Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Неделен хороскоп – 07.05.2018 до 13.05.2018

Време: 09:28

Датум: мај 7, 2018

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

nedelen-nedelen-horoskop-zodiak

oven1

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Можни се бројни конфликти на работа. Обидете се да делувате пријателски и дадете се од себе да се смири тензијата.

ЉУБОВ: Отвоено не ги покажувате вашите емоции. Мистични сте, а на партнерот на некој начин тоа не му се допаѓа.

ЗДРАВЈЕ: Уморни сте и исцрпени, затоа што Ви недостига сон, па поради тоа потрудете се почесто да спиете.

bik1

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Креативни сте, иновативни и интуитивни. Искористете ги овие особини за постигнување на значаен бизнис успех.

ЉУБОВ: Доколку во ваша близина имате лице родено во знакот на Близнаци, размислете да го пробудите односот со него/неа.

ЗДРАВЈЕ: Стрес и напнатост.

bliznaci1

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Oва е поволна недела за барање работа, затоа што планетите покажуваат дека со сигурност ќе се вработите.

ЉУБОВ: Ве очекува интересна авантура со личност која ќе ја запознаете на работа или во некоја образовна институција. Меѓутоа, мали се шансите тоа да прерасне во нешто повеќе.

ЗДРАВЈЕ: Започнете со корективни вежби.

rak1

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: На бизнис план се е во најдобар ред. Очекувајте преговори во врска со голема заработка.

ЉУБОВ: Поради премногу обврски на работа нема да можете да се посветите на вашиот љубовен живот. Тоа ќе Ви создаде бројни проблеми со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со очите.

lav1

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Посакувате да ги решите сите ваши проблеми преку ноќ. Меѓутоа, тоа не е возможно.

ЉУБОВ: Венера, Сонце и Фортуна се во голема пораст. Судената љубов чека на Вас.

ЗДРАВЈЕ: Неопходно е да ја поправите исхраната.

devica1

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Одлична недела за склопување на договор со соработници од странство.

ЉУБОВ: Доколку сте во врска, оваа недела се ќе помине мирно и без кавги. Слободните може да очекуваат интересно познанство.

ЗДРАВЈЕ: Можен е мал пад на енергијата.

vaga1

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Поволен период за позајмица или кредит. Ве очекува значително подобрување на финансиски план.

ЉУБОВ: Доколку сте во врска или брак, односот со партнерот е се подобар, бидејќи конечно се согласивте на компромис.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со притисокот.

shkorpija1

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Доколку нешто не ви е јасно, побарајте совет од некоја Вага.

ЉУБОВ: Потребна Ви е љубов и страст. Немојте само да седите, туку сторете нешто во врска со тоа.

ЗДРАВЈЕ: Oдлично.

strelec1

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Преоптеретени сте со деловни обврски и немате повеќе сила да се посветите на нешто друго. Не навлегувајте во нови бизниси.

ЉУБОВ: Доколку сте слободни, можете да очекувате фатална средба во текот на оваа недела, односно љубов на прв поглед.

ЗДРАВЈЕ: Ќе се чувствувате уморно и исцрпено.

jarec1

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Си поставивте на себе си приоритет да ги решите финансиските проблеми и максимално сте посветени на тоа. Ништо друго не ве интересира.

ЉУБОВ: Емотивните случувања се во втор план, не сте му доволни посветени на партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Поведете повеќе сметка за забите и непцата.

vodolija1

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Многу поволен период за правење на стратегија и планови за наредниот период.

ЉУБОВ: Нешто ве спречува да му ги покажете на партнерот своите емоции. Поработете на тоа.

ЗДРАВЈЕ: Нервозата и стресот ќе влијаат негативно на вашето психо-физичко здравје.

rak1

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Во оваа недела ве очекуваат среќни околности. Ви се препорачува да бидете поактивни, а успехот ви е загарантиран.

ЉУБОВ: Многу поволна фаза во која навистина ќе уживате на љубовното поле. Нема да се одвоите од партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Здрави и полни со енергија.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 14.01.2019 до 20.01.2019

  Неделен хороскоп 14.01.2019 до 20.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Имате одлични идеи. Време е да ги спроведете во дела, на колегите ќе им се допадне вашата позитивна енергија.…

 • Неделен хороскоп 08.01.2019 до 14.01.2019

  Неделен хороскоп 08.01.2019 до 14.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Имате чувство дека на деловен план се се распаѓа, а не знаете како да го спречите тоа. Смирете се…

 • Неделен хороскоп 31.12.2018 до 06.01.2019

  Неделен хороскоп 31.12.2018 до 06.01.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред Вас е поволна работна недела. Некои работи биле блокирани и ве нервирале, сега конечно се придвижија и тоа…

 • Неделен хороскоп 24.12.2018 до 30.12.2018

  Неделен хороскоп 24.12.2018 до 30.12.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   ЉУБОВ: Честите промени на расположението создаваат дополнителна нервоза во односот со љубовниот партнер. Не сте сигурни што сакате. Премногу сте…

 • Неделен хороскоп 17.12.2018 до 23.12.2018

  Неделен хороскоп 17.12.2018 до 23.12.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред Вас е рутинска работна недела. Ќе забележите поголеми промени на деловен план. ЉУБОВ: Слободните се расположени за уживање и…

 • Неделен хороскоп 10.12.2018 до 16.12.2018

  Неделен хороскоп 10.12.2018 до 16.12.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Не сте задоволни со работата. Имате чувство дека сте презаситени, па само рутински ги обавувате задачите. Размислете да направите…

 • Неделен хороскоп 03.12.2018 до 09.12.2018

  Неделен хороскоп 03.12.2018 до 09.12.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Уморни и исцрпени од обврски ќе ги запоставите новите работни задачи. Мотивирајте се за да ја протуркате оваа недела.…

 • Неделен хороскоп 26.11.2018 до 02.12.2018

  Неделен хороскоп 26.11.2018 до 02.12.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можно е на деловен план да се појават некои интриги кои ќе ве закочат да напредувате. ЉУБОВ: Со емотивниот партнер…

 • Неделен хороскоп 19.11.2018 до 25.11.2018

  Неделен хороскоп 19.11.2018 до 25.11.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Во овој период можна е соработка со странци или некои нови партнери кои ќе ви дадат одлични предлози за…

 • Неделен хороскоп 12.11.2018 до 18.11.2018

  Неделен хороскоп 12.11.2018 до 18.11.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Полни сте со позитивна енергија и елан. Внесете го тоа на полето на работењето и сигурно ќе отидете чекор…