Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Отстранете ги масните наслаги со овој доматен напиток

Време: 11:09

Датум: јануари 8, 2019

Категорија: ЗДРАВЈЕ

Доколку мислите дека сега е вистинскиот момент да започнете со диета, ви претставуваме еден напиток од домати кој ќе го забрза вашиот метаболизам.

Ако веќе долго време планирате да ја вратите вашата идеална тежина, ова е вистинскиот рецепт за вас. Станува збор за состојки кои го забрзуваат метаболизмот и го чистат телото од токсини и вишокот масти кои се наталожиле во него.

Како и кај секоја диета, важно е да се држите до правилата. Што се однесува до овој напиток, важно е само точно да го подготвите и да го пиете редовно.

Рецепт:

– шоља сок од домати (свежни исцедени домати)

– ¼ шоља сок од лимон

– 1 лажица изрендан ѓумбор

– едно луто пиперче (или половина лажичка црн пипер)

– две стебленца целер (со средна големина)

Ставете ги сите состојки во блендер и измешајте. Ќе добиете околу 220 мл напиток. Напитокот чувајте го во стаклени садови.

Дневно меѓу оброците консумирајте вкупно три чаши од овој растворувач на мастите, а ако подготвите поголема количина од напитокот, чувајте го во фриждер.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Што е поважно ШТО јадете или КОГА јадете?

  Што е поважно ШТО јадете или КОГА јадете?

  Секој ден читаме за нови истражувања кои не предупредуваат дека токму одредена намирница не треба да ја консумираме или токму онаа другата просто мораме да…

 • Против грипот со народен еликсир од 3 состојки

  Против грипот со народен еликсир од 3 состојки

  Зајакнувањето на имунитетот е првиот чекор во превенцијата од појава на грип или настинка. Исхраната игра значајна улога во зајакнувањето на имунитетот, а постојат и напитоци…

 • Ослободете се од камењата во бубрезите со овој напиток

  Ослободете се од камењата во бубрезите со овој напиток

  Истражувањата покажаа дека едно од десет лица во животот ќе добие камен во бубрезите. За да ја спречите оваа непријатна и болна појава решението побарајте…

 • Прочистете ги крвните садови со овој напиток

  Прочистете ги крвните садови со овој напиток

  Овој моќен напиток ги чисти крвните садови со неверојатна брзина и после само една чаша ќе почувствувате подобрување… Овој напиток го чисти телото од токсини…

 • Ловоровиот лист има лековити својства

  Ловоровиот лист има лековити својства

  Благодарение на бројните корисни состојки, ловоровиот лист го стимулира процесот на варење, додека исцеденото масло од свежите плодови се користи за лекување на осип, болни…

 • Сушењето алишта на парно е штетно за вашето здравје

  Сушењето алишта на парно е штетно за вашето здравје

  Кога времето е ладно, многумина го решаваат проблемот за сушење алишта со парното. Така тие побрзо се сушат, но ова решение може да биде ризично за вашето…

 • Продолжете го животот со користење на овие намирници

  Продолжете го животот со користење на овие намирници

  Нутриционистката Џесика Скот открива кои намирници можат да ве подмладат и да ви обезбедат долговечност Сок од цвекло Пијте 250 мл сок од цвекло секој…

 • Видови алкохолни пијалаци добри за здравјето и еден што не треба да го пиете

  Видови алкохолни пијалаци добри за здравјето и еден што не треба да го пиете

  Алкохолот некогаш се користел за медицински цели, но луѓето почнале да го злоупотребуваат со текот на времето и како резултат на тоа се појавија многу…

 • Зошто треба да ги вклучите маслинките во вашата исхрана

  Зошто треба да ги вклучите маслинките во вашата исхрана

  Сакате ли да бидете сигурни дека во организмот го внесувате само најдоброто, тогаш дознајте зошто уште денес треба да изедете неколку маслинки… Ги штитат крвните…

 • За само 4 часа излекувајте го воспаленото грло

  За само 4 часа излекувајте го воспаленото грло

  Станува збор за стар народен лек кој успешно помага кај полесните воспаленија на грлото и крајниците – воспалението се смирува за само четири часа. Се…