внимавајте на исхраната.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

ЉУБОВ: Сонцето кое навлезе во Близнаци ќе ви донесе добро расположение. Позитивното расположение ќе привлекува луѓе во вашата близина па така ќе се чувствувате сакано и сигурно.

РАБОТА: На деловен план треба да се завртите кон реалноста и да ги скратите фантазиите. Погледнете ги досегашните постапки, променете нешто и гордо продолжете понатака. Не плашете се од големите чекори, но бидете реални.

ЗДРАВЈЕ: Општо, здравјето ви е добро, но мора доволно да се одморате.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

ЉУБОВ: На љубовен план за вас доаѓа мирен период кој ви носи смирување во врска со партнерот. Ако сте во некоја нова врска, можеби нема да бидете задоволни од однесувањето на партнерот, а за тоа ќе ви биде потребен искрен разговор во кој ќе му ги кажете очекувањата.

РАБОТА: Сонцето кое влезе во Близнаците ви носи време во кое мора да ги средите вашите финансии. Можен е дополнителен приход на кој не сте сметале. Доколку поради тоа потребно е да влезете во конфликт со некои луѓе, направете го тоа, но дипломатски.

ЗДРАВЈЕ: Одлично, можни се мали проблеми во вид на главоболка.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

ЉУБОВ: Сонцето во вашиот знак ви носи соларен циклус и обновена енергија. Ќе ви биде едноставно да постигнете се што сакате, но потребно е да намалите некои очекувања кои ви се нереални. Разговарајте со партнерот за сите ваши планови, но не претерувајте за да не го исплашите.

РАБОТА: За вас ова е плодна недела, но доколку се држите до реалните планови. Зафатете се за работа, планетите ќе ви помгонат, но сепак не очекувајте парите да паднат од небо, ќе биде потребно и вие да се помачите.

ЗДРАВЈЕ: Одлично

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

ЉУБОВ: Не можете да очекувате од партнерот тој да предвиди што сакате вие, потребно е да му кажете. Бидете трпеливи, некои нешта не може да ви ги исполни наеднаш. Оваа недела ќе се повлечете во себе и нема да ги откривате вашите планови.

РАБОТА: На работа можни се конфликти, особено ако се здружувате со одредена група на луѓе. Големата количина на работа ќе ве исцрпи. Ова е бурна недела каде ќе имате проблеми на деловното поле.

ЗДРАВЈЕ: Осетливо, одморајте колку што можете.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

ЉУБОВ: Се чини дека набрзина ги решавате работите со партнерот, само за да имате повеќе време за себе. Ќе наидете на отпор и незадоволство. Не се срамете да признаете дека нешто ви пречи, разговарате со партнерот. Оние кои се слободни, оваа недела нема да доживеат некои поголеми промени на љубовното поле.

РАБОТА: Пред вас е нов контакт кој може да ви донесе некои нови деловни обврски од кои добро ќе заработите. Потребно е повеќе да се трудите. Некои нешта на прв поглед нема да ви се допаднат, но навистина ќе немате друг избор.

ЗДРАВЈЕ: Со здравјето ќе биде се во ред доколку водите сметка за хроничните болести.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

ЉУБОВ: Љубовното поле ќе ви стагнира, нема да се залагате бидејќи ќе бидете оптоварени со деловното поле. Објаснете му на партнерот дека е потребно да има разбирање за вашата работа.

РАБОТА: Вашата кариера оваа недела ќе се движи во позитивна насока па можно е да дојде и до деловно напредување. Се ќе ви оди од рака, а професионалниот напредок е речиси загарантиран.

ЗДРАВЈЕ: Мора повеќе да му се посветите на здравјето, односно на здравата исхрана.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 10.08.2020 до 16.08.2020

  Неделен хороскоп 10.08.2020 до 16.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Не ве очекуваат поголеми проблеми или промени кога станува збор на деловно поле. ЉУБОВ: Љубовната ситуација може да биде многу…

 • Неделен хороскоп 03.08.2020 до 09.08.2020

  Неделен хороскоп 03.08.2020 до 09.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ги одложувате своите обврски со надеж дека ќе направите некоја отстапка. Ќе се појави некој проблем но ќе го…

 • Неделен хороскоп 27.07.2020 до 01.08.2020

  Неделен хороскоп 27.07.2020 до 01.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се радувате и да славите бидејќи ќе успеете да дојдете до значителен напредок на полето за финансии.…

 • Неделен хороскоп 20.07.2020 до 26.07.2020

  Неделен хороскоп 20.07.2020 до 26.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Посакувате да остварите напредок на полето на работата, но како некој од соработниците да ве кочи во тоа. ЉУБОВ: Кога…

 • Неделен хороскоп 13.07.2020 до 19.07.2020

  Неделен хороскоп 13.07.2020 до 19.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се потпрете на деловниот партнер кој ќе ви се понуди да ја обавува работата и за двајцата,…

 • Неделен хороскоп 06.07.2020 до 12.07.2020

  Неделен хороскоп 06.07.2020 до 12.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Доколку се бавите со приватна работа можете да очекувате ненадејно подобрување на овој план. ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта…

 • Неделен хороскоп 29.06.2020 до 04.07.2020

  Неделен хороскоп 29.06.2020 до 04.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Работната комуникација засега не ви е многу силна страна, како да не умеете на вистински начин да се изразите.…

 • Неделен хороскоп 22.06.2020 до 28.06.2020

  Неделен хороскоп 22.06.2020 до 28.06.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Резултатите ќе бидат малку помали од тоа што сте го очекувале, па ќе бидете разочарани. ЉУБОВ: Доколку сте слободни очекувајте…

 • Неделен хороскоп 15.06.2020 до 21.06.2020

  Неделен хороскоп 15.06.2020 до 21.06.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Доколку работите со партнер, ве очекуваат добри вести и поголема сума на пари. ЉУБОВ: На полето за љубов се оди…

 • Неделен хороскоп 08.06.2020 до 14.06.2020

  Неделен хороскоп 08.06.2020 до 14.06.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Доколку се занимавате со приватна работа, бидете внимателни од своите големи очекувања. ЉУБОВ: Во љубовта не би требало да имате…