понеделник, 29 мај 2023
ПочетнаНАЈНОВИ ВЕСТИБорусија победи, навивач почина од инфаркт

Борусија победи, навивач почина од инфаркт

borusija-pob

Борусија, во последниот натпревар од 26.коло во Бундеслигата, го совлада Мајнц 2:0, но триумфот на „милионерите“ мина во сенка на она што се случуваше на трибините. Двајца навивачи во текот на мечот имаа инфаркт, а еден од нив починал.

Борусија, во дербито, славеше со голотвите на Ројс и Кагава, но Јапонецот поради она што се случи на трибините во текот на мечот не го прослави голот.

Имено, двајца навивачи на Борусија добија инфаркт, а за еден од нив срцевиот удар бил фатален.

Поради смртта на навивачот, последните десет минути на стадионот во Дортмунд се одигра во речиси камерна атмосфера.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП