22 мај, 2024
ПочетнаЗДРАВЈЕПрироден микс кој најбрзо ги намалува килограмите

Природен микс кој најбрзо ги намалува килограмите

Прочитајте за овој напиток кој ќе го ослободи вашето тело од токсини, ќе го подобри варењето и ќе го забрза слабеењето…

– 2дл сок од алое вера

– 1/4 главица зелена зелка

– 1 чајна лажичка изрендан ѓумбир

– по желба: прстофат свежи листови нане, половина краставица

Подготовка: Сите состојки ставете ги во блендер добро изблендирајте и испијте го напитокот.

Овој напиток од свежа зелка ја поттикнува детоксикацијата на телото, ја лекува кожата, го поттикнува варењето, го редуцира лошиот холестерол и помага при слабеење.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП