Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Погледнете во работилницата во која се доработуваат моделите на Mercedes (видео)

Време: 11:34

Датум: јули 17, 2018

Категорија: АВТОБИЗ

За купувачите на кои дури ни новите „Mercedes“ модели во нивната фабричка состојба не се доволно добри, тука е „Brabus“ да има ги исполни сите желби.

„Brabus“ е најголемата и најпознатата компанија за доработка на возила од брендот „Mercedes“, но и „Smart“ автомобилите.

Oваа компанија е основана во 1977-ма, со седиште во градот Ботроп, која во Германија вработува околу 200 работници и уште толку ширум светот.

Основна дејност на „Brabus“ е подобрување на постоечките сериски модели на „Mercedes“ и „Smart“, a своите производи компанијата ги пласира на преку 100 светски пазари.

„Brabus“ го доработува практички секој модел кој ќе излезе од фабриката на германскиот авто-гигант, од лимузини, преку „SUV“ и теренски возила, па се до комбиња.

Клиентите кои сакаат нивниот „Mercedes“ да добие дополнителна коњска сила, но и различни подобрувања од козметичка природа, можат директно да нарачаат возило од „Brabus“ или можат да го донесат својот веќе купен автомобил да биде доработен.

Меѓу бројните додатоци кои се во понудата, може да се вградат специјални аеродинамички елементи, компоненти од карбон, моќни сопирачки, спортски издувен систем…

Покрај тоа, „Brabus“ ги доработува и олдтајмерите на „Mercedes“.

Благодарејќи на видеото кое го објави „Autogefuhl“, имаме можност да погледнеме како изгледа работилницата на „Brabus“.

На снимката може да се забележат и одредени модели на британски премиум брендови, кои се доработуваат во рамките на одделението на „Brabus“ – „Startech“.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Volvo S60 тргна за Европа од Америка

  Volvo S60 тргна за Европа од Америка

  „Volvo“ започна од САД да го извезува новиот „S60“, кој се произведува во фабриката во Јужна Каролина. Првите прмиероци од новата генерација на лимузината на…

 • Opel се фокусира на рели со ADAM и следната Corsa

  Opel се фокусира на рели со ADAM и следната Corsa

  Одлична традиција: Opel останува лојален на мотоспортот Европски шампионат во рели: следната Opel Corsa како R2 достапна на крајот на 2020 година Риселсхајм. Opel останува…

 • Компактни спортски автомобили во врвна форма: Новиот Audi TT RS Coupé и Новиот Audi TT RS Roadster

  Компактни спортски автомобили во врвна форма: Новиот Audi TT RS Coupé и Новиот Audi TT RS Roadster

  Audi Sport го прикажа врвниот модел на серијата TT, со уште подинамичен изглед, новиот TT RS со сигурност покажува што има да понуди. Неговиот петцилиндричен…

 • Хибридниот Peugeot 508 – до „стотка“ зa 4,3 секунди! (фото+видеo)

  Хибридниот Peugeot 508 – до „стотка“ зa 4,3 секунди! (фото+видеo)

  Францускиот производител го претстави концептот „Peugeot 508 Sport Engineered“ со „plug-in“ хибриден погон и спортски перформанси, пред официјалната премиера на ова возило на женевскиот авто-саем.…

 • Најпопуларните електрични возила во светот

  Најпопуларните електрични возила во светот

  Лидер е „Nissan Leaf“, но третото место ќе ве изненади. Центарот за истражување на соларната енергија и водородот во Баден-Виртемберг ги објави најпопуларните електрични во…

 • Subaru најави концептен кросовер со високи перформанси

  Subaru најави концептен кросовер со високи перформанси

  Речиси сите производители ги најавуваат своите премиери со таинствени фотографии и снимки oд моделите кои ќе ги претстават на престижниот саем за автомобили во Женева…

 • Mazda ги откри адутите на новата „тројка“ во Европа (фото+видео)

  Mazda ги откри адутите на новата „тројка“ во Европа (фото+видео)

  Јапонскиот производител ги објави фотографиите и спецификациите на новата „Mazdа3“ зa европскиот пазар. „Mazda“ во Лисабон ја одржа европската презентација на новата „тројка“. Пред новинарите…

 • Премиера: Новиот Ford Focus ST со 280 ks (фото+видео)

  Премиера: Новиот Ford Focus ST со 280 ks (фото+видео)

  „Ford“ ги објави фотографиите и техничките детали за спортската, „ST“ верзија на новиот „Focus“ кој ќе биде достапен со бензински и дизел мотори. Новиoт „Focus…

 • Новиот Stratos базиран на Ferrari ќе чини 500.000 евра (фото+видео)

  Новиот Stratos базиран на Ferrari ќе чини 500.000 евра (фото+видео)

  По минатогодишниот прототип, компанијата „Manifattura Automobili Torino“ (MAT) на саемот во Женева ќе ја претстави продукциската верзија на новата инкарнација на легендарниот „Lancia Stratos“. На…

 • Bentley го има новиот најбрз SUV нa светот! (видео)

  Bentley го има новиот најбрз SUV нa светот! (видео)

  „Bentley“ го претстави својот досега најмоќен „SUV“ модел – „Bentayga Speed“, за кој тврдат дека ја има најголемата максимална брзина од сите сериски произведени „SUV“…