Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 13,000.48 -0.11%    FERS 73,526.00 0.72%    GRNT 1,210.20 0.75%    KMB 7,309.27 0.82%    MPOL 299.00 -0.33%    MPT 79,512.48 -0.26%    MTUR 5,700.00 -0.2%    PKB 12,000.00 3.68%    RMDEN18 98.70 0%    RZUS 70.00 0%    SBT 3,200.00 0%    STB 1,204.69 0.36%    STBP 656.00 0%    STIL 101.01 0.9%    TETE 2,348.75 1.94%    TNB 17,753.58 0.59%    TRPS 1,800.00 0%    TTK 1,689.90 2.76%    ZPOG 1,800.00 0%    

Неделен хороскоп 06.05.2019 до 12.05.2019

Време: 08:07

Датум: мај 6, 2019

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Одлично ќе се истакнете во работите кои бараат дополнително залагање и труд.

ЉУБОВ: Емоциите ви се во втор план, но сепак не го запоставувајте партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Осетлив стомак.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Морате повеќе да се грижите за своите идеи и вашиот став. Нека не ве разочаруваат ситници.

ЉУБОВ: Доколку ја покажете својата конзервативна страна, постои шанса партнерот да се откаже од вас.

ЗДРАВЈЕ: Премногу нервоза и стрес.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Соработниците ве сакаат. Искористете го тоа за остварување на добри деловни резултати.

ЉУБОВ: Инфериорноста во однос на партнерот не е добра основа за долга врска.

ЗДРАВЈЕ: Напнати сте и ненаспиени.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Вашата финансиска ситуација ќе се поправи со помош на лице родено во знакот на Вага.

ЉУБОВ: Бидете отворени и признајте му на блиското лице дали го сакате или не. Не си поигрувајте со туѓите емоции.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Една Вага може да ви помогне да ги завршите тешките деловни задачи. Побарајте ја.

ЉУБОВ: Вашите сетила се будат. Можно е да запознаете неверојатно лице со кое ќе започнете страствена врска.

ЗДРАВЈЕ: Здравствената состојба е добра.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Ве очекуваат интересни соработки со лица родени во знакот на Близнаци. Конечно од приказни ќе преминете на дела.

ЉУБОВ: Партнерот го сака тоа што сте мистериозни и поинакви од другите. Уживајте во вашата посебност.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на белите дробови.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Слушајте ги соработниците, тие ви посакуваат добри нешта, особено доколку се и ваши партнери.

ЉУБОВ: Партнерот ви обезбедува сигурност и тоа е доволно за среќа. Можеби е малку подалеку од вас, но сепак љубовната ситуација ви е одлична.

ЗДРАВЈЕ: Беспотребно се грижите за психичкото здравје.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Одлично заработувате. Не сакате никој друг да биде во вашиот тим, бидејќи се сакате да одработите сами, а тоа може да ви наштети.

ЉУБОВ: Осетливи сте, и не сте подготвени за промени на емотивен план.

ЗДРАВЈЕ: Не претерувајте со храната и пијалоците.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Одлично заработувате. Не сакате никој друг да биде во вашиот тим, бидејќи се сакате да одработите сами, а тоа може да ви наштети.

ЉУБОВ: Осетливи сте, и не сте подготвени за промени на емотивен план.

ЗДРАВЈЕ: Не претерувајте со храната и пијалоците.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Размислувате за истражувачка работа. Тука можеби се крие заработката, не се обесхрабрувајте.

ЉУБОВ: Парнерот ви подготвува слатко изненадување. Можно е тоа да биде патување.

ЗДРАВЈЕ: Уморни сте и исцрпени. Намалете со прекувремената работа.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Ќе имате одличен деловен однос со лицата родени во знакот на Овен.

ЉУБОВ: Вашето семејство ве исполнува и ве прави среќни.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Доколку добро се организирате со соработниците, сигурно нема да имате проблеми на работното место.

ЉУБОВ: Имате неверојатна енергија. Зошто да не ја искористите за да го зачините љубовниот живот.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со варењето.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 20.01.2020 до 26.01.2020

  Неделен хороскоп 20.01.2020 до 26.01.2020

      Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Не сте задоволни со ситуацијата на работа, но нема да знаете како да ја промените. ЉУБОВ: Ова недела ќе…

 • Неделен хороскоп 13.01.2020 до 19.01.2020

  Неделен хороскоп 13.01.2020 до 19.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Креативни сте и поинакви, но колегите немаат разбирања за вас. Позборувајте отворено за тоа што ве мачи. ЉУБОВ: Оваа недела…

 • Неделен хороскоп 30.12.2019 до 04.01.2020

  Неделен хороскоп 30.12.2019 до 04.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се надевате на позитивна и стабилна ситуација на полето за работа во овој период. ЉУБОВ: Љубовната ситуација е…

 • Неделен хороскоп 23.12.2019 до 29.12.2019

  Неделен хороскоп 23.12.2019 до 29.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Внимавајте некој од страна да не ви ги расипе деловните планови. Некој ќе сака да ве измами. ЉУБОВ: Ќе му…

 • Неделен хороскоп 16.12.2019 до 22.12.2019

  Неделен хороскоп 16.12.2019 до 22.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Доколку се занимавате со приватна работа периодот е тежок, а во спротивно ќе уживате. ЉУБОВ: Љубовната ситуација ќе ви биде…

 • Неделен хороскоп 10.12.2019 до 16.12.2019

  Неделен хороскоп 10.12.2019 до 16.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Деловната ситуација ви е променлива, матна и ни самите немате увид во сите случувања. ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта…

 • Неделен хороскоп 02.12.2019 до 08.12.2019

  Неделен хороскоп 02.12.2019 до 08.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува значителен успех во деловните преговори, како и важно потпишување. ЉУБОВ: Љубовната ситуација е многу интересна, имате бројни прилики…

 • Неделен хороскоп 25.11.2019 до 01.12.2019

  Неделен хороскоп 25.11.2019 до 01.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можно е на деловен план да се појават некои интриги кои ќе ве закочат да напредувате. ЉУБОВ: Со емотивниот партнер…

 • Неделен хороскоп 18.11.2019 до 24.11.2019

  Неделен хороскоп 18.11.2019 до 24.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува генерално поволна фаза, особено кога станува збор за финансиите. ЉУБОВ: На полето за љубов задоволни сте со ситуацијата,…

 • Неделен хоросокоп 11.11.2019 до 17.11.2019

  Неделен хоросокоп 11.11.2019 до 17.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Доста нешта зависат од вашите одлуки иако ви се чини дека сте под голем притисок. ЉУБОВ: Љубовната ситуација нема да…