Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,098.79 0.29%    BESK 7,738.39 -2.05%    GRNT 743.11 -1.78%    KMB 4,373.93 0.64%    MKSD 204.00 9.68%    MPT 30,016.78 0.05%    MTUR 4,100.00 -0.41%    OHB 6,498.44 0.11%    PPIV 44,500.00 0%    RMDEN16 95.50 0.42%    RZLE 14.00 0%    RZLV 44.00 0%    RZUS 124.82 -0.94%    STB 1,022.50 -0.26%    STBP 1,102.85 0.07%    STIL 132.97 3.31%    TEL 270.00 -1.46%    TNB 13,718.00 3%    TPLF 1,573.88 -1.18%    TTK 860.00 -1.23%    UNI 2,420.09 2.55%    ZILU 238.00 8.18%    

Неделен хороскоп – 18.12.2017 до 24.12.2017

Време: 10:46

Датум: декември 18, 2017

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Пред вас е многу поволен период во кој ќе имате доста деловни обврски но и успех.

ЉУБОВ: На полето за љубов точно знаете што сакате и можете да ја освоите личноста која ви се допаѓа.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со грбот, коските.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Во овој период ќе имате доста слободно време за уживање и патување, нема да бидете оптеретени со работа.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта можете да очекувате многу страствена авантура.

ЗДРАВЈЕ: Ќе бидете полни со енергија и добро здравје.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Моменталниот период не е баш најдобар за вас па немојте никако да ризикувате на деловно-финансиското поле.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација исто така не е добро поставена, со партнерот постои голема недоверба.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми како омалаксаност, низок притисок и несвестица.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Максимално сте и посветени на работата и многу сериозно ја сфаќате својата должност.

ЉУБОВ: На полето за љубов ве очеуваат големи одлуки – да продолжите со стариот партнер или не.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со коските, реума.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Пред вас се некои важни животни одлуки на полето за кариера, можно е на некои работи да им ставите крај.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта немате преголем интерес за личноста која ви се додворува.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми поради лошиот имунитет.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Пред вас е период во кој лесно можете да создадете погрешна слика за некои деловни случувања.

ЉУБОВ: На полето за љубов ве очекува лоша комуникација со саканото лице.

ЗДРАВЈЕ: Можна појава на аритмија.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Доколку се занимавате со приватна работа периодот е тежок, а во спротивно ќе уживате.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација ќе ви биде остварена преку бројни нови познанства, флерт и убави случувања.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со мочниот меур.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Многу сте енергични, активни и полни со пареа да ја обавите својата работа.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта ве очекува некој интересен флерт со личност од работа.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Полето за финансии би можело да ви осцилира во тековниот период, но на крајот ќе дојде до стабилизација.

ЉУБОВ: Љубовната состојба не ви е идеална но имате желба да го поправите односот со саканото лице.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со грлото, забите и слузокожата во усната шуплина.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Периодот не ви е поволен за работа, па доколку можете, сега посветете им се на некои други работи – на пример семејството.

ЉУБОВ: На полето за љубов ви следи некое мало разочарување.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со очите, главоболка, висок притисок.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Пред вас е период на интровертност, нема да бидете премногу активни на полето за работа, повеќе ќе се занимавате со идеи.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта имате некои дилеми во врска со личноста која ви се допаѓа.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со нозете, во вид на проширени вени, но и со психата.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: На полето за работа ве очекува сосема стабилна состојба, нема да имате поголеми проблеми или несогласувања со пошироката деловна околина.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација малку е монотона, не сте задоволни но сега не гледате нови можности.

ЗДРАВЈЕ: Чувствителен нервен систем.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 14.05 до 20.05.2018

  Неделен хороскоп 14.05 до 20.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Во овој период можна е соработка со странци или некои нови партнери кои ќе ви дадат одлични предлози за…

 • Неделен хороскоп – 07.05.2018 до 13.05.2018

  Неделен хороскоп – 07.05.2018 до 13.05.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можни се бројни конфликти на работа. Обидете се да делувате пријателски и дадете се од себе да се смири…

 • Неделен хороскоп – 09.04.2018 до 15.04.2018

  Неделен хороскоп – 09.04.2018 до 15.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Вашите планови за иднината се прилично нејасни, колегите и соработниците не ве сфаќаат. ЉУБОВ: За да пронајдете личност…

 • Неделен хороскоп – 02.04.2018 до 08.04.2018

  Неделен хороскоп – 02.04.2018 до 08.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Среќни сте поради деловната понуда која сте ја добиле. Ве очекува можност да остварите напредок кој го очекувавте.…

 • Неделен хороскоп – 12.03.2018 до 18.03.2018

  Неделен хороскоп – 12.03.2018 до 18.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекуваат важни случувања на деловниот план во оваа недела, бидете подготвени да одговорите на секоја ситуација. ЉУБОВ: Кога…

 • Неделен хороскоп – 05.03.2018 до 11.03.2018

  Неделен хороскоп – 05.03.2018 до 11.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува поволен период во кој можете да дојдете до некои пари од наследство или отштета. ЉУБОВ: На…

 • Неделен хороскоп – 26.02.2018 до 04.03.2018

  Неделен хороскоп – 26.02.2018 до 04.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува можност да дојдете до подобри комуникации со претпоставените. Ќе успеете да направите промена на работен план.…

 • Неделен хороскоп – 12.02.2018 до 18.02.2018

  Неделен хороскоп – 12.02.2018 до 18.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можно е да не размислувате сосема рационално сега и да сте склони на мали заблуди на деловниот план.…

 • Неделен хороскоп – 05.02.2018 до 11.02.2018

  Неделен хороскоп – 05.02.2018 до 11.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се надевате на значително финансиско подобрување во текот на овој период. ЉУБОВ: На полето за љубов…

 • Неделен хороскоп – 29.01.2018 до 04.02.2018

  Неделен хороскоп – 29.01.2018 до 04.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува многу добра фаза во која воопшто нема да ве загрижуваат никакви деловни проблеми. ЉУБОВ: На полето…