Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,100.00 -0.04%    FERS 77,000.00 0%    GRNT 850.37 0.04%    KMB 5,328.59 0.08%    MPOL 350.00 -7.16%    MPT 62,486.29 -0.02%    OHB 6,090.00 0.02%    RMDEN18 98.70 0%    STB 1,094.20 1.81%    STIL 104.61 -0.37%    TNB 15,900.35 0.64%    TTK 1,328.38 2.18%    

Неделен хороскоп 10.09.2018 до 16.09.2018

Време: 08:30

Датум: септември 10, 2018

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

ЉУБОВ: Ве очекува интересен состанок со лице кое е сосема спротивен карактер од вашиот, тоа малку ќе ви делува чудно на почетокот, но за вас ќе биде интересно и задоволувачки. Оние кои се во долга врска, ќе се обидат да ја обноват страста.

РАБОТА: Мали проблеми ќе тропнат на вашата врата. Се обидувате на сите да им помогнете па ќе се најдете во жешката средина во која нема да ви биде воопшто пријатно. Можно е да одговарате за туѓите грешки, а за тоа сами сте виновни.

ЗДРАВЈЕ: Подобрете го расположението со омилената музика, отфрлете го стресот и зголемете ја дозата на витамини.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

ЉУБОВ: Одличен период во кој слободните ќе запознаат нови интересни личности, меѓу кои ќе биде и нивниот иден партнер. Оние во долга врска или брак ќе ја освежат љубовта со неколку романтични потези.

РАБОТА: Малку ќе потфрлите на деловното поле, но не се грижете, тоа ќе биде само на кратко. Колегите ќе забележат дека имате промени во приватниот живот и ќе ви помогнат со деловните обврски.

ЗДРАВЈЕ: Можна е настинка, подобрете го квалитетот на исхраната.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

ЉУБОВ: Во текот на оваа недела ќе дознаете една не толку пријатна вистина за вашиот партнер. Ќе бидете разочарани, па можно е да се обидете да барате утеха во првата личност од спротивниот пол на која ќе налетате.

РАБОТА: Ќе бидете загрижени за развојот на настаните на работното место, но не се грижете вашата среќна ѕвезда нема да дозволи некој да ви наштети. На половината од неделата ќе поминат сите загрижувачки настани.

ЗДРАВЈЕ: Одлично

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

ЉУБОВ: Ќе доживеете интересна и несекојдневна ситуација која ќе пробуди некои нови чувства кај вас. Нема да можете да и одолеете на личноста од спротивниот пол која ќе ви предложи нешто интерсно. Уживајте во убавите мигови.

РАБОТА: Можно е малку да ја запоставите работата, но не грижете се ништо страшно. Нема да постојат проблеми доколку малку ја освежите главата. Кон половината на неделата повторно максимално ќе се ангажирате за завршување на обврските.

ЗДРАВЈЕ: Можна е појава на вкочанетост, применувајте вежби за релаксација и истегање.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

ЉУБОВ: Имавте некои сомнежи во текот на минатата недела, а во текот на оваа ќе сфатите дека беспотребно сте се грижеле. Не ги отфрлувајте идеите на партнерот, оставете му малку простор за и тој да реши некоја задача од вашиот заеднички живот.

РАБОТА: Совршено се снаоѓате во деловниот живот. Некои обврски и задачи ви се одапред завршени, па затоа ќе имате доволно време да си посветите и самите на себе. Финансиски совет барајте само од стручни лица.

ЗДРАВЈЕ: Одлично

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

ЉУБОВ: Вашиот партнер јасно и гласно ќе ви ги каже неговите желби, не се фрустрирајте бидејќи нема да можете сите да ги исполните наеднаш, обидете се постепено да ги исполнувате, тие се важни за вашиот заеднички живот. Оние кои не се во врска, оваа недела им носи интересна личност.

РАБОТА: На работа ќе ве очекуваат вообичаените обврски, па нема да почувствувате промени на темпото. Некој ќе се обиде на дискретен начин да ви укаже каде сте грешеле во минатото, не се лутете.

ЗДРАВЈЕ: Променливото време може да ви донесе настинка

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

ЉУБОВ: Почетокот на неделата може да ви донесе мали недоразбирања со партнерот, но ништо опасно биејќи ќе ги поправите со искрен разговор. Ве очекуваат пријатни изненадувања.

РАБОТА: Мали проблеми и промени ќе настанат во вашиот деловен круг, па ќе се почувствувате малку несигурни и немоќни. Присутните Јупитер и Уран ја нагласуваат таинствноста, додека Меркур ви носи нови почетоци.

ЗДРАВЈЕ: Од оваа недела започнете да водите поздрав живот.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

ЉУБОВ: По неколкуте бурни разговори конечно ќе најдете заеднички јазик со партнерот. Не бидете премногу критични уште на прв поглед, бидејќи така ги бркате луѓето од вас. На некој пријател му е потребна вашата поддршка.

