14 јули, 2024
ПочетнаКУЛТУРАПочнува фестивалот за музички документарци „Скопје синема сити“

Почнува фестивалот за музички документарци „Скопје синема сити“

Денес во Кинотеката на Македонија со почеток во 19 часот ќе започне четврото издание на „Скопје синема сити“ со џез-изложба на фотографии од истакнатата фотографка Татјана Ранташа и со настап на Гоце Стефковски.

„По завршувањето на изложбата, во 20 часот, официјално со проекцијата на филмот ‘Кода‘ за Руичи Сакамото започнува петденвното патување со џез-музиката во филмско издание“, информираат организаторите на фестивалот.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП