Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Неделен хороскоп 14.05 до 20.05.2018

Време: 09:05

Датум: мај 14, 2018

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

oven1

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Во овој период можна е соработка со странци или некои нови партнери кои ќе ви дадат одлични предлози за бизнис. Соберете ги сите потребни информации.

ЉУБОВ: Според личноста која ви се допаѓа би требало да покажете поголема иницијатива. Доколку сте во брак ќе бидете подготвени на секаков вид на компромис.

ЗДРАВЈЕ: Проверете ја крвната слика.

bik1

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Во текот на оваа недела ќе добиете понуда на работното место која би можела да ви донесе повеќе пари и напредок во кариерата.

ЉУБОВ: Некоја Водолија ќе се обиде да ви покаже колку и значите. Вие повеќе ќе сакате времето да го поминувате со семејството и пријателите.

ЗДРАВЈЕ: Одлично се чувствувате.

bliznaci1

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Потребно е малку повеќе да се залагате за работата. Некако ја запоставувате во последно време, тоа може да ви донесе конфликти.

ЉУБОВ: Партнерот повеќе се интересира за вашиот бизнис успех отколку за романтичните моменти во пар. Искрено разговарајте со него.

ЗДРАВЈЕ: Можни се болки во мускулите.

rak1

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Некои помлади соработници можат да ви бидат од голема корист, особено доколку работите во медиуми или сте вклучени во некоја тимска работа.

ЉУБОВ: Слободните ќе имаат интересни шанси оваа недела. Оние во брак или врска целото слободно време ќе сакаат да го поминат со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствате.

lav1

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Очекувате одговор во врска со деловната понуда кој сте му ја дале на некој Бик или некој кој се занимава со трговија. Во текот на оваа недела вашата креативност ќе дојде до израз.

ЉУБОВ: Ако сте слободни ќе запознаете личност која не е премногу подготвена да се ангажира во љубовта, а тоа ќе ве разочара. Оние во врска ќе смислат убаво изненадување за партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Чувајте се од вируси.

devica1

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Сте поставиле превисоки цели, а немате ниту доволно време ниту енергија за да ги остварите. Обидете се да ја избегнете расправијата со некоја Шкорпија.

ЉУБОВ: Доста добро ја поднесувате ситуацијата во приватниот живот која не ви одговара, а совет е за своите проблеми на никого да не му зборувате.

ЗДРАВЈЕ: Слободното време искористете го за одмор.

vaga1

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Ќе добиете деловни понуди кои на прв поглед изгледаат одлично, но сепак разгледајте ги условите и размислете уште еднаш.

ЉУБОВ: Со упорноста и шармот ќе го постигнете она што го сакате. Оваа недела само ситни проблеми ќе ве измачуваат, бидете релаксирани.

ЗДРАВЈЕ: Одлично

shkorpija1

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Можен е пад на концентрацијата, затоа внимавајте да не потпишете некој документ што не треба да го потпишете. Поведете малку повеќе сметка за финансиите.

ЉУБОВ: Личноста која сте ја запознале на некое кратко патување едвај чека повторно да ве види, вие не сте ни свесни за тоа. Доколку сте во брак или врска тоа може да ви создаде големи проблеми.

ЗДРАВЈЕ: Исцрпени сте и уморни. Спијте и одмарајте повеќе.

strelec1

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Би било добро што поскоро да донесете одлука во врска со новата работа со странци или да ги завршите започнатите проекти, особено ако веќе подогло време ви стојат незавршени.

ЉУБОВ: Слободните ќе имаат шанси кај некој во знакот на Риби, оние во врска или брак ќе мораат целосно да му се посветат на партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Некој хроничен проблем кој го имате повторно ќе се активира.

jarec1

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Некој од пријателите ќе ви понуди да започнете заеднички бизнис. Еден Јарец ќе биде многу упорен, бидејќи ве смета за лице од доверба.

ЉУБОВ: Доколку ви се допаѓа некој кој е далеку, врската може да биде многу комплицирана. Не би требало да избрзувате со одлуките на приватен план.

ЗДРАВЈЕ: Зајакнете го имунитетот.

vodolija1

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Очекувате некаков подарок, позајмица или зголемување. Оваа недела е поволна за тоа.

ЉУБОВ: Доколку сте во врска со личност родена во земјен знак (Бик, Девица, Јарец) можна е сериозна кавга.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

rak1

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Доколку не сте подготвени за нов свеж почеток, продолжете со работата по старо, без големи очекувања.

ЉУБОВ: Доколку сте се искарале со партнерот, време е да ја спуштите топката и да се смирите. Не водете инает без потреба.

ЗДРАВЈЕ: Нервоза и стрес.14

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 15.10.2018 до 21.10.2018

  Неделен хороскоп 15.10.2018 до 21.10.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   ЉУБОВ: Оваа недела е многу важна за вашиот приватен односно љубовен живот. Интимното поле ви е нагласено, па потребно е…

 • Неделен хороскоп 24.09.2018 до 30.09.2018

  Неделен хороскоп 24.09.2018 до 30.09.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   ЉУБОВ: Оваа недела ќе имате богат социјален живот. Ќе бидете повикани на неколку настани, деловни, приватни, па дури и на…

 • Неделен хороскоп 10.09.2018 до 16.09.2018

  Неделен хороскоп 10.09.2018 до 16.09.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   ЉУБОВ: Ве очекува интересен состанок со лице кое е сосема спротивен карактер од вашиот, тоа малку ќе ви делува чудно…

 • Неделен хороскоп 03.09.2018 до 10.09.2018

  Неделен хороскоп 03.09.2018 до 10.09.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   ЉУБОВ: Променлив период во кој ќе имате измешани чувства за блиските лица. Доколку сакате нешто друго од нив, слободно кажете…

 • Неделен хороскоп 27.08.2018 до 02.09.2018

  Неделен хороскоп 27.08.2018 до 02.09.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Доколку се занимавате со приватна работа ќе бидете соочени со некакви ограничувања кои не сте ги очекувале. Можно е…

 • Неделен хороскоп 13.08.2018 до 19.08.2018

  Неделен хороскоп 13.08.2018 до 19.08.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Периодот е поволен ако работите две работи или ако сте во потрага за дополнителен извор за заработка. ЉУБОВ: Љубовната ситуација…

 • Неделен хороскоп 23.07.2018 до 29.07.2018

  Неделен хороскоп 23.07.2018 до 29.07.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Вие сте многу вредна личност. Но сепак не дозволувајте другите да го злоупотребат тоа. ЉУБОВ: Полни сте со љубов и…

 • Неделен хороскоп 02.07.2018 до 08.07.2018

  Неделен хороскоп 02.07.2018 до 08.07.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   ЉУБОВ: Ќе сакате некаква промена, можеби нов партнер ако стариот не ги слуша вашите препораки или можеби промена на друштвото…

 • Неделен хороскоп 04.06.2018 до 10.06.2018

  Неделен хороскоп 04.06.2018 до 10.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Време е сериозно да размислите за промена на работата или започнување на сопствен бизнис. Оваа недела ви нуди бројни…

 • Неделен хороскоп 28.05.2018 до 02.06.2018

  Неделен хороскоп 28.05.2018 до 02.06.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Вие сте авторитет во своето деловно опкружување, а и подобрување на финансиите ви доаѓа наскоро. ЉУБОВ: На полето за љубов…