Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,098.79 0.29%    BESK 7,738.39 -2.05%    GRNT 743.11 -1.78%    KMB 4,373.93 0.64%    MKSD 204.00 9.68%    MPT 30,016.78 0.05%    MTUR 4,100.00 -0.41%    OHB 6,498.44 0.11%    PPIV 44,500.00 0%    RMDEN16 95.50 0.42%    RZLE 14.00 0%    RZLV 44.00 0%    RZUS 124.82 -0.94%    STB 1,022.50 -0.26%    STBP 1,102.85 0.07%    STIL 132.97 3.31%    TEL 270.00 -1.46%    TNB 13,718.00 3%    TPLF 1,573.88 -1.18%    TTK 860.00 -1.23%    UNI 2,420.09 2.55%    ZILU 238.00 8.18%    

Неделен хороскоп – 25.12.2017 до 31.12.2017

Време: 10:51

Датум: декември 25, 2017

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Вашите џебови ќе имаат доволно пари, затоа не грижете се за тоа. Периодот не е поволен за избрзани одлуки.

ЉУБОВ: Слободните ќе запознаат некоја Шкорпија, оние во врска или брак ги очекува стабилен период.

ЗДРАВЈЕ: Проверувајте го почесто крвниот притисок.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Лесно ќе ги извршувате секојдневните активности, ќе имате среќа па ќе се здобиете и со некој денар повеќе.

ЉУБОВ: Слободните ги очекува голема страст со Јарец. Ќе оставите многу добар впечаток.

ЗДРАВЈЕ: Можна костоболка.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Аспектите ви се влошени, ви се советува да не се расфрлате со пари, бидејќи ќе ви недостасуваат.

ЉУБОВ: Ќе бидете среќни на љубовен план, се што очекувавте ќе ви се исполни.

ЗДРАВЈЕ: Релативно добро без сериозни проблеми.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Ќе имате предизвикувачка ситуација на полето за финансии и ќе морате добро да размислите каде ќе ве одведе целата таа енергија во која сте се вплеткале.

ЉУБОВ: Во љубовта работите ќе бидат променливи. Можни се и нежности и кавги.

ЗДРАВЈЕ: Ќе бидете исцрпени.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Внимавајте некои лица со кои можете да започнете соработка може да бидат неискрени и да ве изиграат.

ЉУБОВ: Внимавајте на кавгите во врската или бракот, ќе ви станат секојдневие.

ЗДРАВЈЕ: Проверете го статусот на хормоните.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Имате доста енергична недела пред вас, ќе имате премногу обврски и ќе бидете во трчање, но на крајот се ќе завршите без проблем.

ЉУБОВ: Вашиот социјален живот е на завидно ниво, па се очекува да не бидете уште долго време слободни.

ЗДРАВЈЕ: Бубрезите ви се слаба точка.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Внимавајте некој од страна да не ви ги расипе деловните планови. Некој ќе сака да ве измами.

ЉУБОВ: Ќе му бидете целосна поддршка на партнерот, но и вие ќе имате потреба од тоа.

ЗДРАВЈЕ: Можен проблем со репродуктивните органи.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: На деловниот план ќе ви владее колебливоста. Нема да знаете кој потег да го направите, па ќе се најдете во проблеми.

ЉУБОВ: Ќе бидете малку скржави со емоциите. Нема да имате време за партнерот, односно тоа нема да ви биде приоритет.

ЗДРАВЈЕ: Ви се препорачува одмор.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: На деловниот план ќе имате поддршка од еден Јарец или Бик. Ќе имате доволно време успешно да ја завршите деловната година.

ЉУБОВ: Ќе ве надвладеат силните емоции. Доколку партнерот не ви возврати, можно е да побарате внимание кај некој друг.

ЗДРАВЈЕ: Проверете ја крвната слика.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Можни се некои проблеми со деловниот партнер или со надредените. Бидете смирени не избрзувајте со потезите.

ЉУБОВ: На ова поле ќе владее нервозата бидејќи со партнерот не можете да се договорите за многу нешта.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со бубрезите.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Ќе имате проблематична комуникација па тешко ќе доаѓате до важни информации. Деловните активности ќе ви бидат отежнати.

ЉУБОВ: Една Девица е заинтересирана за вас и ќе направи многу нешта за да и посветите внимание.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Можно е нешто да ви го попречи текот на финансиите. Ќе имате некој проблем за кој ќе ви биде потребна туѓа помош.

ЉУБОВ: Ќе бидете многу романтични, а партнерот ќе ви возврати со истите чувства. Ќе се чувствате волшебно.

ЗДРАВЈЕ: Проверете ја штитната жлезда.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 14.05 до 20.05.2018

  Неделен хороскоп 14.05 до 20.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Во овој период можна е соработка со странци или некои нови партнери кои ќе ви дадат одлични предлози за…

 • Неделен хороскоп – 07.05.2018 до 13.05.2018

  Неделен хороскоп – 07.05.2018 до 13.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можни се бројни конфликти на работа. Обидете се да делувате пријателски и дадете се од себе да се смири…

 • Неделен хороскоп – 09.04.2018 до 15.04.2018

  Неделен хороскоп – 09.04.2018 до 15.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Вашите планови за иднината се прилично нејасни, колегите и соработниците не ве сфаќаат. ЉУБОВ: За да пронајдете личност…

 • Неделен хороскоп – 02.04.2018 до 08.04.2018

  Неделен хороскоп – 02.04.2018 до 08.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Среќни сте поради деловната понуда која сте ја добиле. Ве очекува можност да остварите напредок кој го очекувавте.…

 • Неделен хороскоп – 12.03.2018 до 18.03.2018

  Неделен хороскоп – 12.03.2018 до 18.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекуваат важни случувања на деловниот план во оваа недела, бидете подготвени да одговорите на секоја ситуација. ЉУБОВ: Кога…

 • Неделен хороскоп – 05.03.2018 до 11.03.2018

  Неделен хороскоп – 05.03.2018 до 11.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува поволен период во кој можете да дојдете до некои пари од наследство или отштета. ЉУБОВ: На…

 • Неделен хороскоп – 26.02.2018 до 04.03.2018

  Неделен хороскоп – 26.02.2018 до 04.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува можност да дојдете до подобри комуникации со претпоставените. Ќе успеете да направите промена на работен план.…

 • Неделен хороскоп – 12.02.2018 до 18.02.2018

  Неделен хороскоп – 12.02.2018 до 18.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можно е да не размислувате сосема рационално сега и да сте склони на мали заблуди на деловниот план.…

 • Неделен хороскоп – 05.02.2018 до 11.02.2018

  Неделен хороскоп – 05.02.2018 до 11.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се надевате на значително финансиско подобрување во текот на овој период. ЉУБОВ: На полето за љубов…

 • Неделен хороскоп – 29.01.2018 до 04.02.2018

  Неделен хороскоп – 29.01.2018 до 04.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува многу добра фаза во која воопшто нема да ве загрижуваат никакви деловни проблеми. ЉУБОВ: На полето…