Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,727.73 -0.04%    GRNT 730.00 0.14%    KMB 3,789.68 1.44%    KSPR1 26.00 0%    KVAS 12,000.00 0%    MPT 28,100.00 -1.4%    MTUR 4,204.00 0.06%    OHB 5,650.00 0%    OKTA 3,452.06 3.02%    RADE 1,521.00 3.47%    RMDEN16 95.10 0%    RZUS 134.00 2.07%    SBT 1,957.78 0.71%    STB 940.00 0%    STBP 688.00 0%    STIL 124.42 3.87%    TKVS 3,987.14 -0.32%    TNB 13,150.00 1.15%    TPLF 1,799.53 2.06%    TTK 884.00 0%    VROS 14,640.00 2.74%    ZILU 165.00 -1.2%    ZPKO 2,809.00 0.04%    

Неделен хороскоп – 08.05.2017 до 14.05.2017

Време: 10:57

Датум: мај 8, 2017

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Успешно предвидувате нечии деловни потези и умеете да го наметнете своето мислење. Одлично се справувате со проблемите.

ЉУБОВ: Ќе се појави љубомора која всушност ќе ве натера да донесувате погрешни заклучоци за партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Mожна е настинка, вирусна инфекција

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Оваа недела дополнително ќе се стабилизирте на деловен план и ќе зацврстите некои претходни деловни договори. Цело време ќе ве следат поволни нешта.

ЉУБОВ: Тешко доаѓате до промени на љубовен план, иако ги посакувате. Некои работи едноствано не ви одат, затоа почекајте малку, не очајувајте.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте доколку забележите хроничен замор.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Имате специфичен начин на изразување кој луѓето од вашето опкружување често не можат да го разберат. И покрај тоа не се откажувате од своите цели.

ЉУБОВ: Дефинирајте ја ситуацијата на љубовен план и направете се што е потребно за да му ги докажете на партнерот вашите намери.

ЗДРАВЈЕ: Поведете сметка за забите.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Ги одложувате своите обврски со надеж дека ќе направите некоја отстапка. Ќе се појави некој проблем но ќе го најдете решението.

ЉУБОВ: Малку се досадувате кога станува збор за љубовното поле. Можеби вашата врска станала монотона, внесете свежина во неа.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со кашлица или болка во белите дробови.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Преоптеретени сте со деловни обврски и немате повеќе сила да се посветите на било што друго. Вложувате максимални напори.

ЉУБОВ: Имате намера да освоите нечие внимание, но тоа го правите на многу погрешен начин.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со репрoдуктивните органи.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Можете да очекувате решение на некои важни финансиски прашања, или ќе заштедите некој денар или ќе отплатите некој долг.

ЉУБОВ: Емотивно сте генерално стабилни, каков и да ви е статусот. Задоволни сте од себе и од партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со белите дробови.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Обрнете им внимание на своите проблеми и побарајте финансиска поддршка.

ЉУБОВ: Со партнерот ќе одлучите да промените многу нешта, доколку не ви успее планот ќе бидете одлучни да ја прекинете врската.

ЗДРАВЈЕ: Нервоза и стрес.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Можни се кавги и расправии со деловните партнери. Сметате дека тие не ги исполнуваат вашите очекувања.

ЉУБОВ: Саканото лице ви е максимално посветено и имате прилика да уживате во заедничките моменти.

ЗДРАВЈЕ: Одлично

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Тешката атмосфера во работното опкружување доста влијае на вас, па намалена ви е и волјата да се трудите за подобри резултати.

ЉУБОВ: Имате проблеми со љубомората на партнерот кој го следи секој ваш чекор и не ви дава простор да дишете, седнете и отворено разговарајте.

ЗДРАВЈЕ: Можна е главоболка.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Поволен период доколку планирате да побарате некоја позајмица или кредит. Благо финансиско подобрување доаѓа кон вас.

ЉУБОВ: Доколку се во врска оваа недела ќе биде прилично мирно, оние кои се слободни може да очекуваат нов контакт.

ЗДРАВЈЕ: Регулирајте го внесувањето на течности.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Ќе ви се отвори прилика да склопите некој важен договор со важни соработници од странство.

ЉУБОВ: Дефинирајте ја ситуацијата на љубовен план и направете се што е потребно за да му ги докажете на партнерот вашите намери.

ЗДРАВЈЕ: Не претерувајте со цигарите и алкохолот.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Доколку сте планирале било каков вид на соработка со странство или патување ова е идеален период. Ќе ви помогне женско лице постаро од вас.

ЉУБОВ: Доколку сте во брак односите со партнерот ќе бидат совршени. Останатите нека ги држат очите отворени.

ЗДРАВЈЕ: Можни се мали проблеми со бубрезите.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп – 16.04.2018 до 22.04.2018

  Неделен хороскоп – 16.04.2018 до 22.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Оваа недела не е многу поволна за вас, избенувајте јавни настапи и говори, бидејќи можно е да се…

 • Неделен хороскоп – 09.04.2018 до 15.04.2018

  Неделен хороскоп – 09.04.2018 до 15.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Вашите планови за иднината се прилично нејасни, колегите и соработниците не ве сфаќаат. ЉУБОВ: За да пронајдете личност…

 • Неделен хороскоп – 02.04.2018 до 08.04.2018

  Неделен хороскоп – 02.04.2018 до 08.04.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Среќни сте поради деловната понуда која сте ја добиле. Ве очекува можност да остварите напредок кој го очекувавте.…

 • Неделен хороскоп – 12.03.2018 до 18.03.2018

  Неделен хороскоп – 12.03.2018 до 18.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекуваат важни случувања на деловниот план во оваа недела, бидете подготвени да одговорите на секоја ситуација. ЉУБОВ: Кога…

 • Неделен хороскоп – 05.03.2018 до 11.03.2018

  Неделен хороскоп – 05.03.2018 до 11.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува поволен период во кој можете да дојдете до некои пари од наследство или отштета. ЉУБОВ: На…

 • Неделен хороскоп – 26.02.2018 до 04.03.2018

  Неделен хороскоп – 26.02.2018 до 04.03.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува можност да дојдете до подобри комуникации со претпоставените. Ќе успеете да направите промена на работен план.…

 • Неделен хороскоп – 12.02.2018 до 18.02.2018

  Неделен хороскоп – 12.02.2018 до 18.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можно е да не размислувате сосема рационално сега и да сте склони на мали заблуди на деловниот план.…

 • Неделен хороскоп – 05.02.2018 до 11.02.2018

  Неделен хороскоп – 05.02.2018 до 11.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се надевате на значително финансиско подобрување во текот на овој период. ЉУБОВ: На полето за љубов…

 • Неделен хороскоп – 29.01.2018 до 04.02.2018

  Неделен хороскоп – 29.01.2018 до 04.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува многу добра фаза во која воопшто нема да ве загрижуваат никакви деловни проблеми. ЉУБОВ: На полето…

 • Неделен хороскоп – 22.01.2018 до 28.01.2018

  Неделен хороскоп – 22.01.2018 до 28.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува период исполнет со среќа и генерално олеснување на сите полиња, па и на деловното. ЉУБОВ: Кога…