Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Неделен хороскоп – 15.01.2018 до 21.01.2018

Време: 10:32

Датум: јануари 15, 2018

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Пред вас е поволен период за работа, па можете да очекувате и помош од некој пријател на овој план.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта можете да очекувате многу интересна атмосфера, особено доколку ви се допаѓа некоја Водолија.

ЗДРАВЈЕ: На полето здравје не би требало да очекувате поголеми и значјани тегоби. Можни се мали нарушувања поврзани со грчеви во мускулите или нервниот систем.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Доколку сте планирале било каква промена на полето работа, овој период за вас е идеален за премин на ново работно место.

ЉУБОВ: На полето на љубовта состојбата е стабилна и добро ви е покрај саканата личност.

ЗДРАВЈЕ: Кога станува збор за здравјето, можно е да имате некои проблеми со болки во грбот, р`бетот, но исто така и со зглобовите, колената, стапалата… Коските ви се сега премногу чувствителни.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Ќе донесете некоја многу цврста одлука со која во иднина ќе се задржите. Идеален период за заминување во странство.

ЉУБОВ: На полето на љубовта имате некои сопирачки и тешко ви е да го надминете минатото.

ЗДРАВЈЕ: Здравствената состојба генерално ви е физички лоша, но психички сте премногу оптеретени и склони на мисли. Имате многу обврски и многу сте уморни и омалаксани.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Кога станува збор за финансии ќе имате некои несигурности кој ве загрижуваат и плашат.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација ви е променлива, склони сте на размислувања за прекинување на некоја емотивна врска.

ЗДРАВЈЕ: На полето здравје ве очекуваат проблеми со хормоните, а особено кај женските Ракови тоа може да биде нагласено. Покрај тоа, можни се чести главоболки, нервоза и проблеми со видот.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Можно е да ве вознемират некој вести кои ќе ги слушнете во врска со работата.

ЉУБОВ: Што се однесува до љубовта сте некако резервирани и партнерот ве замара дека не сте му доволно посветени.

ЗДРАВЈЕ: На полето здравје можни се промени со крвниот притисок, кој нагло ќе се зголемува, но и во пределот на грбот и пределот на слепоочницата кои може да бидат болни и напнати. Посоветувајте се со доктор.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Имате впечаток дека не сакате некои свои идеи да ги спроведете до крај во дело.

ЉУБОВ: На полето на љубовта ве очекува мало затишје, односно повеќе сте посветени на работата, отколку на вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Кога станува збор за здравјето можете да очекувате помал пад на имунитетот и некои чудни симптоми покрај тоа, како што е промена на кожата и слично. Зголемете го внесувањето на витамините и минералите и внимавајте на исхраната.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Работите кои одамна ги имате започнато сега можете да ги завршите до крај.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта можете да очекувате можност да донесете некоја дефинитивна одлука.

ЗДРАВЈЕ: На полето здравје можни се проблеми со циркулацијата, реумата или ишијасот. Ладното генерално ви пречи и би требало да се затоплувате. Исто така внимавајте да не се префорсирате со напорна работа.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Енергични сте и подготвени да го дадете вашиот максимум во работата. Доколку сте приватник ќе имате некои изненадувања.

ЉУБОВ: Емотивно имате малку проблеми со нервозата во односот со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Здравствената состојба кај вас генерално не би требало да биде лошо затоа што имате многу енергија, но со тек на време ќе бидете склони на зголемена температура или болни и воспалени состојби.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Можете да очекувате можност за некое кратко бизнис патување кое може да биде добро за вас.

ЉУБОВ: На полето на љубовта ве очекуваат промени во комуникацијата со личноста која ви се допаѓа.

ЗДРАВЈЕ: Можни се мали проблеми со дишните патишта, склони сте на инфекции, но и на проблеми поврзани со кашлањето, потешкото дишење и астмата.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Ве очекува можност да дојдете до подобра плата или ќе добиете некој прилив на пари кои ги очекувате.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта би требало да имате многу добар момент со личноста која ја сакате.

ЗДРАВЈЕ: Пред вас е фаза во која нема да имате поголеми проблеми или тегоби. Единствено што може повремено да ви создаде проблем е забоболката, па внимавајте на тоа.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Не е приод во кој можете да донесете вистинска одлука, па би било подобро да не правите вистински чекори на деловен план.

ЉУБОВ: Ситуацијата во љубовта исто така ве загрижува.

ЗДРАВЈЕ: Кога станува збор за здравјето можни се почести главоболки, промени на расположението, проблеми со нервозата, несоницата, несвесноста. Генерално треба да се чувате, затоа што сте премногу чувствителни.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Имате впечаток дека бизнис планот сега ви е некако недифиниран и тоа ви пречи.

ЉУБОВ: Флертувате со личност за која не сте сигурни дека го посакува истото што и вие.

ЗДРАВЈЕ: На полето на здравјето се можни помали проблеми поврзани со зголемување на хроничните тегоби или враќање на некои симптоми од минатото. Би било добро да се консултирате со вашиот лекар за тоа.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп – 16.04.2018 до 22.04.2018

  Неделен хороскоп – 16.04.2018 до 22.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Оваа недела не е многу поволна за вас, избенувајте јавни настапи и говори, бидејќи можно е да се…

 • Неделен хороскоп – 09.04.2018 до 15.04.2018

  Неделен хороскоп – 09.04.2018 до 15.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Вашите планови за иднината се прилично нејасни, колегите и соработниците не ве сфаќаат. ЉУБОВ: За да пронајдете личност…

 • Неделен хороскоп – 02.04.2018 до 08.04.2018

  Неделен хороскоп – 02.04.2018 до 08.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Среќни сте поради деловната понуда која сте ја добиле. Ве очекува можност да остварите напредок кој го очекувавте.…

 • Неделен хороскоп – 12.03.2018 до 18.03.2018

  Неделен хороскоп – 12.03.2018 до 18.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекуваат важни случувања на деловниот план во оваа недела, бидете подготвени да одговорите на секоја ситуација. ЉУБОВ: Кога…

 • Неделен хороскоп – 05.03.2018 до 11.03.2018

  Неделен хороскоп – 05.03.2018 до 11.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува поволен период во кој можете да дојдете до некои пари од наследство или отштета. ЉУБОВ: На…

 • Неделен хороскоп – 26.02.2018 до 04.03.2018

  Неделен хороскоп – 26.02.2018 до 04.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува можност да дојдете до подобри комуникации со претпоставените. Ќе успеете да направите промена на работен план.…

 • Неделен хороскоп – 12.02.2018 до 18.02.2018

  Неделен хороскоп – 12.02.2018 до 18.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можно е да не размислувате сосема рационално сега и да сте склони на мали заблуди на деловниот план.…

 • Неделен хороскоп – 05.02.2018 до 11.02.2018

  Неделен хороскоп – 05.02.2018 до 11.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се надевате на значително финансиско подобрување во текот на овој период. ЉУБОВ: На полето за љубов…

 • Неделен хороскоп – 29.01.2018 до 04.02.2018

  Неделен хороскоп – 29.01.2018 до 04.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува многу добра фаза во која воопшто нема да ве загрижуваат никакви деловни проблеми. ЉУБОВ: На полето…

 • Неделен хороскоп – 22.01.2018 до 28.01.2018

  Неделен хороскоп – 22.01.2018 до 28.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува период исполнет со среќа и генерално олеснување на сите полиња, па и на деловното. ЉУБОВ: Кога…