Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,117.59 -0.18%    BESK 9,682.00 3%    CBNGA31 3,145.00 0%    GRNT 919.51 0.49%    KMB 5,473.29 0.17%    MPOL 377.00 -3.33%    MPT 63,165.11 0.43%    OKTA 4,802.00 -3.96%    RMDEN16 98.50 0.01%    RZLV 82.00 0%    STB 1,060.19 4.73%    STIL 119.38 -0.71%    TNB 17,109.09 0.64%    UNI 2,288.40 1.16%    ZILU 245.00 -2.51%    

Неделен хороскоп 03.12.2018 до 09.12.2018

Време: 08:25

Датум: декември 3, 2018

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Уморни и исцрпени од обврски ќе ги запоставите новите работни задачи. Мотивирајте се за да ја протуркате оваа недела.

ЉУБОВ: Слободните ќе бидат социјално активни, а зафатените ќе сакаат слободното време да го поминат сами со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Можна е минлива алегија.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Солидна работна недела е пред вас. Конечно ќе остварите дел од зацртаните цели.

ЉУБОВ: Слободните ќе му предложат врска на некој кој им се допаѓа, а зафатените ќе мора да обават посериозен разговор со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Можни се мали конфликти со колегите и надредените. Внимавајте што кажувате и немојте да бидете тврдоглави.

ЉУБОВ: На почетокот на неделата ве очекуваат хармонични односи со партнерот, внимавајте да не ги расипете.

ЗДРАВЈЕ: Воведете физична активност во вашето секојдневие.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Конечно ќе успеете да ги спроведете плановите. Земете некој добар пример од конкуренцијата.

ЉУБОВ: Неповолна недела за љубов, бидејќи ќе бидете презафатени со работните обврски.

ЗДРАВЈЕ: Минлива главоболка.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Многу променлива ситуација на работа, од огромно задоволство ќе преминете во тотално разочарување.

ЉУБОВ: Водолиите во текот на оваа недела ќе размислуваат за една личност од минатото.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на притисокот.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Ќе пукате од самодоверба. Ќе имате долгорочни и реални планови кои полека ќе ви носат успех. Ќе бидете задоволни.

ЉУБОВ: Ситуацијата во љубовта ви е стабилна. Доколку нешто ви пречи слободно кажете му на партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Намалете го внесот на кофеин.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Ова за вас ќе биде многу успешна работна недела, надредените ќе го забележат вашиот труд.

ЉУБОВ: Зафатените ќе уживаат во друштво на партнерот, а слободните ќе добијат шанса за почеток на врска.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Одлична недела за работа и промени. Долго време ќе размислувате, но сепак се исплати да ризикувате, доколку моменталната работа повеќе не ви одговара.

ЉУБОВ: Зафатените се во задоволувачка емотивна ситуација, а слободните ќе бидат повикани на состанок.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со штитната жлезда.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Добра работна недела, можно е да добиете задача која доколку ја завршите ќе ве донесе напредување.

ЉУБОВ: Одлична недела за љубов. Слободните ќе флертуваат, а зафатените ќе уживаат со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со коските.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Вашиот одговорен и сериозен став конечно ќе ви се исплати. Ќе бидете наградени.

ЉУБОВ: Слободните можат да очекуваат ненадејна средба, а зафатените ќе бидат во кавга со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Поведете сметка за исхраната.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Лавовите кои се на високи положби ги очекуваат сериозни промени. Останатите ќе имаат вообичаена работна недела.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта ситуацијата не е сјајна, но со голема волја можете да ја поправите. Покажете му на партнерот дека ви значи.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со реума.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Одлична недела за оние кои имаат приватен бизнис, ќе склучите неколку добри соработки.

ЉУБОВ: Оние кои имаат проблематичен партнер оваа недела ќе бидат постојано во кавги, кај останатите се ќе биде нормално.

ЗДРАВЈЕ: Можен е проблем со притисокот.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 20.05.2019 до 26.05.2019

  Неделен хороскоп 20.05.2019 до 26.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Немате многу сила па деловните обврски ќе му ги препуштите на деловниот партнер. Ќе одлучите малку да одморите. ЉУБОВ: Оваа…

 • Неделен хороскоп 13.05.2019 до 19.05.2019

  Неделен хороскоп 13.05.2019 до 19.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред вас е опуштена фаза во која нема да имате премногу деловни грижи. ЉУБОВ: На полето за љубов ве очекува…

 • Неделен хороскоп 06.05.2019 до 12.05.2019

  Неделен хороскоп 06.05.2019 до 12.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Одлично ќе се истакнете во работите кои бараат дополнително залагање и труд. ЉУБОВ: Емоциите ви се во втор план, но…

 • Неделен хороскоп 29.04.2019 до 05.05.2019

  Неделен хороскоп 29.04.2019 до 05.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекуваат убави вести на полето за финансии. Ви доаѓа добивка или наследство. ЉУБОВ: На полето за љубов ве очекува…

 • Неделен хороскоп 22.04.2019 до 28.04.2019

  Неделен хороскоп 22.04.2019 до 28.04.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Иако не планиравте нешто премногу да и се посветите на работата, сепак ќе морате бидејќи ќе ви дојдат неодложни…

 • Неделен хороскоп 15.04.2019 до 21.04.2019

  Неделен хороскоп 15.04.2019 до 21.04.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекуваат огромни промени или случувања на деловното поле оваа недела, бидете трпеливи. ЉУБОВ: На љубовното поле ќе навлезете во…

 • Неделен хороскоп 08.04.2019 до 14.04.2019

  Неделен хороскоп 08.04.2019 до 14.04.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ќе бидете соочени со органичувања кои не сте ги очекувале. Можно е да ви се вратат некои стари проблеми.…

 • Неделен хороскоп 01.04.2019 до 07.04.2019

  Неделен хороскоп 01.04.2019 до 07.04.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Морате да работите со Рак иако тој за вас е тешок соработник. Проектот ќе мора да биде финиширан без…

 • Неделен хороскоп 25.03.2019 до 31.03.2019

  Неделен хороскоп 25.03.2019 до 31.03.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Знаете да ги мотивирате соработниците и на тој начин заедно да постигнувате поголеми успеси, тоа ќе се случи и…

 • Неделен хороскоп 18.03.2019 до 24.03.2019

  Неделен хороскоп 18.03.2019 до 24.03.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Вие сте многу успешна личност, па затоа би можеле да имате проблем со љубоморните лица кои ве опкружуваат. ЉУБОВ: Во…