РАБОТА: Доколу работите во администрацијата или нешто поврзано со економија, оваа недела е одлична за вас. Интелектуално сте многу силни па нема да имате никаков проблем. Можни се мали потези кои ќе ви донесат големи приходи.

ЗДРАВЈЕ: Внесувајте поразновидна храна.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

ЉУБОВ: Се чини дека оваа недела нема да биде баш најповолна за припадницте на овој знак. Нивото на стрес ќе биде зголемено, па поддршката од партнерот и семејството ќе ви биде повеќе од потребна.

РАБОТА: Работата оваа недела не оди баш најдобро. Некои ќе донесуваат брзоплети одлуки кои можат да ги чинат пари и нерви. Препреките ќе постојат на секој чекор, а смиреноста ќе биде вашето најголемо оружје против нив.

ЗДРАВЈЕ: Зголемениот стрес ќе си го направи своето – несоница и главоболки.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

ЉУБОВ: Разведрување на ситуацијта. Поволна недела во која можете да направите некој посмел чекор. Нека не ве плашат грешките од минатото, променете го вашиот негативен став и ослободете се.

РАБОТА: Најверојатно дека оваа недела само ќе се досадувате, нема простор за напредок. Обидете се да си ја направите работата поинтересна, променете го пристапот кон обврските. За ситниците кои не ви се јасни обратете им се на колегите.

ЗДРАВЈЕ: Одлично

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

ЉУБОВ: Нема да знаете како да постапувате, ќе има позитивни настани, но повеќето ќе бидат негативни. Најдобро е да не повлекувате нагли потези. Паузирајте со емоциите со цел да не предизвикате уште поголем проблем.

РАБОТА: Се однесувате несоодветно, па најверојатно поради тоа ќе бидете казнети. Ставете им крај на малите и ситни лаги и измами бидејќи колегите и шефот одамна ви ги имаат прочитано намерите. Егото ви создава проблеми.

ЗДРАВЈЕ: Намалете ги мастите.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

ЉУБОВ: Поволен период за започнување на нешто ново. Новата врска или новото пријателство ќе донесат среќа во вашиoт живот. Бидете искрени уште на самиот почеток. Претставете се во вистинското светло.

РАБОТА: Големиот број на проекти нема да ви дозволи да се одморите. Издржете уште малку следи разведрување на деловен план. Плановите кои ги имате за во иднинa ќе биде потребно малку да ги одложите.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со бубрезите.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 15.07.2019 до 21.07.2019

  Неделен хороскоп 15.07.2019 до 21.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можни се бројни конфликти на работа. Обидете се да делувате пријателски и да дадете се од себе со цел…

 • Неделен хороскоп 08.07.2019 до 14.07.2019

  Неделен хороскоп 08.07.2019 до 14.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред вас е многу добра фаза во која нема да имате речиси ни малку деловни обврски, па така ќе…

 • Неделен хороскоп 01.07.2019 до 07.07.2019

  Неделен хороскоп 01.07.2019 до 07.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Агресивно настапувате. Вие сте добар работиник, но претерувате со докажувањето и колегите ви замеруваат. ЉУБОВ: Партнерот чувствува дека не може…

 • Неделен хороскоп 24.06.2019 до 30.06.2019

  Неделен хороскоп 24.06.2019 до 30.06.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Перодот е поволен за одмор и релаксација, не би требало да се преоптеретувате со деловните обврски. ЉУБОВ: На полето за…

 • Неделен хороскоп 17.06.2019 до 25.06.2019

  Неделен хороскоп 17.06.2019 до 25.06.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува некоја добивка на полето за финасии, наследство или добро ново партнерство. ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта можете…

 • Неделен хороскоп 10.06.2019 до 16.06.2019

  Неделен хороскоп 10.06.2019 до 16.06.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можни се бројни конфликти на работа. Обидете се да делувате пријателски и да дадете се од себе со цел…

 • Неделен хороскоп 03.06.2019 до 09.06.2019

  Неделен хороскоп 03.06.2019 до 09.06.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Неповолен период за финансиите. Не позајмувајте пари и не подигнувајте кредити. Можно е да западнете во големи долгови. ЉУБОВ: Можни…

 • Неделен хороскоп 27.05.2019 до 01.06.2019

  Неделен хороскоп 27.05.2019 до 01.06.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   ЉУБОВ: Проблематичен период во кој ќе се појават кавги и недоразбирања, но сето тоа ќе помине по оваа недела. Партнерот…

 • Неделен хороскоп 20.05.2019 до 26.05.2019

  Неделен хороскоп 20.05.2019 до 26.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Немате многу сила па деловните обврски ќе му ги препуштите на деловниот партнер. Ќе одлучите малку да одморите. ЉУБОВ: Оваа…

 • Неделен хороскоп 13.05.2019 до 19.05.2019

  Неделен хороскоп 13.05.2019 до 19.05.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред вас е опуштена фаза во која нема да имате премногу деловни грижи. ЉУБОВ: На полето за љубов ве очекува…