Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,711.00 -0.22%    CKB 600.00 0%    GRNT 749.26 2.64%    KMB 3,877.73 2.32%    MPT 29,000.00 3.2%    OHB 5,603.27 -0.83%    OKTA 3,582.84 3.79%    PPIV 38,450.00 -2.94%    SBT 1,901.00 -2.9%    STB 940.00 0%    STIL 125.00 0.47%    TEL 280.11 0.04%    TNB 13,150.00 0%    TPLF 1,800.00 0.03%    ZILU 167.71 1.64%    

Неделен хороскоп – 28.08.2017 до 03.09.2017

Време: 09:55

Датум: август 28, 2017

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Пред вас е поволен период во кој на деловен план се ќе ви биде лесно и едноставно.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта слободните може да очекуваат започнување на врска со личност од странство.

ЗДРАВЈЕ: Добра состојба, ќе имате многу енергија.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Можно е да сте нетрпеливи некои работи да ги доведете до крај па токму затоа на работа постојано ќе бидете во гужва и брзање.

ЉУБОВ: На полето за љубов ве очекува променлива ситуација, како и проблеми со љубомора.

ЗДРАВЈЕ: Можни се некои хормонални промени, како и проблеми со чувствителна кожа.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Се трудите да оставите добар впечаток на работа, но речиси секогаш ви се случува да направите некоја ситна грешка.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација кај вас е стабилна и добро се чувствате покрај својот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Можна е некоја инфекција и проблеми со температура.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Максимално ќе и бидете посветени на работата и своите должности сосема сериозно ќе ги сфаќате.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта ќе имате одличен однос со саканото лице и ќе уживате покрај него.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со црниот дроб, жолчката или пак желудникот.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Можно е некои работи да не ги гледате на вистинскиот начин, па можно е да донесете погрешна проценка.

ЉУБОВ: На полето за љубовта ве очекува средба со личност со која би можеле да имате заедничка иднина.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со видот, можна е и мала омалаксаност.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: На полето за работа конечно оваа недела ќе успеете да остварите стабилизација, се ќе биде онака како што треба.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација ќе биде генерално добра, без поголеми кавги и проблеми со саканото лице.

ЗДРАВЈЕ: Поведете сметка за стомакот, можни проблеми со варењето.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Периодот не е поволен за деловни патувања, па затоа најдобро е да не ризикувате.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта, нагло би можеле да ја прекинете врската и да влезете во нов флерт.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со грлото и крајниците.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Пред вас е поволен период во кој ќе успеете финансиски да се стабилизирате.

ЉУБОВ: На полето за љубов се ќе оди онака како шо сте сакале, нема да имате ниту најситни проблеми.

ЗДРАВЈЕ: Генерално солидно.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Можно е да имате големи оптеретувања и обврски на полето за работа во овој период.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација малку ќе ви биде тешка бидејќи партнерот од вас ќе бара да донесете некоја важна одлука.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со коските, рбетот, во вид на вкочанетост.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Пред вас е фаза во која ќе имате прилика да се одморите од бројните обврски.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта можете да очекувате некои интересни промени и необични случувања.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со несоница.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Можете да очекувате дека ќе ги подобрите односите со своите колеги.

ЉУБОВ: На полето за љубов засега нема поголеми промени, ако сте слободни тоа ќе остане така уште некое време.

ЗДРАВЈЕ: Можни се хронични проблеми поврзани за чувствителните зглобови, стапала, коски, но и нервниот систем.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Ќе успеете да остварите деловен напредок кој не сте го очекувале, пред вас периодот е многу поволен.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација е малку проблематична, ќе дојде до заладување на односите со саканото лице.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со забите, непцата.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп – 16.04.2018 до 22.04.2018

  Неделен хороскоп – 16.04.2018 до 22.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Оваа недела не е многу поволна за вас, избенувајте јавни настапи и говори, бидејќи можно е да се…

 • Неделен хороскоп – 09.04.2018 до 15.04.2018

  Неделен хороскоп – 09.04.2018 до 15.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Вашите планови за иднината се прилично нејасни, колегите и соработниците не ве сфаќаат. ЉУБОВ: За да пронајдете личност…

 • Неделен хороскоп – 02.04.2018 до 08.04.2018

  Неделен хороскоп – 02.04.2018 до 08.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Среќни сте поради деловната понуда која сте ја добиле. Ве очекува можност да остварите напредок кој го очекувавте.…

 • Неделен хороскоп – 12.03.2018 до 18.03.2018

  Неделен хороскоп – 12.03.2018 до 18.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекуваат важни случувања на деловниот план во оваа недела, бидете подготвени да одговорите на секоја ситуација. ЉУБОВ: Кога…

 • Неделен хороскоп – 05.03.2018 до 11.03.2018

  Неделен хороскоп – 05.03.2018 до 11.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува поволен период во кој можете да дојдете до некои пари од наследство или отштета. ЉУБОВ: На…

 • Неделен хороскоп – 26.02.2018 до 04.03.2018

  Неделен хороскоп – 26.02.2018 до 04.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува можност да дојдете до подобри комуникации со претпоставените. Ќе успеете да направите промена на работен план.…

 • Неделен хороскоп – 12.02.2018 до 18.02.2018

  Неделен хороскоп – 12.02.2018 до 18.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можно е да не размислувате сосема рационално сега и да сте склони на мали заблуди на деловниот план.…

 • Неделен хороскоп – 05.02.2018 до 11.02.2018

  Неделен хороскоп – 05.02.2018 до 11.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се надевате на значително финансиско подобрување во текот на овој период. ЉУБОВ: На полето за љубов…

 • Неделен хороскоп – 29.01.2018 до 04.02.2018

  Неделен хороскоп – 29.01.2018 до 04.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува многу добра фаза во која воопшто нема да ве загрижуваат никакви деловни проблеми. ЉУБОВ: На полето…

 • Неделен хороскоп – 22.01.2018 до 28.01.2018

  Неделен хороскоп – 22.01.2018 до 28.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува период исполнет со среќа и генерално олеснување на сите полиња, па и на деловното. ЉУБОВ: Кога…