Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Jaguar Land Rover ќе ги „освежи“ сите модели

Време: 11:57

Датум: август 10, 2018

Категорија: АВТОБИЗ

Британскиот производител на автомобили „Jaguar Land Rover“ ќе ги „освежи“ сите свои модели во следните шест години.

Во меѓувреме, компанијата која е во индиска сопственост, исто така ќе претстави и четири нови модели.

Наскоро се очекува целосно новиот „Defender“, кој ќе се придружи на „SUV“ моделот на „Jaguar“ во конкурент од „Range Rover“ и електричниот „Range Rover“ ориентиран на теренско возење.

Исто така, во план е и втората генерација на „Range Rover Evoque“ која ќе биде основана на „PTA“ платформата која овозможува бензински, дизел и хибриден погон.

Па така тоа ќе биде првиот модел од „Jaguar Land Rover“ со чистиот „Indenium“ дизел агрегат кој ги претвора 90% од штетните во безопасни гасови.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Летно возење во малку поинакви услови

  Летно возење во малку поинакви услови

  Познато по високите температури, убавото време, годишните одмори и омилените патувања, летото е период од годината кој сите со нетрпение го очекуваме. Оваа година имаме…

 • Land Rover, Range Rover и Road Rover

  Land Rover, Range Rover и Road Rover

  „Land Rover“ и „Range Rover“ се долго синоним за британската авто-индустрија, а сега на оваа продукција ќе се приклучи и „Road Rover“. Како што пренесуваат…

 • BMW подготвува ривал на Porsche Panamerа

  BMW подготвува ривал на Porsche Panamerа

  По купето од новата „Serieѕ 8“, „BMW“ ќе претстави и кабриолет, но и „Gran Coupe“ верзија која беше забележана за време на тестирањата на патиштата…

 • Cupra Arona го „напаѓа“ Nissan Juke Nismo

  Cupra Arona го „напаѓа“ Nissan Juke Nismo

  „Seat“ планира до 2020-та да претстави спортска верзија на својот најмал кросовер кој ќе го има знакот на „Cupra“. „Cupra Arona“ со високи перформанси ќе…

 • Tesla ќе пушти евтин модел во 2022-ра година

  Tesla ќе пушти евтин модел во 2022-ра година

  Првиот навистина достапен модел на „Tesla“ треба да се појави на пазарот во 2022-ра година. Ова го откри директорот на производителот на електрични автомобили Илон…

 • РСБСП со совети: Тргнете безбедно и подготвено на семејно патување

  РСБСП со совети: Тргнете безбедно и подготвено на семејно патување

  Доколку тргнувате на пат во услови на зголемени температури посветете внимание на следното: Пред пакувањето – задолжително направете проверка на возилото кај вашиот овластен сервисер…

 • Maserati „тоне“, но FIAT верува во негово закрепнување

  Maserati „тоне“, но FIAT верува во негово закрепнување

  Иако во вториот квартал од 2018-та продажбата на „Maserati“ е намалена за дури 41% во однос на истиот период од минатата година, новиот шеф на…

 • Каде одат дизелите од Германија?

  Каде одат дизелите од Германија?

  Извозот на дизел автомобили, половни, од Германија само за една година е зголемен за 20,5% до 239.541 автомобили. Ова станува јасно од анализа на одделот…

 • Ferrari најави таинствен модел

  Ferrari најави таинствен модел

  „Ferrari“ ја покажа првата слика, која укажува на новиот модел на Италијанците, кој ќе биде претставен во средината на следниот месец. Проектот ја носи ознаката…

 • Ferrari добива најмногу од секој продаден автомобил

  Ferrari добива најмногу од секој продаден автомобил

  Италијанците заработуваат по 69.000 евра, „Bentley“ и „Tesla“ губат соодветно 17.000 и 11.000 евра Во првата половина на 2018-та година „Ferrari“ е брендот кој заработува…